ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kush po krijon lista likuidimesh ne internet!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ILLYRIAN
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2041
Mosha : 28
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

MesazhTitulli: Kush po krijon lista likuidimesh ne internet!!   Sat Feb 14, 2009 7:07 pm

Këshilli Nacional Serb për Kosovën ka angazhuar shoqatën e Lobit Amerikan "Venable" që lufton kundër pavarësisë së Kosovës. http://www.savekosovo.org është faqe e lobit serb që ka kushtuar 600.000 $ për të filluar me luftën e mediave kundër Pavarësisë së Kosovës, dhe tashmë Qeveria e Serbisë paguan për mirëmbajtjen e kësaj faqeje 100.000 $ në muaj. Ka një ekip prej 30 personash, duke marrë parasysh se të gjithat mediat serbe janë në ndihmë të recensimit dhe japin ndihmë materiale propaganduese kundër popullit shqiptar në përgjithësi. Faqja në fjalë është përmendur për herë të parë para 2 muajve, por ka qenë në punim e sipër, në telexin e Qeverisë Serbe për këtë faqe shkruhet: -Lufta për media kundër Pavarësisë së Kosovës ka filluar në SHBA me ndihmën e firmës amerikane "Venable". Ndërkohë në mbështetje të pavarësisë së Kosovës është krijuar një faqe: www.savekosova.org ( ndryshimi i vetëm është kosova jo kosovo.org) Në këtë faqe jepen të gjitha krimet që serbet kanë bërë kundër shqiptarëve, gjithashtu në faqen kryesore thuhet “Say yes to Kosovo Indipendence” ( Thuaji PO Pavarësisë së Kosovës). Ndërkohë duket hapur lufta që serbet bëjnë kundër Pavarësisë së Kosovës duke shfrytëzuar media të ndryshme si: radio, televizione dhe internetin të financuara nga shoqëri të ndryshme në botë. http://forumi zëri yt .com , që menaxhohet dhe moderohet nga nofka moderuese “Mistrecia Tironse ” nga diaspora Shqiptare(Ankona e Italisë ) për fat të keq i tërë mesazhi i saj është përçarës, fyes e çka është më keq ka ide fashiste. Logoja e këtij logu është “ Shqipëria, ç'ka qenë, ç'është e ç'do të bëhet “. http://forumi.zeriyt.com/index.php/topic,3....html#msg405507 Ky projekt fashist kontributin e vet fashizoid, vëllavrasës e bën më simotra Kosova.de,www.dardania.de etj.
Gjatë muajit të shkuar publikoi një listë të gjatë me emra të njerëzve të gjallë dhe të vdekur të të ashtuquajturës “Dosja 81-99”.
Më datën 26 maj 2006 ky blog fashist hapi temën me titujt : ,,UDB-ashët” e Kosovës, me emër dhe mbiemër”.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ILLYRIAN
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2041
Mosha : 28
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

MesazhTitulli: Re: Kush po krijon lista likuidimesh ne internet!!   Sat Feb 14, 2009 7:17 pm

Zëdhënësi me nofkën tashmë të njohur arbias alias Nezir Myrtja, i cili nga New Yorku ,sjell vargjet e tij të “mëdha” si fjala vjen: ”E dashura mëmëdhe, të dua dhe kështu si je! Po kur të të shoh të lirë do të të dua më mirë”.
Ky udbash nuk është i vetëm, por në ndihmë ka marrë edhe moderatorin dhe administratorin e Forumit Shqiptar më flamur kuq e zi me shkabë e që modelohet edhe administrohet nga udbashi pejan Bekim Nikqi , me vendbanim Dakegat 11, posta 26723 EMDEM/Gjermani. I treti luftën mediale po ashtu nga Diaspora( Amerika) e bën Uk Lushi, djali i ish-kryetarit të Komunës së Deçanit,që vrenjte e kthjellte në kohën e Titos!
Zanatin s’e ka harruar as tash në kohën e demokracisë ! Këtyre të treve iu vijnë në ndihmë edhe disa shikista, udbashë, lideruca partiakë të cilët qeverisin në Qeverinë kukull të Agim Çekut!
Këta të gjorë që kërkojnë vrasjen e shqiptarëve, ashtu siç bëri Qeveria e Serbisë me disa bashibozukë tanë, kërkojnë gjak shqiptari edhe ca nofka tjera interneti si fjala vjen “lolita 01”,Astri.I.Rexhaj,engjellusha.engji@gmail.com,bardhi@yahoo.com,”fatlumi-Lumi Mitrovica, që ka edhe një blog wwww.frewebs.com/fatlumi 18/ apo analfabeti më emrin Fatlum e që veten e quan Lum /Fatlum/ i Sadikovitëve të Vushtrrisë, soho@gmail.com,”Timi Hoti”,’O1st...@gmail.com”; psikopati apo psikostudenti me shifrën sllave soho@gmail.com; prapë njëfarë Lumifs-skywal...@hotmail.com”, një “ oficir” i lartë ushtarak nga Tirana,emajl:engjellshehu@hotmail.com me nofkën Engjëll Shehu(nuk eshte poeti yne i njohur Engjell Shehu nga Belgjika me emajlinshehuengjell@hotmail.com).
Më të zëshmit nga ta është Nezir Myrta, Uk Lushi të cilët kërkojnë kokat e njerëzve. Si për çudi unë, Flori Bruqi me Iljaz Prokshin gjatë viteve të luftës së UÇK-së në Kosovë (1997-1999) nga një podrum në “Kodrën e Diellit”, raportonim pothuaj çdo ditë me telefon e faks nga telefoni 038-20606 redaktorët e gazetës “Zëri i Kosovës”...
Atëbotë unë Flori Brui së bashku me Iljaz Prokshin, Frrok Kristajn, Mehmet Kajtazin, Shyqri Galicën shkruanim për vrasjet në Likoshan, Obri, Prekazë e gjithandej Kosovës; shkruanim për heroizmin e Adem Jasharit, bacë Shabanit, të Beqës e Zejnës, të 13-tshit ...,për fëmijtë e plagosur në Isniq, për luftë e Adem Ukhaxhajt... etj.etj., dhe tash unë nga Uk Lushi, një gazetaruc në diasporë qenkam spiun. Vallë, athua çfarë bëra unë të jem i tillë?Po, është e vërtetë se unë haptas shkrova edhe në Lë Mond , Corriera de la Sera, Delo, Vecerni list (jo në Tanjug e as në NIN) për “patriotët” e Titos , ku edhe baba i tij (Ukë Lushit) ishte kryetar i Komunës së Deçanit! Për të e dinë të gjithë botërisht, bile as që ka nevoje të komentohet se kush na ishte ... Duhet te jetë e qartë dhe e kuptueshme për te gjithë që çdo kohë ka njerëzit e vet të mirë dhe të këqinj, varet prej këndvështrimit të akëcilit.
Në kohën kur një numër i disa udbashëve të vërtetë kenë punuar dhe vepruar, kanë qenë ne fuqi në Kosovë ligje të tjera nga ato që janë sot, dhe se në ato kushte ata kanë qenë të detyruar të zbatojnë ligjin, pavarësisht se cili ligj ishte ai.
Kosova për fat të keq ka pasur përveç problemeve të mbijetesës ndaj regjimeve të ndryshme jugosllave edhe problemet e brendshme, të cilat duhet kohë që të shuhen.
Problemet e brendshme të shqiptareve janë shumë të mëdha, mirëpo nëse niset kështu me lista dhe përhapje gënjeshtrash aty-këtu dhe me urrejtje, atëherë përfundimi do të ishte një konflikt brenda shqiptar.
Mirëpo, për fat të mirë, shumica e popullit shqiptar, nuk merret me këso listash e me kësi emrash, por shikon përpara, drejt Kosovës demokratike. Nuk duhet marrë me emra të përveçëm, por duhet dënuar regjimi i cili krijonte njerëz te tillë, si në Jugosllavi, ashtu dhe në Shqipëri.
Komunizmi ka qenë një fatkeqësi e madhe kombëtare dhe ne të njëjtën kohë dhe shpartallimi i tij ka qenë, është dhe mbetet një detyrë kombëtare. Komunizmi ka qenë përçarës dhe i tillë është dhe në formën e shfaqur nga Lidhja Popullore e Kosovës dhe nga disa përçarës në gazetën e saj “Zeri i Kosovës”(ku isha për shumë kohë njeri ndër korrespondentët e saj gjatë luftës).
Do të ishte mirë që informuesit e forumeve të ndahen nga një ideologji e tillë dhe sa me parë të çlirohet shtypi shqiptar nga një shtyp i tillë ideologjik, aq me mirë bëhet për ne te gjithë. Kështu nofka apo udbashi “Arbias”, më mirë është të jetojë me kohën e sotme dhe të kaluarën të mos e harrojmë (të mos i harroi spiunimet e tij ndaj mësuesve ) por edhe të mos merremi me të, sepse është shumë njeri i çuditshëm dhe dyftyrësh.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ILLYRIAN
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2041
Mosha : 28
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

MesazhTitulli: Re: Kush po krijon lista likuidimesh ne internet!!   Sat Feb 14, 2009 7:18 pm

Nofka Magjja nga frika dhe pasiguria e gjuan gurin dhe e fsheh dorën . Ja shkrimi i tij i botuar në forumin fashist “Zëri yt”. KUSH E PËRBËNTE STRUKTURËN E OZN-së-UDB-së NË KOSOVË NË VITET 1945-1990 ?! Ata që përbënin strukturat udhëheqëse të këtij shërbimi famëkeq dhe që përgatitën mijëra procese gjyqësore, në bashkëpunim me strukturat politike në Kosovë, kundër atdhetarëve shqiptarë, ishin:
1.Çedo Mijoviq 2.Sedo Topalloviq 3.Rajko Vidaçiq 4.Miqa Mijushkoviq 5.Lluka Tomanoviç 6.Vllado Shilegoviq 7.Budimir Gajiq 8.Milosllav Bllagojeviq 9.Andrija Vujoviq 10.Radomir Bojaniq 11.Novak Samargjiq 12..Kosta Mihajlloviq 13.Radovan Tapushkoviq 14.Jovan Rosandiq 15.Gojko Medenica 16.Mirko Iliq 17.Zhivko Gjurishiq 18.Vesho Cvetkoviq 19.Drago Cërnigiq 20.Angjellko Armush 21.Shaban Kajtazi 22.Xhevdet Hamza 23.Mehmet Shoshi 24.Jusuf Karakushi 25Mustafa Sefidini 26.Xheladin Beqiri 27.Istref Sadikaj 28.Bedrush Shala 29.Cvetko Llakoviq 30.Jakup Hoti 31Ahmet Asllani 32.Sahit Meraku 33.Bafti Jakupi, 34.Pavle Jelisaviq 35.Mehmet Haskaj 36.Ibush Kllokoqi 37.Drago Dragojeviq 38.Muharrem Dana 39.Sllobodan Mijoviq 40.Asllan Sllamniku 41.Shefqet Hashani 42.Svetisllav Dollasheviqi 43.Zenun Shala 44.Naip Hoxha 45.Refik Tashi 46.Metush Sadiku 47.Zejnullah Shala 48.Hasan Mehmeti 49.Shefqet Obria 50.Rajko Çalloviqi 51.Metë Kuqi 52.Ramçe nga Prizreni 53Ahmet Dobruna 54.Faruk Mehmeti 55.Mexhid Beqiri 56.Lutfi Ajvazi 57.Hajredin Bujupi 58.Ramush Isaku 59.Sahit Zogaj 60.Halim Hajdari 61Bashkim Qerkini 62.Osman Veliqi 63.Fahredin Sllamniku 64.Imer Sllamniku 65.Xhemajl Bilkiqi 66.Hyzer Ahmeti 67.Nexhmedin Mehmeti 68.Hasan Salihu 69.Nevzat Jashari 70.Ahmet Blakçori 71.Zenel Hoti 72.Ismet Haziri 73.Pal Selmani 74.Imer Kuçi 75.Naman Sijarina 76.Ejup Azemi 77.Ali Halili 78.Jusuf Hashani 79.Shaban Hoti 80.Shaqir Krasniqi 81.Pashk Berisha 82.Zeqir Hasangjekaj 83.Mustafë Aliu 84.Xhafer Kaliqani 85.Adem Ibishi 86.Ramadan Ferizi 87.Avni Sadriu 88.Nexhdet Gjoci 89.Sahit Ismajli 90.Ismail Gërbeshi 91.Ejup Bajgora 92.Sllobodan Mijoviq 93.Bejtush Beka 94.Ismet Baleci 95.Kemajl Shabani 96.Xhavit Kuçi 97.Isa Bunjaku 98.Zyber Zyberi 99.Sylejman Salihu 100.Hakif Latifi 101.Hashmet Baxhaku 102.Hilmi Syla 103.Rifat Berisha 104.Bajram Munishi 105.Haki Velija 106.Hasan Shahini 107.Muamer Novobërdaliu 108.Drita Novobërdaliu 109.Ahmet Delia 110.Ejup Kamerolli 111.Murat Tërnava 112.Ibush Kllokoçi 113.Lorenc Selmani 114.Refik Tashi 115.Faik Nura 116.Sabah Muhaxheri 117.Sabit Myftari 118.Ndrec Preni 119.Selim Ndrecaj 120.Ali Vllasi-vëllau i Azem Vllasit 121.Xhafer Bejiqi 122.Hajredin Bujupi 123.Bejtush Beka 124.Qerim Sllamniku 125.Abaz Ajvazi 126.Hajrulla Jashari 127.Zejnulla Hajrizi 128.Halit Hasani 129.Nexhmedin Ajeti 130.Hilmi Hasani 131.Dërgut Jakupi 132.Ilaz Maxhuni 133.Enver Dragusha 134.Demë Mujaj 135.Abdurrahman Mulla 136.Enver Kelmendi 137.Jakup Llonçari 138.Nazif Zymberi 139.Hasan Banushi 140.Kajtaz Bacaj 141.Halit Muhaxheri 142.Vesel Krasniqi 143.Latif Dulla 144.Daut Morina 145.Isa Kastrati 146.Glauk Dulla 147.Astrit Koshi 148.Zenel Celina 149.Musa Jorganxhiu 150Jusuf Konstandini 151.Kemajl Celina 152.Xhemali Shasivari 153.Hysen Bajrami 154.Qerim Buzhala 155.Hasan Rrystemi 156.Ilaz Vranovci 157.Shefazim Tërshnjaku 158.Lulëzim Neziri 159.Mustafë Maliqaj 160.Azem Haliti 161.Shaban Maloku 162.Hysni Topalli 163.Bajram Luri 164.Hebib Koka 165.Avdi Musa 166.Hamëz Shefkiu 167.Raif Sërmaxhaj 168.Xhavit Basha 169.Aliriza Osmani 170.Mehmet Neziri 171.Fatmir Dërmaku 172.Halim Hajdari 173.Naser Shavelli 174.Fadil Ibrahimi 175.Avdi Maliqi 176.Ramadan Sërmaxhaj 177.Sejdi Kastrati 178.Emin Kastrati 179.Haki Haziri 180.Ramadan Syla 181.Selim Brosha 182.Faik Nura 183.Musa Bajgora ,184.Lush Isufaj,185.Nezir Myrta,186.Bahtir Hamza
...../..../...../ Kjo listë e gjatë nuk përfundon këtu...!!!
KUSH ISHIN EKZEKUTUESIT E DËNIMEVE TË MIJËRA ATDHETARËVE SHQIPTARË GJATË VITEVE 1950-1990 Gjyqtarët dhe prokurorët që vepruan me urdhra të UDB-së dhe të strukturave politike e shtetërore të kohës ishin:
1.Arif Korapi-gjyqtar 2.Ali Abdullahu 3.Ismail Xhemaili 4.Bozhidar Zuloviq 5.Dragolub Neshiq 6.Rexhep Kryeziu 7.Abdyl Demë Hoxha 8.Branko Zhuiq 9.Radosllav Cerovqanin-prokuror 10.Vasilije Gjorgjeviq 11.Vidak Petroviq-gjyqtar 12.Isa Omeragiq 13.Pavle Armush 14.Mirko Spasiq 15.Shaqir Zogaj 16.Ratomir Paternogiq 17.Mustafë Hoxha 18.Vebi Memeti 19.Sefë Sherifi 20.Tuna Tomiq 21.Millorad Llazareviq-prokuror 22.Tahir Ibrani-gjyqtar 23.Ramo Vodopiq-prokuror 24.Zhivojin Cvejiq-gjyqtar 25.Sahit Meraku 26.Sherif Boshnjaku 27.Trajko Angjelkoviq 28.Osman Bytyqi 29.Sefedin Bakalli 30.Lubomir Veloviq 31.Zyhdi Sadiku 32.Minush Xërxa 33.Hazir Haziri 34.Tefik Shala 35.Nebih Qena 36.Mirko Matoviq-prokuror 37.Nazmi Juniku-gjyqtar 38.Beqir Shehi 39.Mehmet Spanqaliu 40.Isak Nishevci 41.Durmish Koçinaj 42.Shefqet Bytyqi 43.Durak Jashari-gjykatës hetues 44.Mr.Halil Kelmendi-prokuror 45.Fehmi Gashi-gjyqtar 46.Hasan Berisha 47.Metush Sadiku 48.Azem Emini 49.Qazim Goxhufi 50.Maksimoviq Dojqin 51.Njazi Burgideva-prokuror 52.Riza Loci-gjyqtar 53.Orhan Basha 54.Bajram Blakaj 55.Orhan Rekathati 56.Ilaz Alija 57.Mentor Qoku 58.Verosllava Dimiq, 59.Reshat Millaku-prokuror 60.Ymer Osaj-gjyqtar 61.Sllobodan Zhivkoviq 62.Ukë Muçaj 63.Adem Gorani 64.Ibish Maraj 65.Kërsto Radoviq 66.Tadej Rodiqi 67.Nikë Lumezi 68.Refik Halili 69.Sabit Sylaj 70.Sherif Selishta 71.Qerim Metaj 72.Ndue Selmanaj 73.Ismet Emra 74.Riza Fazlu 75.Metush Latifi 76.Xhevat Halili 77.Halil Halilaj 78.Miftar Jasiqi-prokuror 79.Qazim Tolaj-gjyqtar 80.Masar Pirana 81.Aqif Tuhina 82.Nekibe Kelmendi 83.Bujar Juniku 84.Aziz Rexha 85.Kapllan Baruti-prokuror 86.Ruzhdi Kozmaçi 87.Flamur Kelmendi 88.Hamit Gashi 89.Jakup Gurmani 90.Selman Ukaj 91.Xhemajlije Mustafa 92.Zeqir Bërdynaj 93.Muharrem Skënderi-gjyqtar 94.Jusuf Mejzini 95.Sylejman Limani 96.Ahmet Ahmeti 97.Bajrak Kadriu 98.Sali Duja 99.Safet Gorani 100.Pjetër Përgjokaj 101.Skënder Morina-gjykatës hetues 102.Nikollë Vazura-gjyqtar 103.Shefki Sylaj 104.Abdylselam Seladini 105.Mahmut Halimi 106.Kadri Sylaj 107.Shefki Sylaj 108.Nikollë Gegaj 109.Gani Rexha 110.Rifat Abdullahu 111.Sudan Gorani 112.Hilmi Zhitia 113.Shaban Berisha 114.Shyqri Qerimi 115.Bejtë Alidemaj 116.Qazim Goxhufi 117.Osman Sylejmani 118.Miftar Jasiqi, 119.Spasoje Zamfiroviq-prokuror 120.Ramadan Vraniqi...... ...../..../..../...
Ky ka braktis Kosovën me kapitullimin e Serbisë dhe sipas informacioneve që qarkullojnë, akoma jeton në Serbi... Aktiviteti i tij i tashëm: 1. Pajis shqiptarët me pasaporta serbe ... 2. Pajis me diploma Universiteti të falsifikuar dhe të ndryshme personelin e UDB-së, (huazuar nga web faqja virtuale www. Kosova.de) Edhe Enver Krasniqi ishte UDB-ash . Ishte i punësuar deri në fillim të viteve ´90-ta në stacionin e policisë në Klinë, edhe atë si pasardhës i famëkeqit, krye-UDB-ashit Ajet Gashi. (Këtë të fundit e ka likuiduar fizikisht UÇK-ja gjatë luftës, për të cilin as familja e tij nuk ka treguar ndonjë interesim që "fajtorët të gjinden e vihen para drejtësisë së UNMIK-ut, thotë Magjja ashtu siç ka ndodhur me familjet e disa ish UDB-ashëve tjerë). Pse organet hetimore nuk kërkojnë nga Interpoli të zihen këta informatorë (nofka). Ish UDB-ashi Enver Krasniqi sot është në detyrën e Sekretarit të Përhershëm në MSHP-së, pra është në shërbim të ministres Melihate Tërmkolli. Nëse dikush ka dyshim në këtë fakt që e solla këtu, atëherë lirisht mund të pyes banorët e Klinës, dhe me siguri që ata do t’i tregojnë se kush ishte Enver Krasniqi para luftës në Kosovë, dhe çka u ka bërë ai atyre atdhetarëve shqiptarë që i binin në dorë këtij kriminelí. - Zymer Zymeri. Para se të punësohej si UDB-ash, ishte bashkëpunëtor i pushtuesit serb. Ka qenë arsimtar i shkollës së mesme, ku ka dhënë lëndën e gjeografisë ekonomike. Më vonë Zymer Zameri futet me këmbë e krye në shërbim të Shërbimit të Sigurimit Shtetëror (UDB), ku dallohet nga të gjithë kolegët e tij për dhunën fizike dhe terrorin që e shkaktoi ndaj të burgosurve politikë në Prishtinë e gjetiu nëpër Kosovë. Siç duket, pas luftës ky UDB-ash i egër së bashku me forcat serbe arratiset nga Kosova, (jeton i paralizuar në Prishtinë). - Ajet Istogu, ishte njëri ndër UDB-ashët që ka vepruar në Drenicë, rajon ky ku kishte edhe numrin më të madh të burgosurve politikë të Kosovës. Për dhunën dhe terrorin e shkaktuar ish të burgosurve nga ky bastard, as që ia vlen të harxhohet kohë, sepse janë qindra e qindra dëshmitarë të gjallë, të cilët ishin "klientë" (kupto viktima) të këtij tradhtari. Edhe ky e ka gjetur atë që e ka kërkuar. Disa nga punëtorët e UDB-së në Pejë, të cilët burgosën dhe torturuan mizorisht me mijëra atdhetarë shqiptarë të Pejës, Klinës, Deçanit, Gjakovës dhe Burimit, janë: - Demë Muja, - Xheladin Beqiri, - Asllan Sllamniku, - Qazim Masdreku, - Ajet Gashi, - Ramë Bala, - Enver Krasniqi - Jakup Llonqari, ...........e tjerë, shumica nga të cilët sot janë strukur nëpër skuta, por disa edhe nuk fshihen fare. Përjashtim bën Demë Muja e ndonjë tjetër si ai, i cili pas luftës së bashku me ushtrinë dhe policinë serbe është larguar në drejtim të Serbisë ose Malit të Zi. Në Ferizaj inspektorë të sigurimit serb : Fadil Hyseni (55 vjeç) me profesion profesor i Filozofisë Marksiste. Adem Ibrahimi(60), ish profesor i gjuhës ruse. Qenan Hajdini , prof i anglishtes nga Kumanova ( i vdekur) I poshtri Halit Loku, mësues nga Kaçaniku që ende shëtit poshtë e lart i lirë. Një numër i emrave është i vërtetë, por ka edhe emra fiktivë të shpifur nga Serbia. Ashtu pati vepruar edhe Adolf Hitleri me Josif Visareviç Stalinin, të cilët patën lënë një listë të gjatë me emra rus (shkencëtarë e luftëtarë) gjysma spiunë e bashkëpunëtorë të Hitlerit? Megjithatë, në këtë listë ka shumë emra të saktë. Shumë persona kanë qenë të punësuar në UDB-ë (Prishtinë,Gjilan,Pejë,Gjakovë,Mitrovicë,Prizren etj). Trimoshat e internetit sjellin emra punëtorësh të vyeshëm të UDB-së: Murteza Kozniku Qazim Rugova Hadi Kerraxhiu Hasan Shehu Islam Hoti Lah Lahaj Xhavit Syla Nikë Vokrri Adem Ademi Ahmet Ramaj Azem Hadri Sali Gashi Kurse ish udbashi me nofkën Arbias, thotë për Forum: - Janë edhe dy vallezër të Komunes së Lypjanit të cilët kanë punuar deri në largimin e fundit të shqiptarit nga Kosovë, e këta janë Fatmiri dhe Florimi, mbiemrat nuk ua dinë(dhe emrat e tyre pa verifikim i hedh si lopa baglën në internet).Thotë Fatmiri ka punuar polic dhe ka rrah shqiptar brenda ne podrum të komunës dhe në burgun e Lypjanit. Kurse Florimi ka punuar në komunë deri në ditën e fundit kur u kthyen shqiptarët aty i kishin pa disa dhe kur kanë shkuar me i vra ka ndërhyrë UNMIK-u dhe i ka larguar në drejtim të panjohur, sigurisht në Serbi. ; Basri Demiri, ish- kryetar i KK Lypjan LDK), ndërsa absurditeti më i madh është për të vdekurit, sepse sipas tij edhe dr. te vdekurve: Ibrahim Rugova , ishte ” kryeudbash-i fashist i përbetuar i popullit shqiptarë në Kosovë”. Pra,arbias- na qenka dora vetë agjenti në “C.I.A Shqiptare “(central of intelegence of albania) dhe deri më tash s’e paskemi ditur. Një pyetje e kam për të: ”… mos vallë shërbimi sekret amerikan po i trajnon këta djem në Vushtrri”? Gjendja në Mitrovicë është e rëndë. Janë duke u bërë dhe shumë krime në Kosovë ! Kurse ca”komandantë heshtin nga paaftësia apo diç tjetër. Po të ishe ti çoban gjysmën e lopëve i kishe humbur e lë më të dish ti, o djalo për shërbimin inteligjent. Në shërbimin inteligjent duhet të jenë njerëzit e aftë ambiciozë,e ti çfarë “polici” je kur nuk di të shkruash mirë shqip. Sqarim: Unë gjithmonë i kam dashur dhe i dua luftëtarët e lirisë, por i dua pa ngjyra partiake pa privatizime partiake të dëshmorëve. Nuk i dua ata që janë patriotë me bateria . Për të gjithë e kam një pyetje, pse këso listash duhet të sillen poshtë e përpjetë? Pse nuk ia lëmë këto punë shërbimeve dhe institucioneve të Kosovës që të merren me to?Ku ishte kryeministri i Kosovës, dr. Bajram Rexhepi (PDK) që nuk merrej me këto gjëra . Ku është kryeministri i tashëm, Agim Çeku që te merret me këso gjëra , pasi që ky është edhe shok me z. general Hashim Thaqi ? … Për të marrë pushtetin, disa shqiptarë s’lënë gjë pa bërë. E harruat Mitrovicen , Ti “ komandant” mos vallë i Bllacës, ta dish se atje ende po sundojnë shkietë. Apo jo arbias? S’ ka familje shqiptare në Kosovë që nuk përjetoi vuajtje. Edhe unë jam keqtrajtuar nga komunistët, udbashët , por nuk bëj gjeneralizime, e të thuash: "Të gjithë LDK-istat kanë kokë shkau , PDK-stat janë tradhtarë,AAK-istat hajna etj.etj”… Një vërejtje me rëndësi, për ty dhe të tjerët që mendojnë si ti: atë kohë nuk kishte lëvizje politike tjetër përveç LDK-se, medoemos tani mund te ketë prej tyre sot që dje ishin UDB-asha, por JO te gjithë! Po prapë, duhet të kihet kujdes e të mos futen të gjithë në një thes. Mos t’i harrojmë disa gjëra: - Prej tyre kishte të imponuar, edhe pse nuk arsyetohet - Prej tyre kishte që donin të mbronin popullatën (patriotët Arif Riza , Avdullah Prapashtica, punonin të dytë në Sigurimin e Kosovës, por ishin patriotë) - Prej tyre kishte që ishin UDB-a e s'e merrnin vesh se ishin - Prej tyre qe ishin të larë në UDB-izëm. Gjerat nuk janë o bardh o zi! Duhet hulumtuar faktet. Aktivitetet e tyre. Çfarë bënë etj. Mos gjeneralizoni! Sepse kështu përçani më shumë. E në vend se të ndihmoni çështjen kombëtare, e dëmtoni më shumë, e bëheni shërbyes (pavetëdije) të shkaut. Mendo pak ma mirë dhe krahaso deputetët e sotmit me ata të 90-tës. Kur në prani të popullit në trysni të shkaut në sytë e gjithë Evropës, patriotët deputet shpallet pavarësinë e Kosovës të pa mbrojtur nga askush vetëm nga vet- vetja. I gjithë populli ka qenë i imponuar për të punuar, por kur të gjithë i thanë stop punës për serb, atëherë të gjithë u larguan ata që ishin shqiptarë, dhe filluan bizneset e tyre private për mbijetesë , familjen dhe për ndërtimin e shtetit tonë e jo më të Serbisë. UÇK- ja ua ka fal disave fajet ! Ti thua se “…kjo shkonte në të mirë të shkaut përçarje shqiptare” dhe e ke gabim kur thue”… , po ka gabuar UCK-ja se këta ka qenë dashtë te gjithë me i pushkatu se askush nuk të kërkon dëmshpërblim në luftë me vra shpihunat”. Kjo për mua është jo burrëri, or frikë. Pse nuk del haptas për mua kënd e vrava unë apo e shpura në burg. Kur mua komunistët dhe disa nga këta udbashë më burgosën dhe më mbajtën në burg”. Për fund e kam një pyetje për zotëriun Ukë Lushi , ç’t’u deshtë te më fusësh në listën e tillë, kur unë as babë e babëgjysh s’e kam pasër në UDB. I kë harruar disa udbashë. Së pari, e harrove babën tënd Lush Ukën….Së dyti, harrove shumë Udbashë në gazetarinë e Kosovës ,si fjala vjen, Zenun Qelajn(gazetar në Rilindje , tash z.kryeredaktor në Zëri), Beqir Hotin (kryeredaktor në Rilindje ),Hilmi Sylen (redaktor përgjegjës në Rilindje për APJ dhe Mbrojtje Popullore) apo Mustafa Rushitin (kryeredaktor në “Zëri të Rinsë). Pse këta s’i fute në listë e qindra të tjerë që tash janë bërë patriotë. Nuk i keni përmend të gjithë. Mos hezitoni se ka mjaft që nuk janë fut këtu në listën ,,famoze” të zezë të forumeve tuaja fashiste. Kujdes!

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Kush po krijon lista likuidimesh ne internet!!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Kush po krijon lista likuidimesh ne internet!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shkence & Teknologji :: Shkence & Teknologji-
Kërce tek: