ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSat Apr 04, 2009 4:26 pm

Qe prej Kongresit te Berlinit tokat tona shqiptare u coptuan.Fuqite e medha (si Rusia, Austro-Hungaria, Italia, Franca, Anglia etj.) ne Kongresin e Berlinit morren vendim qe shume toka shqiptare tu jepeshin shteteve fqinje. Fuqite e medha ne Kongresin e Berlinit vendosen qe Serbise t'i njihej pavaresia si dhe zgjerimi ne Sanxhakun e Nishit. Mali i Zi gjithashtu fitoi pavaresine dhe i jepeshin Nikshiqi, Podgorica, Tivari, Plava e Gucia (qytete shqiptare qe iu dhane Malit te Zi).etj.
Tani ka ardhur koha ta ngrisim zerin ne kup te qiellit per liri e bashkim kombetar. T'i rikthejme prape trevat tona, t'i bashkojme forcat deri ne çlirimin e vendit dhe bashkimin e te gjitha trojeve shqiptare ne nje shtet te vetem.Bashkimi kombëtar krijon parakushte shumë më të favorshme për zhvillim e përparim. Të bashkojmë forcat si në kohën e Skënderbeut, jo vetëm kundër përçarjes prej të huajve por në radhë të parë kundër përçarjes midis nesh.Bashkimi kombëtar është e vetmja rrugë e shqiptarëve për të dalë nga labirinti

NJE KOMB, NJE SHTET, NJE FLAMUR,NJE GJUHE, NJE HIMN.

JEMI NJE

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA


Edituar për herë të fundit nga Flaka në Sat Apr 04, 2009 5:46 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSat Apr 04, 2009 5:11 pm

Bashkimi i trojeve shqipetare ...!
Nje teme e cila kerkon shume debate,te ciles nuk ju eshte degjuar zeri me pare...Po te ishte i mundur Bashkimi i trojeve,shume gjera do te ishin ne vendin e tyre,e jo si tani qe kane dalur jasht shinave te tyre.
Se pari do te kishim rimekembjen e ekonomise ne shtetet tona .
Se dyti do te kishim numer shume me te vogel te papunesise.
Me nje fjale gjdo gje do te shkonte ne vendin ku i takon ,e jo si tani kur gjysma e popullsise edhe e papun,edhe gjysma tjeter e popullsis te cilet kane pune,nuk e kalojne jeten sic duhet...
Prandaj po te ishte bashkimi kombetar,gjerat do ndryshonin per te mire.


Te pergezoj per kete teme,dhe suksese ne te ardhmen
SkenderBeg

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSat Apr 04, 2009 5:49 pm

Neve na morren tokat tona shqiptare padrejtesisht. Fuqite e medha me interesat e tyre te shumta ben qe tokat shqiptare te coptoheshin, perkatesisht tu jepeshin shteteve fqinje. Duke pasur ne nje toke me reliev te mir gjeografik, syte e armikut nuk u ndalen se shikuari tokat tona, prandaj ia arriten edhe qellimit te tyre. Prandaj,ne duhet te bashkohemi sepse keshtu te ndare eshte nje kafshate me e lehte per armiqet tone. Kur jemi NJE pse te mos jemi te bashkuar ..kjo do ta bente kombin shqiptare me te rrespektuar ne rajon e me gjere sepse bashkimi do te sjellte fuqi,zhvillim, dhe normalisht ndikim. .Bashkimi i shqiptarëve përfundimisht stabilizon dhe i pushon konfliktet e mundshme, rrjedhojat e të cilave mund të jenë të pranishme dhe përherë të rrezikshme. Bashkimi kombëtar i shqiptarëve sjell stabilitet politik, zhvillim shumë më të fuqishëm ekonomik, kulturor e sidomos qetësim socio-ekonomik, brendapërbrenda vetë shqiptarëve. Dialektikisht është shumë më e drejtë ta kesh një shtet të fortë ekonomikisht, sesa dy- shtete të dobëta dhe përherë të luhatshme, të varura politikisht dhe ekonomikisht.
Ka ardhur koha te bashkohemi ne nje shtet te vetem. Te kemi nje komb, nje shtet, nje flamur nje gjuhe nje himn...

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSat Apr 04, 2009 11:54 pm

Mendoj qe Bashkimin Kombetare duhet ta bejme sa me shpejte sepse sna premton koha.
Ne 1913 na moren tokat ku ende gjenden tokat tona nen sundimin e armiqeve dhe ne duhet patjeter ti rikthejme ato sepse ato kane qene tonat..
Bashkimi kombetar ne forcon ne cdo fushe si ekonomisht ashtu edhe politikisht edhe ushtarakisht...
Ekonomisht sepse me bashkimin e te gjitha trojeve do te hapeshin vende te reja pune me hapjen e fabrikve, minierave, e lloj lloj pune tjeter..
Politikisht sepse do te zgjedhej nga populli njeriu i cili do te ishte i denje per perfaqesonte popullin tone..
Ushtarakisht sepse do te kishim nje ushtri e cila do te na mbronte mire nga sulmet e armiqeve...
E tek e fundit pse te Mos bashkoheshim? Cila eshte arsyja? une them se duhet te Bashkohemi menjehere sa te jete e mundur, te kemi nje komb shqiptare..

Me respekte
Albanian Warrior
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Adea

Adea

Numri i postimeve : 27
Reputacioni : -3
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSun Apr 05, 2009 4:22 pm

Hajt se shum mir jena keshtu. Me mir mi pas dy shtete shqiptare p.sh. ne nato dhe ne okb sesa nje... Pse te bashkohemi kur me mir jemi dy shtete shqiptare..?

Tung tung
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSun Apr 05, 2009 5:56 pm

Adea nuk ke fare te drejte kur thua se me mire dy shtete ne okb etj. sesa nje. Adea me mire eshte te jesh NJE shtet i fort ekonomikisht dhe nuk mund te gjunjezoj askush. Dhe nese bashkohemi jemi me te forte dhe shtetet tjera do te na shikojne me nje sy tjeter. Kur jemi Bashk ne mund te kemi zhvillim ekonomik te hovshem, varferia do te zhdukej, do te kishim nje ushtri te forte. Kur e ke nje ushtri te forte asnje shtet nuk mund te te gjunjezoj... Prandaj te bashkohemi sepse BASHKIMI BEN FUQINE....!
JEMI NJE

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSun Apr 05, 2009 6:02 pm

Adea shkruajti:
Hajt se shum mir jena keshtu. Me mir mi pas dy shtete shqiptare p.sh. ne nato dhe ne okb sesa nje... Pse te bashkohemi kur me mir jemi dy shtete shqiptare..?

Tung tung


Po si nese ne do kishim dy ulese ne Okb. Athere pse Amerika ne perberjen e saj ka 52 shtete dhe ka vetem nje ulese ne Okb. Sepse po ti kishte pasur 52 vende ne OkB do ishte perqare dhe nuk do ishte e forte sa eshte tash. Pse ne ti kemi dy vende ku me mire eshte ta kemi nje e te jemi te forte..
Po te jeshi i forte do te kesh edhe aleate sepse secili shtet shikon interesat e veta, e po te jesh i dobet askush nuk te ndihmon..
Me thuaj se me mire te jemi te Bashkuar apo te ndare...??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
edi

edi

Numri i postimeve : 5
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSun Apr 05, 2009 6:15 pm

Pergezime per temen

Por edhe te behej Bashkimi Kombetar qfare te mier do te sillte...
Edhe pse nuk mund te relizohet Bashkimi Kombetar kurren e kurres..Bashkimi Kombetar smund te realizohet duke marre parasysh ne qfare gjendje jemi duke pase parasysh armiqet tone... Eshte me mire te qendrojme keshtu si jemi tek e fundit qfar te mira perfitoj une si qytetar me bashkimin Kombetar..
me respekt EDi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSun Apr 05, 2009 8:13 pm

Un mendoj se po te kishte Bashkim Kombetar do te ishte shume me mire pasi qe jemi shqiptar pse te mos te ishim te bashkuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 12:51 am

edi shkruajti:
Pergezime per temen

Por edhe te behej Bashkimi Kombetar qfare te mier do te sillte...
Edhe pse nuk mund te relizohet Bashkimi Kombetar kurren e kurres..Bashkimi Kombetar smund te realizohet duke marre parasysh ne qfare gjendje jemi duke pase parasysh armiqet tone... Eshte me mire te qendrojme keshtu si jemi tek e fundit qfar te mira perfitoj une si qytetar me bashkimin Kombetar..
me respekt EDi

Bashkimi Kombetar behet duke qene te organizuar e te bashkuar e jo siq jemi tani. Sepse Bashkimi Kombetar nuk behet por arrihet, sepse keshtu duar kryq e ta prsesh nuk mund te behet por te behet me organizim, referendum e kryengritje.

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 1:07 am

edi shkruajti:
Pergezime per temen

Por edhe te behej Bashkimi Kombetar qfare te mier do te sillte...
Edhe pse nuk mund te relizohet Bashkimi Kombetar kurren e kurres..Bashkimi Kombetar smund te realizohet duke marre parasysh ne qfare gjendje jemi duke pase parasysh armiqet tone... Eshte me mire te qendrojme keshtu si jemi tek e fundit qfar te mira perfitoj une si qytetar me bashkimin Kombetar..
me respekt EDi

Bashkimi Kombetar eshte e vetmja alternative per popullin shqipetare sepse me te do te zgjidheshin shume probleme.
Bashkimi Kombetar mund te realizohet duke qene te organizuar e jo duke ndenjur kembekryq, je i ndar armiku me lehte te kaperdine e po te bashkoheshim do kishim nje ushtri e cila do te mbronte tere vendin.. Jemi me te mire ne cdo fushe po te arrinim Bashkimin Kombetar si ne ekonomi, sport, kulture shkence etj etj Sepse nga gjitha trevat shqiptare do te nxirrnim talente te cdo fushe.. Dhe ti si qytetare do te perfitoje nga Bashkimi KOmbetar sepse do kishe nje jete me te mire duke jetuar krejtesisht i lire ne paqe dhe mund te shkoje ku te doje ne trevat tua pa te ndaluar askush..
Po e perfundoj me nje thenje " Bashkimi bene fuqine"...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
edi

edi

Numri i postimeve : 5
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 1:26 pm

Albanian Warrior shkruajti:
edi shkruajti:
Pergezime per temen

Por edhe te behej Bashkimi Kombetar qfare te mier do te sillte...
Edhe pse nuk mund te relizohet Bashkimi Kombetar kurren e kurres..Bashkimi Kombetar smund te realizohet duke marre parasysh ne qfare gjendje jemi duke pase parasysh armiqet tone... Eshte me mire te qendrojme keshtu si jemi tek e fundit qfar te mira perfitoj une si qytetar me bashkimin Kombetar..
me respekt EDi

Bashkimi Kombetar eshte e vetmja alternative per popullin shqipetare sepse me te do te zgjidheshin shume probleme.
Bashkimi Kombetar mund te realizohet duke qene te organizuar e jo duke ndenjur kembekryq, je i ndar armiku me lehte te kaperdine e po te bashkoheshim do kishim nje ushtri e cila do te mbronte tere vendin.. Jemi me te mire ne cdo fushe po te arrinim Bashkimin Kombetar si ne ekonomi, sport, kulture shkence etj etj Sepse nga gjitha trevat shqiptare do te nxirrnim talente te cdo fushe.. Dhe ti si qytetare do te perfitoje nga Bashkimi KOmbetar sepse do kishe nje jete me te mire duke jetuar krejtesisht i lire ne paqe dhe mund te shkoje ku te doje ne trevat tua pa te ndaluar askush..
Po e perfundoj me nje thenje " Bashkimi bene fuqine"...


Bashkimi Kombetar nuk mund te realizohet dhe sdo te realizohet, ju veq po thuani keshtu a Bashkimi Kombetar eshte i mire dhe do te behet. Po si more do te behet kur dhe qysh?? Spo kuptoj Crying or Very sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 1:35 pm

edi shkruajti:
Albanian Warrior shkruajti:
edi shkruajti:
Pergezime per temen

Por edhe te behej Bashkimi Kombetar qfare te mier do te sillte...
Edhe pse nuk mund te relizohet Bashkimi Kombetar kurren e kurres..Bashkimi Kombetar smund te realizohet duke marre parasysh ne qfare gjendje jemi duke pase parasysh armiqet tone... Eshte me mire te qendrojme keshtu si jemi tek e fundit qfar te mira perfitoj une si qytetar me bashkimin Kombetar..
me respekt EDi

Bashkimi Kombetar eshte e vetmja alternative per popullin shqipetare sepse me te do te zgjidheshin shume probleme.
Bashkimi Kombetar mund te realizohet duke qene te organizuar e jo duke ndenjur kembekryq, je i ndar armiku me lehte te kaperdine e po te bashkoheshim do kishim nje ushtri e cila do te mbronte tere vendin.. Jemi me te mire ne cdo fushe po te arrinim Bashkimin Kombetar si ne ekonomi, sport, kulture shkence etj etj Sepse nga gjitha trevat shqiptare do te nxirrnim talente te cdo fushe.. Dhe ti si qytetare do te perfitoje nga Bashkimi KOmbetar sepse do kishe nje jete me te mire duke jetuar krejtesisht i lire ne paqe dhe mund te shkoje ku te doje ne trevat tua pa te ndaluar askush..
Po e perfundoj me nje thenje " Bashkimi bene fuqine"...


Bashkimi Kombetar nuk mund te realizohet dhe sdo te realizohet, ju veq po thuani keshtu a Bashkimi Kombetar eshte i mire dhe do te behet. Po si more do te behet kur dhe qysh?? Spo kuptoj Crying or Very sad

Perkundrazi Bashkimi Kombetar do te behet patjeter sepse trojet tona qysh pas shpalljes se se pavaresise u morren nga Fuqite e medha dhe ju dhane armiqeve ato jane tokat tona qe ne te kaluaren kane qene tonat dhe jane tonat... Prandaj t'i rikthejme tokat tona, te qohemi ne kryengritje per Bashkim Kombetar sepse ato toka jane tonat dhe do te jene pse ti leme tokat tona ne goje te armiku...

JEMI NJE
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rock

Rock

Numri i postimeve : 16
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 3:00 pm

Bashkimi Kombetar nuk mund te realizohet dhe sdo te realizohet, ju veq po thuani keshtu a Bashkimi Kombetar eshte i mire dhe do te behet. Po si more do te behet kur dhe qysh?? Spo kuptoj Crying or Very sad[/quote]


O njeri bashkimi kombetar realizohet duke u ngritur ne ndonnje kryengritje. Bashkimi kombetar do te ishte i mir per ne. A je duke e pare se sa njeri eshte duke u anku per varferine e madhe qe na ka kapluar e po te ishim bashk kjo nuk do te ndodhte per shkak se kur je bashk je shtet ma i fuqishem ki me pas aleat ma shume se kur te shohin shtetin e forte kejt vrapojne mas teje tkqyrin me ni sy tjeter o vella. E ky eshte kuptimi thelbesore i tere kesaj qeshtjeje....

Me rrespekte ROCK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeMon Apr 06, 2009 3:26 pm

Rock shkruajti:
O njeri bashkimi kombetar realizohet duke u ngritur ne ndonnje kryengritje. Bashkimi kombetar do te ishte i mir per ne. A je duke e pare se sa njeri eshte duke u anku per varferine e madhe qe na ka kapluar e po te ishim bashk kjo nuk do te ndodhte per shkak se kur je bashk je shtet ma i fuqishem ki me pas aleat ma shume se kur te shohin shtetin e forte kejt vrapojne mas teje tkqyrin me ni sy tjeter o vella. E ky eshte kuptimi thelbesore i tere kesaj qeshtjeje....

Me rrespekte ROCK

Jam ne nje mendim me ROCK
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 12:54 pm

Neve na nevojitet vetem organizimi se po te kishim orgnizim kjo pune ishte gje e kryer.. Por disa te cilet ja kane kthyer shpinen popullit dhe po kenaqen me luksin e tyre propogandojne fushata anti-bashkimitkombetar.. Sepse atyre ashtu ju thone ata jane "robota" te nderkombetareve dhe serbeve...
Ju po ti degjoni ata do ju bie me keq sepse ata per vete e kane mire por kur te shikojsh anen tjeter te medales, sheh vetem varferi e skamje, dhe sikur te ishte Bashkimi Kombetar edhe ana tjeter e medaljes do ishte e shkelqyeshem , sespe ne atehere do te jetonim ne paqe large nga varferia, papunsia e problemet e tjera sociale...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Alexander

Alexander

Numri i postimeve : 15
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 11/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 3:01 pm

Bashkimi Kombetar nenkupton bashkimin e te gjitha trojeve shqiptare.. Trojet qysh prej vitit 1913 kane qene te coptuara dhe te shkilura nga armiku , edhe tani jane te coptuara dhe te ndara me keq se kurre.. Paramandoje nje shtet i bashkuar me mire do funksiononte sesa nje shtet i ndare pa kurrfare te drejtash mbi territorin e vet..

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! 300px-Ethnic_albania
Si ju duket Shqiperia e Bashkuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 4:29 pm

Super teper mire shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rock

Rock

Numri i postimeve : 16
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 9:24 pm

Albanian Warrior shkruajti:
Neve na nevojitet vetem organizimi se po te kishim orgnizim kjo pune ishte gje e kryer.. Por disa te cilet ja kane kthyer shpinen popullit dhe po kenaqen me luksin e tyre propogandojne fushata anti-bashkimitkombetar.. Sepse atyre ashtu ju thone ata jane "robota" te nderkombetareve dhe serbeve...
Ju po ti degjoni ata do ju bie me keq sepse ata per vete e kane mire por kur te shikojsh anen tjeter te medales, sheh vetem varferi e skamje, dhe sikur te ishte Bashkimi Kombetar edhe ana tjeter e medaljes do ishte e shkelqyeshem , sespe ne atehere do te jetonim ne paqe large nga varferia, papunsia e problemet e tjera sociale...

Mir e ke Albanian Warrior, qe e morre ate shembull me medale sepse realiteti ashtu eshte edhe pse per disa mund te jete edhe i hidhur... Politikanet tane jane ngopur me para sa qe nuk po kane as ku ti lene, dhe vetem mendojne se si tia gjejne nje vend parave, a per popullin se qajne koken fare... Politikane te ndyre nga korrupcioni, hajnia dhe te mbushur koke e kembe me genjeshtra jane keta te Kosoves dhe ata te Shqiperise se po te ishin ne rregull ne tani do te ishim te bashkuar, do te mendonim vetem per zhvillimin e ketij vendi...

-ROCK-
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeFri Apr 10, 2009 1:36 am

SHQIPTARËT VETËM NË NJË SHTET TË BASHKUAR MUND TË ZHVILLOHEN NATYRSHËM - DHE TË JETOJNË ME DINJITET SI TË GJITHA KOMBET TJERA!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSun Apr 12, 2009 12:02 am

Duhet ti rikthejme tokat tona sa me shpejt te jete e mundur sepse keshtu nuk po mundemi te jetojme te ndare kurse te bashkuar kishim mundur te bashkevepronim ne cdo sfere te jetes...

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! SHQIPERIAEBASHKUAR1
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSun Apr 12, 2009 12:03 am

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Shqiperiaebashkuar.imazh

JA dhe shqiperia e Bashkuar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeSun Apr 12, 2009 5:33 pm

Bashkimi Kombetar ne Shqiperin Natyrale do te na sillte shum te mira si ne aspektin e zhvillimit ekonomik si dhe do te jemi me te fort ushtarakisht keshtu do te behet barazimi i forcav ne ballkan

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeMon Apr 13, 2009 11:09 am

Vizionet e mia per te ardhmen e Shqiperise po qese ajo do bashkohej,do te hynte ne binaret e zhvillimit,dhe do te mbyllte pergjithmone erresiren shekullore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitimeMon Apr 13, 2009 11:57 am

Dhe do te ishte sikur cdo shtet perparues dhe mund ta quanim me te drejte "Zvicrra e Ballkanit"

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Sponsored content
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Shqiptaret-
Kërce tek: