ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Kombetarja Shqiptare

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 1:55 pm

Ne kete teme te postojme dhe te debatojme per ndeshjet e Kombetares shqiptare..
Ta perkrahim kombetaren deri ne fund .
Sot (1 prill) eshte ndeshja kualifikuese kunder Danimarkes dhe te shpresojme qe Shqiperia edhe pse nese nuk kualifikohet per botrorin 2010 ne Afriken e Jugut bile te ze vendin e trete ne grup...

Kombetarja Shqiptare Denalb10

DANIMARKE SHQIPERI

Kualifikimet për Kampionatin Botëror 'Afrikë e Jugut 2010' (Grupi A):
Ndeshja Vendi Data
Shqipëri 0:1 Poloni (miq.) Reutlingen, Gjermani 27 maj 2008, 20:30h
Shqipëri 2:0 Lihtejnshtejn (miq.) Tiranë 20 gusht 2008, 20:45h
Shqipëri 0:0 Suedi Tiranë 6 shtator 2008, 18:45 CET
Shqipëri 3:0 Maltë Tiranë 10 shtator 2008, 20:45 CET
Hungari 2:0 Shqipëri Budapest 11 tetor 2008, 19:45 CET
Portugali 0:0 Shqipëri Bragë 15 tetor 2008, 21:00 CET
Maltë 0:0 Shqipëri Ta'Qali 11 shkurt 2009, 19:30 CET
Shqipëri 0:1 Hungari Tiranë 28 mars 2009, 20:30 CET
Danimarkë -:- Shqipëri Kopenhagë 1 prill 2009, 20:15 CET
Shqipëri -:- Portugali PTC 6 qershor 2009, --:-- CET
Shqipëri -:- Danimarkë PTC 9 shtator 2009, --:-- CET
Suedi -:- Shqipëri PTC 14 tetor 2009, --:-- CET

_________________
Kombetarja Shqiptare 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 3:59 pm

E veshtir te pranohet,por kombetarja jone po na turperon,ndeshjet me ekipe te lehta po na deshpron,e leje me kur te luajm me Portugaline,apo Suedin.
Shkurt-Shqip pi Danimarkes ka me hupen 3 me 0.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Kombetarja Shqiptare Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 2:06 pm

Kombetarja jone me te vertete eshte per tu tallur. Humbi me Malten, me Hungarine me Danimarken... Me siguri kombetarja jone eshte duke i shitur ndeshjet nuk kam as nje pike dyshimi ketu.... Andaj mos te shpresojme me se do te shkoje ne boteror.... Eshte vertete per tu qeshur me te.....

_________________
Kombetarja Shqiptare Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 12:49 am

Arie Han u terhoq nga Kombetarja jone,per shkak te rezultateve te dobeta.
Thuhet se pasardhes te ti mund te jene dy Rumun dhe nje Hungarez,dhe nje Serb,ky i fundit ka me pak gjasa sepse nuk mund te pranohet nga tifozet per shkak te kombesise.Por gjithashtu thuhet se timonieri i kombetares mund te behet edhe ishportjeri Foto Strakosha.
Edhe pse Kombetarja jone po nderron trajner ,ajo as kete Boteror nuk mundi te kualifikohet,me rezultate te dobeta,them keshtu sepse ne ndeshjet e ardhshme e pret nje ferr i vertet,do te luaj me Danimarken,Suedin,Portugalin,dhe ne keto tri ndeshje eshte pothuajse e pamundur qe te pakten te marresh vetem nje pike,e cila do te ishte e arte,nga cila do kombetare po te mirrej...

The Commandante.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Kombetarja Shqiptare Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 10:48 am

Do me na marr ftyren u myt tu hup
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 1:24 pm

Mos iu gjuni si ujqit ne qafe kombetares.
Ata deri tani jane munduar deri ne maksimum,por ja qe tek ne futbolli nuk eshte dhe aq i zhvilluar,pikerishte per kete here pase here edhe humbjet jane pjese e lojes se kuq e zinjeve shqipetare.
Siq thote nje fjale e urte popullore: Ashtu sic eshte vendi behet edhe kuvendi.
Le te shpresojme per nje fitore ne nje te ardhme te aferte.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Spartakuss

Spartakuss

Numri i postimeve : 6
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 20/04/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 2:52 pm

Fitoret e ardhshme nuk do te egziston,maksimumi nuk jepet duke i shitur ndeshjet,sic tha edhe The Commandante shqiperia do te kete lojra sikur ne ferr,dhe nuk do te arrij as edhe nje pike te marrin.
E me keso lojra nuk do te arrijn askund.


Rrespekte Spartakuss.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 4:23 pm

Per mendimin time ndeshjet nuk jane aspake te shituara,sic keni thene ju te dy me larte Flaka dhe Spartakuss.
Nuk mund t'i humbni shpresat kaq lehte,kombetarja do vazhdoje te ece perpara,dhe jo me lojera te shitura ashtu siq pretendoni ju.
Sepse siq nje femije i moshes 6 vjeqe nuk mund te fitoje ndaj atij 20 vjeq,ashtu dhe kombetarja shqipetare nuk mund te fitoje ndaj ekipeve me te medha sic jane Portugalia apo ndonje tjeter.
Keshtu qe mos e ulni aqe poshte kombetaren,ne vende se t'i japim me shume vullnet per fitore te metutjeshme.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 4:47 pm

Meteor shkruajti:
Per mendimin time ndeshjet nuk jane aspake te shituara,sic keni thene ju te dy me larte Flaka dhe Spartakuss.
Nuk mund t'i humbni shpresat kaq lehte,kombetarja do vazhdoje te ece perpara,dhe jo me lojera te shitura ashtu siq pretendoni ju.
Sepse siq nje femije i moshes 6 vjeqe nuk mund te fitoje ndaj atij 20 vjeq,ashtu dhe kombetarja shqipetare nuk mund te fitoje ndaj ekipeve me te medha sic jane Portugalia apo ndonje tjeter.
Keshtu qe mos e ulni aqe poshte kombetaren,ne vende se t'i japim me shume vullnet per fitore te metutjeshme.

Meteor, Malten ti ekip te forte pe cileson, le bre pash zotin e bindur jam se esshte duke i shitur ndeshjet. Tash Ari Han e kryti punen e vet edhe e la kombetaren...Tash kqyre kush eshte tut ardh trajneri ose shka ose rumun..... TURP.. Twisted Evil

_________________
Kombetarja Shqiptare Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
AltinNumri i postimeve : 5
Mosha : 28
Vendi : Zürich
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 24/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Teposhtza e kOTARES Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeTue Apr 21, 2009 3:40 pm

mir e ki flaka ski shka cek ktu krejt ata ma t'naltit e kan ne dor ven qe me ndejt Ari Han ne Shqiperi edhe me train-u kombtaren shkon ne holand edhe ban atje party ku mundet me arrit suksese.
Kombtarja nuk po kqyr me i mar do Shqiptar ne diaspor si Adrian Nikqin iose naj tjeter po po jan len Kombtareve tjera marri!!!
Shum talenta Shqiptar ka e kta i leajn me i ik si kingja kuku Mad Evil or Very Mad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeTue Apr 21, 2009 4:57 pm

Meteor shkruajti:
Per mendimin time ndeshjet nuk jane aspake te shituara,sic keni thene ju te dy me larte Flaka dhe Spartakuss.
Nuk mund t'i humbni shpresat kaq lehte,kombetarja do vazhdoje te ece perpara,dhe jo me lojera te shitura ashtu siq pretendoni ju.
Sepse siq nje femije i moshes 6 vjeqe nuk mund te fitoje ndaj atij 20 vjeq,ashtu dhe kombetarja shqipetare nuk mund te fitoje ndaj ekipeve me te medha sic jane Portugalia apo ndonje tjeter.
Keshtu qe mos e ulni aqe poshte kombetaren,ne vende se t'i japim me shume vullnet per fitore te metutjeshme.

Ndeshjet valla po shiten qe qke me te pse kur e kishim Otto Bariq ma pak hupshim a??
MALTA po tu doket e forte ne futboll a ajo me zi i grubmullon lojtart e vet per me lu ni ndeshje te fort e po me thua qe ajo eshte e forte...Shqiperia mund ta mund ekipin
e Maltes apo qfardo ekipi tjeter por fajet i kane trajnerat qe po i lejojne te luajne disa dobesira e te vjeter ne moshe siq jane : Skela, Duro, Lala e disa te tjere qe jane te shtyer ne moshe e nuk munden as te vrapojne...RAdhen e kane gjenerata e re te rinjet ndoshta do bejne ndonje gje...
Eshte e vertete si thua ti nuk mund ta mund Portugaline qe eshte ekip super-i fuqishem por se paku ta mund Malten e disa ekipe te vogla...

Me shume respekte The Commandante

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Kombetarja Shqiptare Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeTue Apr 21, 2009 5:06 pm

Skame valla qka te shtoje nga ato qe thane : Flaka, The Commandante, Spartacuss dhe Altini sepse me te vertete kombetarja po i shet ndeshjet dhe po bene loje femijerore ne fushe ku cdo i dyti lojtar e humb topin dhe pasimet e tyre gjithmone jane te gabuara... Edhe trajneri per mendimin tim ka qene traneri me i dobet ne historin e kombetares sepse me kete trajner nuk kemi arritur asnje fitore ne dobi tonen prandaj kjo erdhi edhe shkarkimi i tije... Pres qe kombetarja ta zgjedhi nje trajner shqiptar e jo ndonje kombesie tjeter dhe ta rrimerr veten pas humbjeve te thella por edhe duke rikthyer plot lojtare te rinje ne vatren e kombetares...

_________________
Kombetarja Shqiptare 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Njomza

Njomza

Numri i postimeve : 33
Reputacioni : -3
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitimeWed May 13, 2009 6:31 pm

Kombetarja Shqiptare dje ka zhvilluar nje ndeshje me ekipin e Milanos ku Milano fitoj kupen TACI OIL... Kjo ndeshje pati karakter miqesor por edhe u nderuan yjet e futbollit boteror siq jane : Ronaldinho, Kaka, Beckham, Inzagi e plot e plote te tjere. Si vitin e kaluar edhe sivjet u organizua turniri TACI OIL ku garojne vetem dy pjese marres.
Vjet ne ndeshjen per kupen TACI OIL fitoi Tirana me rezultat 2:1 Milano
ndersa dje ALBANIA 3 : 3 MILANO me penalti 4 me 5...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
Kombetarja Shqiptare Empty
MesazhTitulli: Re: Kombetarja Shqiptare   Kombetarja Shqiptare Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kombetarja Shqiptare
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Sport :: Sport-
Kërce tek: