ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove   Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Icon_minitimeTue Mar 31, 2009 8:24 pm

Forumist te nderuar
E hapa kete teme qe te diskutojme per gjendjen aktuale historike ne Kosove.
Cdo dite e me shume Qeveritaret tane dhe Nderkombetaret mundohen ta zhdukin fjalen''SHQIPTAR'' ne Kosove.
Filloi se pari me nderrimin e flamurit kombetare me flamurin e varesise,nderrimin e hymnit kombetare me nje hymne te tmerrshem pa tekst,vazhdoi me kushtetuten e cila na e ndaloni bashkimin me trojet etnike shqipetare dhe do perfundoje me shuarjen e identitetit shqipetare ne Kosove.
Sepse ne vende se udheheqesit tane te merren me shtet-ndertimin atyre me shume i'u intereson kombe-berja,pra synimi i tyre eshte krijimi i nje kombi te ri me emrin''Kosovar''.
Dua te ndegjoje mendimet e juaja.
A eshte e drejte te na zhdukin identitetin shqipetar?
E bejne per interesat e tyre apo cfare?
A do ishte e pranueshme kjo per qytetaret e Kosoves?

Vazhdim te mbare
By:Meteor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove   Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Icon_minitimeSat Apr 04, 2009 3:07 pm

Qeveritaret deshirojne te na humbin identitetin shqiptare sepse per kete paguhen. Ata na nderruan flamurin ku per ate flamur sa gjaku eshte dershur dhe per ate flamur sa deshmore kane rene..
NA vendosen flamura te me yje qe fort mire tregojne gjendjen e Kosoves te derrmuar nga lloj-lloj procesesh qe po ndodhin ne te.. Si ne filmat e animuar kur dikush goditet nga nje i forte me qe rast i sillen yjet rreth kokes ne shenje tronditje.
NA nderruan edhe hymnin kombetar na bene nje hymn ose me mire te them nje vije melodike, une si qytetar si mund te perfaqesohem me ate melodi ku cdo shtet ka hymn me tekst, ne e kemi hymnin pa tekst..
Na bene edhe njefar kushtetute e cila po dufka mu respektu nga shqiptaret kurse nga serbet nuk respektohet fare..
Keto jane lojra qe po luhen ne mes Serbise, Eulexit dhe institucionet e Kosoves te cilat e bejne kete pune me gjithe luksin qe iu ofrohet me buxhetin e Kosoves..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove   Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Icon_minitimeThu Apr 09, 2009 7:48 pm

Dita e dites shqiptaret ne Kosove po humbin ndjenjen e te qenurit shqiptar cdo dite e me shume po kosovarizohen e kjo per shkak te disave qe as emrin spo muj me thane qe po bajne cdo lloj perpjekje qe te lind nje komb kosovar....

_________________
Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove   Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Icon_minitimeThu May 28, 2009 3:26 am

Populli nuk po e ndryshon identitetin ate po ja imponon politika shoveniste e dirigjuar nga Beogradi .
del nje minister i Qeveris thaq e thot ne pllakata " TASH KAM IDENTITET deri tashe kemi jetuar me identitete te huaja " a po e shihni se kush jan keta q epo e ndrrojn identitetin jan pikrisht ata qe ben bisedime me Serbin e ndryshuan Flamurin Hymnin e tash po na quaj edhe me identitet se na e paskemi pas te huaj identitetin SHQIPTAR , keta po ja bejn sikur Serbia para 2-3 dekadave Siptarski ne kosove e Albanski atyre ne Shqiperi keta jan njerez te serbis qe po e ndrrojn identitetin po e imponojne ne fakt

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Sponsored content
Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Empty
MesazhTitulli: Re: Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove   Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shuarja e Identitetit Shqiptar ne Kosove
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Politikë-
Kërce tek: