ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeWed Apr 15, 2009 5:49 pm

Sulmi ndaj kullave binjake....
>--------------------------------------------------------------------------
1) New York City ka 11 shkronja
2) Afghanistan ka 11 shkronja
3)Ramsin Yuseb (Terroristi qe tentoi te shkatrroi Kullat Binjake ne 1993) ka 11 shkronja
4) George W Bush ka 11 shkronja...

Mund te jete koicidence, por nuk mbaron me kaq:
1)New York eshte shteti i 11-te i SHBA-ve
2)Avioni i pare qe goditi Kullat Binjake ishte avioni me numer udhetimi 11
3)Ky avion kishte regjistruar 92 pasagjere. 9+2=11
4) Avioni me numer udhetimi 77, i dyti qe goditi Kullat Binjake, kishte regjistruar 65 pasagjere. 6+5=11
5) E gjithe kjo ndodhi me 11 shtator, ose 9/11 sic njihet ne publik 9+1+1=11
6)Ky kombinim numrash (911) eshte i njejte me numrin e telefonit per Emergjencat ne SHBA. 9+1+1=11

Koicidenca?! Vazhdojne...
1)Numri total ne te dy avionet eshte 254 2+5+4+11
2)11 Shtatori eshte dita e 254 e vitit kalendarik. Serish 2+5+4+11
3)Bombardimet ne Madrid ndodhen me 3/11/2004. 3+1+1+2+4=11
4)Tragjedia e Madridit ndodhi fiks 911 dite mbas tragjedise ne New York. 9+1+1=11


Nese je akoma i pabindur provo kete gjene:

Hap Microsoft Word dhe bej si vijon:

1. Shkruaje me te medhaja Q33NY. Ky ishte emri teknik i avionit te pare qe goditi Kullat Binjake.

Q33NY

2. Selektoje tekstin Q33NY
Q33NY

3 Zmadhoje fontin ne masen 48. Q33NY

4. Ndryshoje emrin e fontit ne WINGDINGS

Cfare mendoni tani ?!!!

Sandokan Question

_________________
KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 4:34 pm

Kjo eshte shum interesante. Ka domethenie interesante...

_________________
KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 5:46 pm

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Cd735f1e5a0643e548f3

Ja duke kerkuar ne Google rreth rrezimit te kullave binjake gjeta edhe kete fotografi, ne foto shihet ne eksplodimin e kullave paraqitet "fytyra e djallit"

_________________
KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 5:48 pm

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA FaceinSmokeWTC

JA edhe nje tjeter ku shihet nga tymi i krijuar nje lloj fetyre...

_________________
KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 6:08 pm

Sandokan shkruajti:
Sulmi ndaj kullave binjake....
>--------------------------------------------------------------------------
1) New York City ka 11 shkronja
2) Afghanistan ka 11 shkronja
3)Ramsin Yuseb (Terroristi qe tentoi te shkatrroi Kullat Binjake ne 1993) ka 11 shkronja
4) George W Bush ka 11 shkronja...

Mund te jete koicidence, por nuk mbaron me kaq:
1)New York eshte shteti i 11-te i SHBA-ve
2)Avioni i pare qe goditi Kullat Binjake ishte avioni me numer udhetimi 11
3)Ky avion kishte regjistruar 92 pasagjere. 9+2=11
4) Avioni me numer udhetimi 77, i dyti qe goditi Kullat Binjake, kishte regjistruar 65 pasagjere. 6+5=11
5) E gjithe kjo ndodhi me 11 shtator, ose 9/11 sic njihet ne publik 9+1+1=11
6)Ky kombinim numrash (911) eshte i njejte me numrin e telefonit per Emergjencat ne SHBA. 9+1+1=11

Koicidenca?! Vazhdojne...
1)Numri total ne te dy avionet eshte 254 2+5+4+11
2)11 Shtatori eshte dita e 254 e vitit kalendarik. Serish 2+5+4+11
3)Bombardimet ne Madrid ndodhen me 3/11/2004. 3+1+1+2+4=11
4)Tragjedia e Madridit ndodhi fiks 911 dite mbas tragjedise ne New York. 9+1+1=11


Nese je akoma i pabindur provo kete gjene:

Hap Microsoft Word dhe bej si vijon:

1. Shkruaje me te medhaja Q33NY. Ky ishte emri teknik i avionit te pare qe goditi Kullat Binjake.

Q33NY

2. Selektoje tekstin Q33NY
Q33NY

3 Zmadhoje fontin ne masen 48. Q33NY

4. Ndryshoje emrin e fontit ne WINGDINGS

Cfare mendoni tani ?!!!

Sandokan Question


Uaaa me te vertete me la pershtypje ky shkrim me befasoi sidomos edhe ajo pjesa me Microsoft Word me la me goje hapur ishte fantastike e provova. Faleminderit qe na solle kete teme Sandokan e mrekullueshme rreth misterit te kullave binjake....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 6:12 pm

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA C4kurd600Q33NY

JA si po duket shkrimi Q33NY avioni qe goditi kullat binjake e pabesueshme...
Sidomos edhe ato fotot me lane shume pershtypje por munden te jene edhe te verteta por une them jane krijuar pahiri nga tymi dhe eshte montazhuar por nuk i dihet... Sidoqofte faleminderit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 6:17 pm

Po pra ajo eshte Albanian Warrior ai eshte rezultati pasi ta shkruash ne Microsoft Word....

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Wtc_animation
Ja edhe nje foto se si u rrenuan kullat binjake...

_________________
KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 11:42 pm

Na mahnite vertete SAndokan me keto fakte bravo te qofte e sidomos me faktet rreth shembjes se kullave binjake dhe fytyrat e krijuara nga ekslodimi i kullave...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Njomza

Njomza

Numri i postimeve : 33
Reputacioni : -3
Data e regjistrimit : 19/03/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeSat Apr 18, 2009 11:56 am

Vertete shume interesant ja vlejti me lexuar ...
Faleminderit Sandokan
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitimeSun Apr 19, 2009 6:54 pm

Shum ineteresant qysh u dal fytyra e djallit aty
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Empty
MesazhTitulli: Re: KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA   KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
KURIOZITETE DHE KOINCIDENCA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Bota :: Bota-
Kërce tek: