ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Empty
MesazhTitulli: Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!   Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Icon_minitimeSun Mar 29, 2009 3:16 pm

Kete tem e hapa per te folur ne veqanti per qeshtjen kombetare,se ciles dita e dites zeri po i vjen duke u kthjellur,por a do tja arrijme qellimit tone,ta bejme sic dojm ne,sepse jemi shume te vegjel (kuptohet jo fizikisht)per te vepruar ndaj nje Thaci,apo Fatmiri.
Andaj te bejme me te miren per popullin tone,qe gjeneratat e ardhshme,ta gezojne lirine,jo ne kosoven e lire,por ne Shqiperine Etnike te lire.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!   Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Icon_minitimeSun Mar 29, 2009 8:55 pm

Te pergezoje per temen.
Sa i perket temes se a jane te vetedijshem populli per çeshtjen Kombetare mendoj se shum pak njerez jane te vedisuar per çeshtjen kombetare sepse institucionet po jau imponojne jeten nen sundimin e Eulexit dhe po e zhdukin ndjenjen patriotike per Bashkimin Kombetare, shumica e popullit kane rene ne gjume te thelle dhe nuk ju kerset per Bashkimin Kombetar sepse jane te mashtruar nga kuislingat qeveritare. Por edhe nje pjese e popullsise jane te vedisuar per çeshtjen kombetare por ata shtypen nga vet institucionet dhe nga Eulexi e Unmiku...

_________________
Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Adea

Adea

Numri i postimeve : 27
Reputacioni : -3
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!   Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Icon_minitimeSun Mar 29, 2009 9:02 pm

Qfare qeshtje kombetare bre boll mir jena qishtu ka ni shtet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!   Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Icon_minitimeSun Mar 29, 2009 10:28 pm

Adea shkruajti:
Qfare qeshtje kombetare bre boll mir jena qishtu ka ni shtet

VAzhdo veq vazhdo si mund te thuash nje gje te tille me mire te ndare se te bashkuar e dini se qfar shteti i zhvilluar do ishim po qe jemi te bashkuar, kurse te ndare eshte nje gellenke me e lehte per armiqet tane per te na marre tokat tona... Like a Star @ heaven
Me nityhd Albanian Warrior
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!   Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Icon_minitimeTue Mar 31, 2009 7:25 pm

Pershendetje!
Qeshtjes se Bashkimit Kombetare qe moti ka filluar t'i degjohet zeri,por edhe me teje synimi yne shekullore nuk po realizohet.
Sepse bashkimi kombetare eshte thjeshte prespektive e popullit qe ndoshta eshte duke shkuar rruges se vetedijsimit.
E theme kete sepse kohet e fundit po flitet me shume per bashkimin kombetar(nga populli,sepse qeveritareve nuk ju intereson).
Eshte synim i popullit qe me shekuj jane sakrifikuar per bashkimin e ketyre trojeve.
Sepse nga ana tjeter udheheqesve tane te theme te drejten nuk i'u intereson fare bashkimi kombetare,ata thjeshte mundohen qe ne disa fjalime te tyre te kota ta perfshijne edhe fjalen Shqiperia e Bashkuar,kinse te mendoje populli se jane vertet patriote te forte e do sakrifikoheshin per vendin e tyre,pa permendur emra ketu sepse e dijne vete ata kush jane.
Po te ishte prespektive shteterore qeshtja e bashkimit te trojeve shqipetare,do te ishte shume me mire dhe shume lehte.
Por ja qe disa fjalen Bashkim Kombetar po e perdorin per interesat e tyre.
Por ne jetojme,ende jemi gjalle dhe nuk e kemi ndermend te dorezohemi lehte deri ne realizimin e synimeve dhe aspiratave tona shekullore.

Me respekte
Meteor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!   Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 3:56 pm

Adea shkruajti:
Qfare qeshtje kombetare bre boll mir jena qishtu ka ni shtet


Pernime a?,mire jena qeshtu,nashta ti mire je ,po gjysa e popullit po vujn,e mu kan te bashkum ishim kanen ma mir,ma gjendje te mire sociale.
Ne kosov 45% perqind jane te papun,numrin me te madh ne evrop per papunsi,kshtu mendon se jena mire t'ndam a?Gabim e ki shoki. kallash

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!   Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 11:39 pm

Zeri i qeshtje kombetare po filon te rritet qdo dite e me shume sepse njerzit kane filluar ta kuptojne se keshtu te ndare nuk mund te jetohet prandaj po degjihet me shume zeri i qeshtjes kombetare dhe dita e dites por disa prej njerezve qe jane te paguar prej institucioneve po na imponojne jetesen veqmas te ndare nga Shqiperia...

_________________
Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Sponsored content
Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Empty
MesazhTitulli: Re: Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!   Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?! Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sa ju është dëgjuar zëri çështjes kombëtare?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Shqiptaret-
Kërce tek: