ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 A është Fsk-ja ushtri?!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeWed Apr 01, 2009 4:30 pm

E hapa kete teme,per te debatuar per nje qeshtje qe eshte shume prekse,e ajo eshte ushtria jone,e cila ne perberjen e vet ka shumicen Serb,dhe ne rast ne ndonje trazire ,ata do te na tradhtonin ne.
Forcat e Sigurise se Kosoves me armatim te lehte,nuk do ti bejne ball asnje sulmi,prandaj eshte vertete e udhes,ti quajm grup te semurish.
Po ta shikojme ushtrine greke,qe per fat te keq eshte shume e fort,dhe ne perberjen e saj jane te gjithe grek ,ushtria jone mbetet me gishta ne goje.
Me kete ushtri ,ne as ndonje kriminel me te vogel smun ta ndalim,e lere me nje ushtri.


Ushtria e te semureve tane,perdor arme te kalibrit 8.8 me te cilin as nuk mund te plagos nje njeri,po e flas kete,sepse kam shume njohuri mbi ushtrite(edhe Garden mund ta shikoni). 4 Ushtrite me te forta ne bote jane keto:

1.Braziliane---Jane shume te stervitur,shquhen ne ngjitjen e maleve te larta pa mjete .
2.ShBA-------Jo per ndonje arsye shume te forte,por armatimi eshte ne nivel.
3.Russia------Edhe kjo ,jo per ndonje arsye,por kan armatim shume te fort.
4.Greqia------Shquhen per bashkpunim,dhe not ne uje me gjithe mjete,si automatik ejt.

E neve nese na dalin keto ushtri perpara,mosvet. kallash sdi

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

A është Fsk-ja ushtri?! Proudt10


Edituar për herë të fundit nga SkenderBeg në Thu Apr 02, 2009 4:43 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 4:18 pm

FSK - ne nuk mund ta quajm ushtri pasi qe ajo nuk eshte ushtri por siq e kane emeruar keta eshte forece e sigurise te Kosoves dhe ne asnje vend te botes ushtria nuk eshte force sigurie. E ktu te ne në Kosove me e madhe eshte policia se sa ushtria. FSK me kete numer te paket te 'ushtareve' dhe me armatim tejet te dobet nuk mund ta mbron as veten e lere ma nje Kosove te tere. Andaj, me mir do te ishte ta quajme organizate te semurish do te ishte emer ideal per te.......

Me t'mira FLAKA

_________________
A është Fsk-ja ushtri?! Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA


Edituar për herë të fundit nga Flaka në Thu Apr 02, 2009 4:41 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 4:40 pm

Faleminderit qe ke shenuar ne kete teme,sa i perket FSK,nuk kemi q'te shtojme me shume,nami i tyre u tregua me 6 Mars,kur nuk marshuan sic bente TMK njefar vakti.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

A është Fsk-ja ushtri?! Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 7:30 pm

Fsk-ja nuk eshte ushtri sepse ajo ne vete ngerthen 2500 ushtare me kurfare rregulli dhe 800 rezervista. Askund ne bote nuk ka ushtri qe ne vete permban 2500 ushtare, te gjitha ushtrite e botes perbehen nga numer i madh i ushtareve, as ndonje brigade nuk mund ti kete kaq pak ushtare..
Fsk-ja nuk mund te quhet ushtri se edhe ne planin e Ahtisarit nuk eshte permend kerkund fjala "ushtri" por vetem "force sigurie", per mbrojtjen nga rreziqet natyrore apo ndonje katastrofe..

Si mund qe Fsk-ja ta mbroje vendin tone me kaq pak ushtare ku me e keqja as edhe ata pak ushtare nuk kane fare armatim per mbrojtjen e tokave kunder armiqeve, ushtria e Serbise mund te hyje ne Kosove dhe te dale kur te doje sepse askush nuk e ndalon, qka mund ti beje nje plumb alltie tenkave serbe dhe artilerise serbe ku kane armet me te persosura qe dalin nga Rusia e Irani qe prodhohen ne centralet berthamore...

Pike se pari rregulli i formimit te asaj force nuk ka qene i duhur, jane zgjedhur njerez qe nuk kane lidhje me ushtrine dhe kurre nuk kane pare ndonjehere ndonje arme dhe frikohen nga arma. Jo qe ska shkuar mire rregulli i perzgjedhjes por ajo nuk eshte ushtri ajo eshte brigade zjarrefiksish, bile bile edhe zjarrfikesit kane numer me te madh te pjestareve..

Ne asnje vend te botes ushtria nuk eshte force sigurie, por ne me kesi shteti qe jemi i coptuar e i shkaterruar nga Serbia nuk kemi ushtri sepse po na servohen plane te perpunuara ne "kuzhinat serbe"..

_________________
A është Fsk-ja ushtri?! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeThu Apr 09, 2009 12:58 pm

Edhe nga pikpamja e jashtme si ajo e mbrendeshme shihet(po theme per ate qe i ka syte ne balle)se FSK-ja nuk eshte ushtri.
Nga vete emri kuptohet FSK kuptohet se nuk mund te jete ushtri,deri me tani as nje ushtri ne bote nuk eshte quajtur force.
Po ta shikojme nga pikpamja e mbrendshme,edhe shtetet me te varfera ne Toke sic jane disa shtete te Afrikes apo Azize jane ne gjendje qe te vetembrohen me shume se FSK-ja.
E ka sqaruar edhe me detalisht Sandokan ne postimin me larte.
Por dikush nga ju ndoshta do ta shtroje pyetjen edhe keshtu:Eiii cka po na duhet neve ushtria,tash ka ardhe EULEX-i ai do te na mbroje..etj etj.
Se pari nje shtet me kuptimin e plote te fjales,nuk funksionon pa ushtri(ja pse e theme shpesh se ne nuk kemi sovranitet).
EULEX-i nuk ka ardhe per gje tjeter veq se te beje sefa,ani eshte neutral,nuk ka per qellim t'i mbroje shqipetaret e as serbet.
E keshtu qe pa ushtri nuk jemi asgje fare,pa ushtri nuk ka as shtet.

Me t'mira
Meteor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeThu Apr 09, 2009 1:01 pm

Ushtri eshte dhe besoje se nete ardhmen dote forcohet me standarde te ushtrive te natos
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeFri Apr 10, 2009 5:46 pm

Mig16 shkruajti:
Ushtri eshte dhe besoje se nete ardhmen dote forcohet me standarde te ushtrive te natos


Smund te quhet ushtri sepse ajo askund nuk qeuhet ushtri por vetem "force sigurie" ne asnje shtet te botes nuk ka "force sigurie" por vetem ushtri dhe polici, e ne kete shtet te coptuar kemi force sigurie me ushtare qe vetem jane te lige dhe kurr nuk kane qene ne ndonje akademi ushtarake per tu stervitur...
Edhe Mali i ZI ka vetem gjysme milion njerez dhe ka ushtrine 25.000 ushtare dhe ne kemi vetem 2.500 ushtare... Shikoni qfare diference e madhe kur nje shtet qe mezi qendron ne kembet e veta ka me shume ushtare se ne....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeFri Apr 10, 2009 10:44 pm

nuk mu nd te jet ushtri kur dihet se nje organizat civile nuk behet ushtri e as (FSK)KLMKJKH ahah nuk mund te behet ushtri kjo mund te jet nje forc e siguris si Ballkani , Delta , Black Panter ,WDG etj por jo ushtri

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 5:03 pm

Po dihet edhe nga emri qe nuk eshte ushtri FSK emer jo i mire per ate...
Dihet emri i mire ka qene i UCK-se pra ushtria clirimtare e Kosoves por edhe TMK-ja por tek e fundit emri nuk ka rendesi rendesi eshte permbajtja e saj, pavaresisht nga dizajni pavaresisht nga veshja ajo force nuk te lejon ndergjegjja ta dush sepse nuk te ngrehe se pari nga emri....
POr edhe kjo mund te evitohej por qka eshte me e keqja ajo nuk eshte ushtri, ushtri i thone asaj qe ka me shume se 100.000 ushtare e jo FSK-se me 2.500 as as sa nje brigade zjarrefiksish nuk eshte e madhe.. TURP...

_________________
A është Fsk-ja ushtri?! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Sponsored content
A është Fsk-ja ushtri?! Empty
MesazhTitulli: Re: A është Fsk-ja ushtri?!   A është Fsk-ja ushtri?! Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
A është Fsk-ja ushtri?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Shqiptaret-
Kërce tek: