ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Apr 13, 2009 5:02 pm

Po te bashkohej Shqiperia, do te ishte nje ndryshim i madh. Do te kishim zhvillim ekonomikisht me te madh, dhe do te ishim ushtarakisht te forte...
Shqiptaret vetem ne nje shtet do te mund te beheshin te zhvilluar perndryshe nese rrime te ndare jemi me keq se jetimet... Po te realizojme enderren shumeshekullore per ta bere Shqiperine Natyrale do ti thuanim lamtumire varferise qe tani na ka kapluar dhe veshtire do te dalim perveq se te bashkohemi.... Nuk kemi rrugedalje tjeter... Bashkimi eshte shpetimi yne.

Me t'mira, FLAKA

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Apr 13, 2009 9:16 pm

Pse te mos bashkoheshim valle cili do ishte e keqja e bashkimit do shohim se asnje pengese nuk do na dale ne kapercimin e sfidave te ndryshme te jetes... Po te bashkoheshim do ishim me te forte si ekonomisht do i kishim rene "shkelem"nje here e mire varferise....

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeWed Apr 15, 2009 1:46 pm

Bashkimi Kombetar do ishte e vetmja alternative per te zgjidhur te gjitha problemet qe jane duke ndodhur ne te gjitha trojet shqiptare dhe do kishim me te vertete zhvillim me te madh ne te gjitha aspektet e jetes por edhe si popull ne do te ishim me te lire duke jetuar ne paqe...

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Njomza

Njomza

Numri i postimeve : 33
Reputacioni : -3
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeWed Apr 15, 2009 5:18 pm

Arrow Mu si qytetare nuk mund te me sjellte asnje te mire bashkimi Kombetar ma mire te jemi kesh tu po qa jeni tu fol dokrra....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
GuximKlinakuNumri i postimeve : 2
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 19/04/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeSun Apr 19, 2009 7:19 pm

Përshëndetje

Këtu po shoh shumë të rinjë që vertetë mundohen ta shtjellojnë qështjen e bashkimit kombëtar. Flasin për ekonomi e në të vertetë nuk ja kanë idenë, se cka dhe cilat janë parimet ekonomike. Këtu shumë nuk e kuptojnë se po që se shteti amerikan investon me rreth 2 miliardë për cdo vit, bashkimi kombëtar është i panevjoshëm. Po meqë Amerika nuk kryen veprime të tilla skandaloze, ne duhet ta kerkojmë të drejtën për tu bashkuar.

Bashkimi Kombëtar është domosdoshmëri, ajo vjen si pasoj e nevojës së shtresës kapitaliste për ta hapur tregun. Nuk është qështje ndjenjash, nuk është qështje subjektive, është qështje nevoje te domosdoshme për ekzistencë.

Përshëndetje
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 12:43 am

OK,ke te drejt,por edhe ata qe nuk dine e kan vendin ketu,mund te mesojne dicka te re.
Ne duhet te bashkohemi jo te presim ameriken te na bashkoi,sepse ajo e shikon vetem interesin e saj ne ballkan.

Me te mira The Commandante.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 10:55 am

O skena qa me prit Ameriken me na bashku se na i bashkojna trojet tona edhe vet

JETA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
GuximiNumri i postimeve : 21
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 19/04/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 1:44 pm

The Commandante shkruajti:
OK,ke te drejt,por edhe ata qe nuk dine e kan vendin ketu,mund te mesojne dicka te re.
Ne duhet te bashkohemi jo te presim ameriken te na bashkoi,sepse ajo e shikon vetem interesin e saj ne ballkan.

Me te mira The Commandante.

Sigurisht që po. Unë bëjë pjesë në ata që presin ende të mësojnë, është normale. Por mua më brengos fakti që shumë njerëz përdorin fjalë krejt të panjohura, duke u munduar të dalin në një përfundim skandal.

Dalim në temë. Fillozofia e qështjes është: Ne nuk duhet të nisemi mbi gjykimin se Bashkimi Kombetar na forcon ekonomikisht (sepse kjo është e natyrshme nuk ja vlen të diskutohet), vetë forcimi i ekonomisë së Kosovë në vecanti, e bënë bashkimin fakt të kryer, e pas kësaj flitet për rritje të madhe ekonomike, të territorit të sapo bashkuar. Nëse doni më shumë sqarime nuk është problem. Përshembull se si rritet ekonomia, me bashkim, në sistemin kapitalist padyshim. Eh tash The Commandante, kjo është mënyra më parimore e shkencore se si mëson njeriu, jo tash të përgjigjet një X anëtar, duke mos ja pas idenë hiq. Sepse në atë moment kam drejtë të them: " Hej, heej, shuuj, a po don me ditë a jo?" Kjo është puna.

Sinqerisht
Guximi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeTue Apr 21, 2009 10:18 am

bashkimi kombetar arrihet me vullnet guxim gatishmeri dhe pune nese keto mungojne tek ne ateher nuk do mund te realizohet e drejta jon historike e kombetare

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeTue Apr 21, 2009 1:48 pm

Bashkimi Kombetar eshte e drejte e jona per tu bashkuar dhe cdo shtet mund te bashkohet dhe te jetoje i lire ne paqe..Eshte alternative e mire bashkimi kombetar sepse me te do ndryshoheshim krejtesisht do kishte ndryshime ne ekonomi, politike, ne kulture e sport ama po te ishim te bashkuar do e arrinim ate gje...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
edi

edi

Numri i postimeve : 5
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Apr 27, 2009 2:22 pm

qysh me mujt me arrite bashkimin kombetar edhe po te mundohemi me ba bashkimin kobetar skena me mujt se skemi qysh me ba edhe tek e fundit qa po na vyn ama bash sen qishtu qysh jemi ma shume zhvillohet ekonomia e botes kur i ke dy vende me shqiptare e ma mire kishim muj mu zhvillu keshtu si jemi e jo te bashkum se kishin ndodhe shume perqarje ne politike e ne shume sfera te jetes, bile bile nuk po mujna mu merr vesh per kah gjuha mire me ta e po merremi me punet e tjera me te veshtira.
Lene bre pash zotin se sen nuk jini ka boni.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Apr 27, 2009 2:34 pm

edi shkruajti:
qysh me mujt me arrite bashkimin kombetar edhe po te mundohemi me ba bashkimin kobetar skena me mujt se skemi qysh me ba edhe tek e fundit qa po na vyn ama bash sen qishtu qysh jemi ma shume zhvillohet ekonomia e botes kur i ke dy vende me shqiptare e ma mire kishim muj mu zhvillu keshtu si jemi e jo te bashkum se kishin ndodhe shume perqarje ne politike e ne shume sfera te jetes, bile bile nuk po mujna mu merr vesh per kah gjuha mire me ta e po merremi me punet e tjera me te veshtira.
Lene bre pash zotin se sen nuk jini ka boni.

Ne bashkimin kombetar mundemi ta arrime duke qene te organizuar e jo keshtu siq jemi te ndare, e nese thua ti keshtu si jemi me mire se te bashkuar ani veq vazhdo me ate mendim se nashta ki me arrite
ndonje gje nga kjo ndarje.
E kur te je i bashkuar e je ma shtet i forte ke ushtri ke shtetin e forte qe per me mbrojten vendin prandaj edhe vendet e zhvilluara kishin shprehe interesin me investu neper disa biznese fitimprurese,por edhe nga shume faktore siq jane :edhe me hapjen e ndonje fabrike krijohen vende te reja pune e shume fabrika te tjera kur te hapeshin.duke marre parasysh edhe qfar vendi jemi dhe qfare pasurish nentoksore kemi, po te ishim te bashkuar ne mund ti shfrytezonim me mire keto pasuri nentoksore.por edhe trojet shqiptare duke marre per baze relievin gjeografik po thuajse e ka me te mirin ne ballkan e duke konsideruar se Shqiperia gjendet ne nje reliev me Danimarken e cila e shfrytezon klimen pra eren per energji e thuajse danmarka vetem me energji te eres qendron. E po te shfrytezonim kete energji kishim me pasur energji edhe per te importuar ne vendet fqinje.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
GuximiNumri i postimeve : 21
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 19/04/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Apr 27, 2009 3:20 pm

edi shkruajti:
qysh me mujt me arrite bashkimin kombetar edhe po te mundohemi me ba bashkimin kobetar skena me mujt se skemi qysh me ba edhe tek e fundit qa po na vyn ama bash sen qishtu qysh jemi ma shume zhvillohet ekonomia e botes kur i ke dy vende me shqiptare e ma mire kishim muj mu zhvillu keshtu si jemi e jo te bashkum se kishin ndodhe shume perqarje ne politike e ne shume sfera te jetes, bile bile nuk po mujna mu merr vesh per kah gjuha mire me ta e po merremi me punet e tjera me te veshtira.
Lene bre pash zotin se sen nuk jini ka boni.

I gjithë antonimi i shkrimit tëndë është i saktë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeTue Apr 28, 2009 2:13 pm

Po se hajt ma mire eshte me nejt te ndare vazhdo te jesh me ate mendim Edi, se ndoshta mundesh te arrish dikund.
Masi e ke mire qetash kur jena te ndare, por a menoni sa njeri eshte duke vdekur nga uria se nuk kane me qka te hane buke, sa e sa femije qe kane mbete rrugeve te pa shkolluar dhe askush per ta nuk interesohet per ta se te ish interesu qeveria e Thaqit e me jetu si mos me mire e te varfer te mos ket hiq e as te papune thot njeri po qfar gjendje ma te rende ekonomike jena e qfare qeverie kena ku serbet i perkeledh qe ne lufte na perkeleshen neve me bomba e plumba e kure shqiptarit vllaut te vet don "syt mja nxerr"..... E ja jep mundiesin te ndaj me serbet token tone...ska ma keq...

ALBANIAN WARRIOR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeWed Apr 29, 2009 3:00 pm

Popullit shqiptar i nevojitet organizimi, emancipimi dhe mobilizimi për të ndalur agresionet nga shtet fqinje, dhe per tu bashkuar...

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeSat May 02, 2009 9:53 am

Bashkimi Kombetar do te sjellte nje te ardhme me te mire per popullin shqiptare dhe se bashku ne mund te arrijme me larte ne cdo fushe si : ekonomi, kulture e sport me nje fjale do te ishim me mire dhe ne kalimin e cdo sfide te jetes.

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ThePatriot

ThePatriot

Numri i postimeve : 21
Reputacioni : 2
Data e regjistrimit : 15/05/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeFri May 22, 2009 2:33 pm

Dje ne parlamentin e Kosoves gjat fjalimit te tij zotri Bajden zevendes presidenti e SH.B.A-ve tha se : Kur un dhe ju e enderronim Kosoven e pavarur te gjith thonin se kjo gje eshte e pamundur por tani ne vertetuam te kunderten tash Kosova eshte shtet i pavarur ,pra enderra u bo realitet keshtu qe vazhdoni te enderroni.

Ky mu duk mesazh i qarte qe te vazhdojme te enderrojme ,por tani te enderrojme enderren e Shqiperis se Bashkuar .
Eshte gjeja e njejt edhe tani shumica thojne se kjo nuk ka gjasa te ndodhe por per mendimin tem zotri Bajden mir e sqaroj duhet te endrrojm dhe te punojm deri sa kjo enderr te shendrohet ne realitet.

Pra le te punojm drejt realizimit te enderres sone , rikthimin e kufijve te Shqiperis se dikurshme te pa ndare dhe te bashkuar.

Rrofte Shqiperia e Bashkuar .

ThePatriot
22.maj.2009
Vushtrri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ThePatriot

ThePatriot

Numri i postimeve : 21
Reputacioni : 2
Data e regjistrimit : 15/05/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 9:34 pm

Sot ne ndeshjen Futbollistike Kosova(V) - Hysi ne vushtrri , klubi i tifozeve "FORCA" nga Vushtrria pregaditi nje Koreografi me permbajtje Kombetare ne te cilen Shpalosi nje mesazh , gjithashtu u valviten mbi 50 flamuj SHQIPTAR .
Mesazhi : ENDRRA REALITET - BASHKIMI FILLOJ

Qe nje foto :
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 1

Jame krenar qe jame pjes e keti Tifo Grupi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeSun Jun 07, 2009 9:40 pm

ThePatriot shkruajti:
Sot ne ndeshjen Futbollistike Kosova(V) - Hysi ne vushtrri , klubi i tifozeve "FORCA" nga Vushtrria pregaditi nje Koreografi me permbajtje Kombetare ne te cilen Shpalosi nje mesazh , gjithashtu u valviten mbi 50 flamuj SHQIPTAR .
Mesazhi : ENDRRA REALITET - BASHKIMI FILLOJ

Qe nje foto :
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 1

Jame krenar qe jame pjes e keti Tifo Grupi.

Uroj qe te ket filluar Bashkimi Kombetar po njeher se besoj do vazhdoje te jete enderr perderisa vetem nje grup tifozesh jane ne gjendje per te brohoritur per Bashkim Kombetar jane edhe krejt populli por pjesa tjeter ka rene ne gjume duke i degjuar perrallat e qeveritareve... Do ishte mire endrra jone shume shekullore te fillonte qe tani po e dini qfar populli jemi...
Faleminderit The Patriot per kete lajm sado pak te gzueshem qe me ne fund pas heshtjes se madhe ju degjua zeri ceshtjes kombetare..

_________________
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ThePatriot

ThePatriot

Numri i postimeve : 21
Reputacioni : 2
Data e regjistrimit : 15/05/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeMon Jun 08, 2009 12:41 am

Qe edhe nje foto ma afer .

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Ejsi82
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
arti_gostivar

arti_gostivar

Numri i postimeve : 5
Mosha : 33
Vendi : Gostivar
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 30/06/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeWed Jul 01, 2009 12:30 am

Kush deshiron te vertetohet dhe te meson se si ka mundesi te behet realitet bashkimi kombetar urdheroni dhe shikonja PLATFORMEN e SHPALLUR nga KOCO DANAJ per SHQIPERINE NATYRALE...mund ta gjeni shum lehte p.sh ne google shkruani platforma e KOCO DANAJ PER SHQIPERINE NATYRALE edhe do ta gjeni...
Edhe ne ate Platforme do ta gjeni vehten edhe do te mendoheni si te kishit qene edhe ju pjese e asaj platforme ose me shkurt do te kishit menduar si te kontriboni edhe ju....
Personalisht mua me ka habitur ajo Platform nga Koco Danaj sepse,ajo platform bazohet ne kushtetuten e shqiperise...kurse ne kete kushtetut egziston edhe ligji per bashkim kombetar...eshte me mire qe te mos flas un per kete eshte mire qe ta lexoni vete edhe do te vertetohei se aty flitet prej kohen e Gjergj Kastriotit Skenderbeu deri ne luften e fundit te shqipetareve te ILIRIDES (FYROM)...
Pershendetje te gjitheve ju uroj te gjitha te mirat.....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
frasher raciNumri i postimeve : 11
Mosha : 51
Vendi : peje
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 11/06/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeThu Jul 16, 2009 1:07 am

Bashkimi kombëtar është një proces i pa kthyeshëm që do të realizohet në mararonen e rrugëtimit të popullit tonë për liri kombëtare dhe synim drejt shtetit -kombë që vete natyra e ka kriju edhe pse armiqet e okupuan dhe e kolonizuan në mënyr fatale per kombin tonë në pesë shtete, duke ja mohuar sublimin e kombit shqiptar per vetvendosje,ligjet e natyres janë të egra dhe sfiduese, ketyre sfidave populli i ynë ju perballoj me suksesë duke ruajtur qënjen kombëtare dhe duke marr hovë në të gjitha hapësirat ku jetojnë shqiptaret edhe në shtetet e ndryshme të botes,ligji i natyres thotë se kriminelat janë të gjykum të perfundojnë me hakmarrje dhe humbje,natyra e denon krimin dhe e sfidon padrejtësinë prandaj kultura e vjeter e njërzimit nder ma të lashtet nder ballkan do të triumfoj dhe kjo kultur e mirëfillet ju takon shqiptareve,prandaj bëjë apel që çdo shqiptar kudo që ndodhet ta ketë në mendje dhe në zëmer BASHKIMIN E KOMBIT SHQIPTAR TE VJETER SA VETE BALLKANI DHE TA KRIJON SHTETIN KOMBE SHQIPTAR.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
frasher raciNumri i postimeve : 11
Mosha : 51
Vendi : peje
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 11/06/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 1:27 pm

Himni i Flamurit


Rreth flamurit të përbashkuar,
Me një dëshirë me një qëllim,
Të gjithë Atij duke u betuar,
Të lidhim besën për shpëtim.


Prej lufte veç ai largohet,
Që është lindur tradhëtor,
Kush është burrë nuk frikohet,
Po vdes, po vdes si një Dëshmor.


Në dorë armët do ti mbajmë,
Të mbrojmë Atdheun në çdo vend,
Të drejtat tona ne s'i ndajmë,
Këtu armiqtë s'kanë vend.


Se Zoti vet e tha me gojë,
Që kombe shuhen përmbi dhè,
Po Shqipëria do të rrojë,
Për të, për të luftojmë ne.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
frasher raciNumri i postimeve : 11
Mosha : 51
Vendi : peje
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 11/06/2009

BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitimeWed Nov 25, 2009 1:35 pm

Hymni i Flamurit
O Flamur gjak, o flamur shkabë,
O vënd e vatr' o nën' e babë,
Lagur me lot, djegur me flagë,
Flamur i kuq, flamur i zi.


Fortesë shkëmbi tmerr tirani,
S'të trëmb Romani, as Venecjani,
As Sërb Dushani, as Turk Sulltani,
Flamur i math për Vegjëli


Flamur që linde Shën Kostandinin,
Pajton Islamn' e Krishtërimin,
Çpall midis feve vllazërimin,
Flamur bujar për Njerëzi.


Me Skënderben' u lavdërove
Dhe në furtun' i funtmi u shove,
Me Malon prapë lart vrapove,
Yll i pavdekur për Liri.


Sa shpesh pastaj përdhè u shtrive
Me zjarr e zi u ndeze u nxive,
Po çdo mizor me shpat' e grive,
O fushë-kuq, o shkabë-zi.


Përpjetë prie Shqipërinë,
Përlintj'a shpirtin dhe fuqinë,
Diell për vllanë, yrnek për fqinë
Për botën ëndr' e qjell i ri.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Empty
MesazhTitulli: Re: BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!   BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...! - Faqe 2 Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
BASHKIMI I TROJEVE SHQIPTARE...!
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Shqiptaret-
Kërce tek: