ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Abraham Lincoln - John Kennedy.....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Abraham Lincoln - John Kennedy..... Empty
MesazhTitulli: Abraham Lincoln - John Kennedy.....   Abraham Lincoln - John Kennedy..... Icon_minitimeFri Apr 17, 2009 6:01 pm

Koinçidenca...?
E pabesueshme por e vertete jeta e njejte e Abraham Lincoln Dhe John Kennedy te dy presidente te Amerikes lexoni informacionin me poshte keni per tu mahnitur..

Informacionet qe vijojne jane te verteta!

- Abraham Lincoln u zgjodh ne kongres me 1846
- John Kennedy u zgjodh ne kongres me 1946

- Abraham Lincoln u zgjodh president me 1860
- John Kennedy u zgjodh president me 1960

__________________________________________________ _______________


Mbiemrat Lincoln dhe Kennedy perbehen nga 7 germa.

Te dy konsiderohen mbrojtesit e medhenj te drejtave te njeriut.

__________________________________________________ _______________


Grate e te dy presidenteve humben femije nderkohe qe banonin ne Shtepine e Bardhe.

Te dy presidentet u vrane me goditje ne koke.

__________________________________________________ _______________


Te dy presidentet pushuan se jetuari dite te merkure.

Sekretaria e Lincoln-it quhej Kennedy.
Sekretaria e Kennedy quhej Lincoln.

__________________________________________________ _______________


U vrane nga "njerez jugore".
Te dy presidentet paten si pasardhes nje "jugor"

__________________________________________________ _______________


Emrat e pasardhesve perbehen nga 7 germa dhe te dy quheshin Johnson.

Andrew Johnson, qe pasoi Lincoln lindi me 1808
Lyndon Johnson, qe pasoi Kennedy lindi me 1908

__________________________________________________ _______________


John Wilkes Booth, qe vrau Lincoln lindi me 1839
Lee Harvey Oswald, qe vrau Kennedy lindi me 1939

__________________________________________________ _______________


Te dy vrasesit njiheshin nga tre emrat e tyre.

Totali i germave te emrave te tyre ishte 15.

__________________________________________________ _______________


Lincoln vdiq ne nje kinema qe quhej "Kennedy"
Kennedy vdiq ne nje makine qe quhej "Lincoln"

__________________________________________________ _______________


John W. Booth iku nga kinemaja dhe u arrestua ne nje ndertese.

Lee H. Oswald iku nga nje ndertese dhe u arrestua ne nje kinema.

Booth dhe Oswald i vrane perpara procesit...

__________________________________________________ _______________


Dhe tani, gjeja me e habitshme...

Nje jave perpara se te vritej, Lincoln ishte me pushime ne Monroe, Maryland.

Nje jave perpara se te vritej, Kennedy ishte "me pushime" me Marilyn Monroe.

__________________________________________________ _______________


Te gjitha keto jane vetem koinçidenca...?

A eshte e mundur te mos ekzistojne "forca" okulte qe provokuan te dy evenimentet?

__________________________________________________ _______________

E verteta dhe realiteti jane, ndoshta...
...pak te errta...

Abraham Lincoln - John Kennedy..... 3562lincolnkennedy

Me respekt Sandokan

_________________
Abraham Lincoln - John Kennedy..... 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

Abraham Lincoln - John Kennedy..... Empty
MesazhTitulli: Re: Abraham Lincoln - John Kennedy.....   Abraham Lincoln - John Kennedy..... Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 12:59 am

ILLYRIAN shkruajti:
Koinçidenca...?
E pabesueshme por e vertete jeta e njejte e Abraham Lincoln Dhe John Kennedy te dy presidente te Amerikes lexoni informacionin me poshte keni per tu mahnitur..

Informacionet qe vijojne jane te verteta!

- Abraham Lincoln u zgjodh ne kongres me 1846
- John Kennedy u zgjodh ne kongres me 1946

- Abraham Lincoln u zgjodh president me 1860
- John Kennedy u zgjodh president me 1960

__________________________________________________ _______________


Mbiemrat Lincoln dhe Kennedy perbehen nga 7 germa.

Te dy konsiderohen mbrojtesit e medhenj te drejtave te njeriut.

__________________________________________________ _______________


Grate e te dy presidenteve humben femije nderkohe qe banonin ne Shtepine e Bardhe.

Te dy presidentet u vrane me goditje ne koke.

__________________________________________________ _______________


Te dy presidentet pushuan se jetuari dite te merkure.

Sekretaria e Lincoln-it quhej Kennedy.
Sekretaria e Kennedy quhej Lincoln.

__________________________________________________ _______________


U vrane nga "njerez jugore".
Te dy presidentet paten si pasardhes nje "jugor"

__________________________________________________ _______________


Emrat e pasardhesve perbehen nga 7 germa dhe te dy quheshin Johnson.

Andrew Johnson, qe pasoi Lincoln lindi me 1808
Lyndon Johnson, qe pasoi Kennedy lindi me 1908

__________________________________________________ _______________


John Wilkes Booth, qe vrau Lincoln lindi me 1839
Lee Harvey Oswald, qe vrau Kennedy lindi me 1939

__________________________________________________ _______________


Te dy vrasesit njiheshin nga tre emrat e tyre.

Totali i germave te emrave te tyre ishte 15.

__________________________________________________ _______________


Lincoln vdiq ne nje kinema qe quhej "Kennedy"
Kennedy vdiq ne nje makine qe quhej "Lincoln"

__________________________________________________ _______________


John W. Booth iku nga kinemaja dhe u arrestua ne nje ndertese.

Lee H. Oswald iku nga nje ndertese dhe u arrestua ne nje kinema.

Booth dhe Oswald i vrane perpara procesit...

__________________________________________________ _______________


Dhe tani, gjeja me e habitshme...

Nje jave perpara se te vritej, Lincoln ishte me pushime ne Monroe, Maryland.

Nje jave perpara se te vritej, Kennedy ishte "me pushime" me Marilyn Monroe.

__________________________________________________ _______________


Te gjitha keto jane vetem koinçidenca...?

A eshte e mundur te mos ekzistojne "forca" okulte qe provokuan te dy evenimentet?

__________________________________________________ _______________

E verteta dhe realiteti jane, ndoshta...
...pak te errta...

Abraham Lincoln - John Kennedy..... 3562lincolnkennedy

Me respekt Sandokan

Faleminderit shume Illyrian per keto koicidenca shume me vlere.Pergezime.
Te shtoi edhe dicka,para nje jave eshte gjetur ora e Abraham Lincolin ,ne te cilen gjendej nje mesazh sekret ,i zbuluar nga nje ortar ne Amerik .

Respect, The Commandante.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Abraham Lincoln - John Kennedy..... Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Abraham Lincoln - John Kennedy.....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Bota :: Bota-
Kërce tek: