ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Biznesi dhe Politika

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Biznesi dhe Politika Empty
MesazhTitulli: Biznesi dhe Politika   Biznesi dhe Politika Icon_minitimeFri Apr 10, 2009 11:05 pm

Politika eshte shprehje e koncentruar e ekonomise.
Ekonomia jone eshte fillestare dhe politikanet tane bejen politiken e hajdutit qe te perfitojne vetem per vete jo vetem nga ekonomia por duke shitur edhe idenditetit dhe interesat gjeostartegjike te shqiptareve.

Tek neve duhet nje dore e forte, e gatshme te sakrifokoje veten per hire te popullit shqiptar qe ne te dalim nga ky rreth vicioz...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Biznesi dhe Politika Empty
MesazhTitulli: Re: Biznesi dhe Politika   Biznesi dhe Politika Icon_minitimeFri Apr 10, 2009 11:20 pm

tek ne mund te themi se politika eshte biznes i atyre qe qeverisin shiqo sa ina sa hotele sa restorane te kujt jan keto a mos vall te popullit JO JO te politikanve jan jo te popullit , duke mos u interesuar ne zhvillimin ekonomik t evendit duke hapur fabrika te reja dhe punsuar popullin ata vetem sa i shkatrrojn edhe ato qe sadopak ende jan ne gjendje te prodhojne ngapak.
Rasti konkret i Trepçes e minjeres se Artanes , shkatrrimi i fabrikes se municionit ne Skenderaj shkatrrimi dh eprivatizimi i Feroniklit , shkatrrimi dhe privatizimi i fabrikes se Llamarines ne Vushtrri Llamkosit etj etj , shkatrrimi i KEK-ut duke dashur qe ta privatizojne me ni qmim shum te lire PTK-ne Airoportin etj etj duke fituar vet politika prandaj politika eshte biznis

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Biznesi dhe Politika Empty
MesazhTitulli: Re: Biznesi dhe Politika   Biznesi dhe Politika Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 12:08 am

Biznesi ne Kosove eshte i kontrulluar drejte per se drejti nga politika, sepse ne Kosove po hapen lloj - lloj biznesesh te ndryshme qe jane edhe ilegale dhe fitimet i marrin biznisment politikano-mafioz dhe po pasurohen nga shume shume privatizime qe po ndodhin... Shumica e bizneseve mund te theme qe jane ilegale dhe nuk shkojne ne dobi te popullit por ne dobi te politikaneve...Jam dakort me ate qe tha shqiptari..

_________________
Biznesi dhe Politika 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Biznesi dhe Politika Empty
MesazhTitulli: Re: Biznesi dhe Politika   Biznesi dhe Politika Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 12:09 am

Bizneset i hapin vetem per nje qellim te bejne pastrim parash dhe asgje tjeter

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Biznesi dhe Politika Empty
MesazhTitulli: Re: Biznesi dhe Politika   Biznesi dhe Politika Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 2:12 pm

E jo vetem pastrim parashe por lloj-lloj ilegaliteti tjeter...

_________________
Biznesi dhe Politika 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Sponsored content
Biznesi dhe Politika Empty
MesazhTitulli: Re: Biznesi dhe Politika   Biznesi dhe Politika Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Biznesi dhe Politika
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Ekonomia :: Ekonomia-
Kërce tek: