ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeWed Apr 15, 2009 2:07 pm

Pse disa nga agjendat serbo-arab po propogandojne fort fene islame e po ngjallin urrrejtjen anti-shqiptare. Duke kerkuar ne internet hasa ne kete material qe mu duk e arsyeshme ta postoja ne forumin tone per ta kuptuar se cjane ne te vertete imamat qe po propogandojne fene islame ne mase te madhe te populli jone..Jepni mendimin tuaj rreth keti fakti.....
Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”

Me gjithe perplasjet shekullore sllavt dhe turqt e kan pase gjithmone nji pike te perbashket: Luften e vazhdueshme per zhgatrrimin e identitetit, të vlerave historike dhe kulturale të popullit shqiptar.

Shkeputja e Kosoves nga Serbia dhe perfshimja e te gjithe Ballkanit ne Bashkimin Europian asht disfata perfundimtare e ekstremistve serbo-arab si dhe fundi i influences se Rusise ne kete rajon, e cila sot per sot asht e zanun me problemet e separatistve ne Kaukaz.

Si e sheh Irani futjen e Ballkanit ne BE?

Futja e Ballkanit ne BE asht ne fakt nxjerrja definitive jo vetem e rusve por edhe e arabve nga Ballkani. Disfata e Hamasit ne Palestine si dhe vumja ne rrugen e zgjidhjes paqesore te problemit izraelito-palestinez, percaktoi humbjen e influences se Iranit aty. Sot Irani po perpiqet kot se koti te hape ne Ballkan nji konflikt te ri tue lidhe aleance me Serbine. Konferenca e Vendeve Islamike ishte gati ta njihte Pamvarsine e Kosoves, por fille mbas fjalimit te Myftiut te Serbisë Muhamed Jusuf Spah-iq , ky problem u mbyll. Aleanca funksionoi.

Irani po instrukton dhe subvencionon fuqimisht ekstremistat vehabist shqipfoles, te cilet jan ba agresiv ndaj te gjithe shqiptarve pa dallim besimi. Keto veprojne kudo ne trojet shqiptare dhe kudo ku ka shqiptar ne Itali dhe Europe tue mendue gabimisht se aktiviteti i tyne antieuropian kalon pa u vene rè. Keto ekstremista i provokojne shqiptart tue u cenue figurat e tyne me fame botnore si Heroin Kombetar Gjergj Kastriotin-Skenderbeun si dhe shqiptaren e famshme botnore, nobelisten Nane Terezen. Keshtu ato done te krijojne artifialisht konflikte nderfetare ne Ballkan ne menyre qe te justifikojne nji nderhymje eventuale te Iranit. Kesaj i sherbejne edhe intervistat e vehabistve shqipfoles ne televizionin iranian per te nxite opinionin e botes arabe rreth te ashtuquejtunit “persekutim te muslimanve ne Ballkan”. Nuk asht hera e pare qe arabt fusin hundet ne Ballkan. Le te kujtojme se gjate LDB ne bashkepunim te ngushte me Hitlerin kryemyftiu palestinez Haxhi Amin Al Hussein organizoi me kosovart Divizionin SS “Skenderbeg”. ( Shiko fotot e Kryemyftiut palestinez me Hitlerin dhe nazistat e tjere http://www.tellthechildrenthetruth.com/gallery/ )

Pse imami “Kràsn-iq” tha se “Nënë Tereza e ka vendin në xhehenem (ferr)”? (Lexò ketu: http://kosova.albemigrant.com/?p=6483)

Populli thote: “Këtu nuk asht punë Dinit, por asht punë Mullinit!”. Pra “Nuk asht pune Besimi, por asht pune Interesash”. Per kete arsye un nuk futem fare ne pikpamjet fetare. Bindjet fetare asht i lire ti mbaj seicili per vete dhe ti ushtroje publikisht ne perputhje me ligjin. Kur ushtrimi publik i bindjeve fetare bjen ne kundershtim me ligjin, atehere ky ushtrim denohet me ligje.

Pushtuesit turq-osman nuk e perhapen besimin islam ne Ballkan tue e sjegue Kuranin, por tue e imponue kete besim me shpate dhe mjete te tjera dhune. Keshtu ka pase si tek greket ashtu edhe tek sllavt nga ata qe nuk muejten ti rrezistojshin kesaj dhune. Keto sllav apo grek te islamizuem u nxorren jasht territoreve te tyne nga vete vllaznit e tyne te gjakut grek apo sllav. Sllavt e islamizuem u strehuen kryesisht ne trojet shqiptare, qe gjendeshin ende nen pushtimin turk. Kete fenomen e ka spjegue shume mire Hamdi Bushati ne librin me vlere historike “SHKODRA DHE MOTET”. Ne kapitullin e VI “Familjet shkodrane me prejardhje te huej” ai spjegon se perveç te ardhunish afro-aziatikesh ne Shkoder gjate okupacionit turk ka pase edhe ardhje sllavsh te konvertuem ne islam te debuem kryesisht nga Podgorica e Malit te Zi, te mbiquejtun “podgoriçaj”.

Nji sllav i tille i islamizuem i debuem asht edhe imam Krasn-iq , i cili rrin kambeturqisht ne xhamine kryesore te Prishtines. Vete emni i tij tregon se ai nuk ka fare gjak shqiptari, por ka gjak sllavi. Emni i tij vjen nga fjala sërbe “krasan” qe do te thote “i bukur”. Po ti shtojme fjales sërbe “krasan” mbrapashtesen sërbe “-iq”, atehere na del emni sërb “Kràsn-iq”, qe shqip perkthehet “Bukuròsh-i”.

Pra imami “Kràsn-iq” ose ndryshe “Bukuròsh-i” mishnon ne vetvete qofte urrejtjen e trashigueme asntishqiptare te nji sllavi, qofte edhe urrejtjen asntishqiptare te nji osmani.

Nuk kishte se si te gjendej nji hibrid ma i pershtatshem si agjent ne sherbim të aleances serbo-arabe, per të futë ngatrresa nderfetare në Kosovë. Tashti u takon kosovarve ta zgjedhin vete rrugen që donë të ndjekin:


link: http://kosova.albemigrant.com/?p=6714

_________________
Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
GjergjShqiperiaNumri i postimeve : 5
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 10/05/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeSun May 24, 2009 1:09 am

Illyrian do te jem i sinqert me shkrimin tuaj. Eshte shume e vertete kjo qe ke thene, edhe pse mua nuk me takon te flas per te sepse i takoj nje feje tjeter Katolicizmit. Shqipetaret e kemi pasur orientimin mjafte te gjate nga lindja-Turqia, pastaj nje kohe kah Rusia-komunizmi, e tani duhet ta ndjekim perendimin, per te cilen kemi aspiruar dhe sakrifikuar mjafte shume.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeSun May 24, 2009 3:28 pm

agjentet e huaj ne bashkpunim me disa vendor po e perqajn fene muslimane ne disa tarikate jo mugjahid jo ksi jo asi etj...
Kosova sidomos Mitrovica qe mendohet se eshte baza e Mugjahidave qe ne shqip do te thot LUFTETAR e ne fakt keta nuk jan luftetar e as nuk kan ndjenja kombetare , Kur e kam pyetur njerin nga ta thash nese neser do te ishe ne nje vij te frontit me nje shqiptar te besimit katolik qka kishe vepru , ndersa aj me tha " me perpara do ta kisha vrare shqiptarin katolik se sa armikun (Serbine) " keshtu ata edhe jan duke e perqar popullin shqiptar prandaj une jam kunder ketyre
Shqiptaret nuk duhet ti ndajn KISHA e as XHAMIA se Feja e jone eshte SHQIPTARIA

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
nardlushnja

nardlushnja

Numri i postimeve : 11
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 21/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeMon May 25, 2009 7:27 am

Cito :
ndersa aj me tha " me perpara do ta kisha vrare shqiptarin katolik se sa armikun (Serbine)

Sa trima qe jane keta shqiptaret ,kur bir fjala per te vrare vellau vellane.Trimeria duket ne vend tjeter.Dihet shume mire qe numri i luftetareve te UCK ishte shume i vogel ne krahasim me popullsine.Kush eshte trim atje duket ,tek pjesmarrje ne lufte


Trim eshte ai qe punon me mend ne te mire te popullit te vet Respekte nga Shqipetari
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
nardlushnja

nardlushnja

Numri i postimeve : 11
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 21/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeMon May 25, 2009 7:29 am

Hiqni dore nga feja,sepse dihet shume mire qe fene e nxoren te zgjuarit per te nenshtruar budallenjte


Ateisti
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeMon May 25, 2009 2:07 pm

Keta jan agjent te huaj qe tentojne me e perqa popullin shqiptar prandaj edhe pse besoj vetem tek nje zot ateher nuk duhet qe te tjeret qe nuk i perkasin besimit te njejt me e largu edhe me e cilsu armik nese eshte shqiptar , armik eshte ai qe tenton ta ndaj popullin shqiptar nepermjet feje krahine etjj...... vetem Shqiptar te Shqiperis Natyrale

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeMon May 25, 2009 2:25 pm

Ju faleminderit shume qe debatuat ne kete teme qe vlene te debatohet mbi keta qe po propogandojne ne mase te madhe fene islame per interesa te veta e qe nuk sjellin kurfar dobie te populli jone vetem jocivilizimin. E jo vetem ky anti-shqiptar por edhe shume te tjere qe nxisin urrejtjen shqiptare ndermjet vellezerve shqiptar ata nuk e kane vendin ketu kane gabuar adresen.

_________________
Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeMon May 25, 2009 9:34 pm

Kombi eshte i shenjte duhet mbrojtur duhet luftuar dhe duhet punuar per kombin ,


Njeriu eshte i krijuar prej dheut ,per dhe punon per dhe jeton dhe ne fund ne dhe do te shkoj ( qe d.m.th se atdheu eshte gjithqka per te punojm luftojme jetojme etj.... )

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
HasanPrishtinaNumri i postimeve : 22
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 26/05/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeTue May 26, 2009 9:13 pm

shqipetari shkruajti:
Kombi eshte i shenjte duhet mbrojtur duhet luftuar dhe duhet punuar per kombin ,


Njeriu eshte i krijuar prej dheut ,per dhe punon per dhe jeton dhe ne fund ne dhe do te shkoj ( qe d.m.th se atdheu eshte gjithqka per te punojm luftojme jetojme etj.... )


Te pershendes Shqipetari se pari pasi qe jam antar i ri por pra kombi eshte i shenjte duhet luftuar per ta mbrojtur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeTue May 26, 2009 9:27 pm

nardlushnja shkruajti:
Hiqni dore nga feja,sepse dihet shume mire qe fene e nxoren te zgjuarit per te nenshtruar budallenjte


Ateisti

Pajtohem me ty pa as me te voglin dyshim.
Feja eshte ajo qe shkaterroi njerzimin,feja eshte ajo fuqi misterioze e mburrjes she shpifjes.
Mos shikoni kisha e xhamia-feja e shqiptarit eshte shqiptaria..!!

Meteor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeTue May 26, 2009 9:36 pm

Propaganda e tyre dhe lutjet e predikimet qe me to e mashtrojne popullin nuk jane veq tjeter por provokime te drejtperdrejta nga Serbia. Sepse Serbia deshiron qe mosmarrveshjen me Kosoven ta ktheje ne nje lufte fetare, e kur nje lufte hidhet ne baza fetare atehere ajo lufte nuk perfundon kurre rast konkret kemi edhe çeshtjen e Palestines ku lufta mes Palestines dhe Izraelit apo me mire te them lufta ne mes "Myslimaneve" dhe te "Krishtereve" nuk do perfundoj kurre sepse te dy shtetet pretendojne se vendi i tyre ka qene vendi i tyre autokton etj etj.. E kete gje e deshiron Serbia te na hedhe ne "gracke" Lufte fetare.

_________________
Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeTue May 26, 2009 9:41 pm

Lufta fetare na qon drejt nje humbje te madhe dhe perqarje te KOMBIT Shqiptar ,
Pajtohem me ty ILLYRAIAN se ashtu eshte e verteta se Serbia po mundohet me na fut me gracka per lufte fetare e qe asnjeher nuk do te pajtohem me ta . Kombi eshte mbi gjithqka tjeter mbi fene familjen e gjithqka

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeTue May 26, 2009 9:47 pm

E ata qe me se shumti po e perkrahin kete invasion te Serbise jane keta politikanet tone, e tera vetem per tolerance!!!
E pasojat e luftes fetare do te jene te medhaja e do te na kushtojne rende. E keta imamat anti-shqiptar po ri-shpallin konfliktin Shqiptaro- Serb kete here ne baza fetare.
Siq tha edhe Shqiptari: Lufta fetare na qon drejt nje humbje te madhe dhe perqarje te KOMBIT Shqiptar

_________________
Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeTue May 26, 2009 10:05 pm

Po pra une kam ndegjuar vete nga nje deputet i parlamentit te Kosoves( qe nuk eshte me rendesi ti permendet emri ) se iu kishte martuar vajza ne Amerike dhe rrinte disi naiv.
Kur e pyesin:He cfare ke?
Ai iu pergjigjet:Eiiii bre me eshte martuar vajza ne Amerik,por me nje zuzak
I thote ky: Po hajt se nuk eshte gje
Ky ja kthen: Por me e keqja eshte se ish katolik

Kjo eshte ajo mizoria e fese e cila po e shkaterron njerezimin.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitimeWed May 27, 2009 4:49 pm

Pse po i fyeni shqiptaret katolik mos po jemi me te mire ne islamistet qe jane duke na vesh fustana cdo dite ARABET
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Empty
MesazhTitulli: Re: Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”   Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq” Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Agjenti serbo-arab imami “Kràsn-iq”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Shqiptaret-
Kërce tek: