ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 ICO-ja mision kshillë-dhenës apo vendim-marrës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

ICO-ja mision  kshillë-dhenës apo vendim-marrës Empty
MesazhTitulli: ICO-ja mision kshillë-dhenës apo vendim-marrës   ICO-ja mision  kshillë-dhenës apo vendim-marrës Icon_minitimeThu Apr 23, 2009 1:17 am

ICO-ja mision kshillë-dhenës apo vendim-marrës


Duke u nisur nga fakti së qka është misioni kshillë-dhenës dhe qka ai vendim-marrës mund të themi se që të gjitha keto misone qe vijnë në Kosovë janë misione vendim-marrëse dhe jo kshillë-dhenëse . Për ta vërtetuar që të gjithë këtë duhet përmendur fakti për zgjedhjën e avokatit të popullit (OMBUDSPERSONI-t) ku si kandidat ishte edhe një anetar i familjes tonë legjendare familjes së komandantit legjendar Adem Jashari ky ishte Murat Jashari , mu për ketë qellim është dukë u zvarritur e gjithë kjo histori e Ombuduspersonit në Kosovë vetem e vetem qe në disa pozita me rendesi te mos jenë familjaret e deshmorev dhe pjestaret e UÇK-së për ketë arsye jan duke u zvarritur te gjitha keto dhe po ashtu janë gjerat si mos me keq .
Prandaj ICO-ja EULEX-i nuk kanë ardhur ne Kosovë për ti kshilluar politikanet tanë po për ti penguar ata ne zgjedhjen si të Murat Jasharit e shumë të tjerë .
A quhet kjo liri apo demokraci, a quhet ky shtet i pavarur dhe sovran , a mendoni se pas 17 shkurtit Kosova ka ndryshur , pse nuk e kontrollon veriun e Kosovës SHPK-ja dhe qeveria e Kosovës , pse nuk i burgosin kriminelet serb qe veprojnë si roje të ures në Mitrovicë , pse nuk i mbyllin zyrat dhe përfaqësit e serbis që kanë hapur nepër enklavat serbe brenda teritorit të Kosovës , pse në Shterpc në hyrje të saj duhet paguar taksa më mbishkrime “Mirë së vini në Republiken e Serbisë” , a mos vallë shpallja e pavarsisë së Kosovës ka qenë ventem një mashtrim i radhes sikurse deri më sot, lexues të nderuar analizoni që të gjitha keto pyetje dhe se a janë të sakta apo jo ju besoj se i dini përgjegjejet .
Kjo e shndërron Kosovën në një vënd pa demokraci e liri pa sovranitet . Demokracia dhe liria jonë politike do të përfundojnë nën fuqinë e një pushteti që nuk është i zgjedhur nga ne, por na qeveris, që nuk na jep llogari, por na kontrollon dhe merr vendime për ne.
UNMIK-u do të qendroj në Kosovë dhe do të jetë i perkoshëm po ashtu edhe EULEX-i do të jetë i përkoshëm sikurse UNMIK-u , popull Shqiptarë i Kosovës popull që qdo herë bërë rezistenc ne momentin që e pe të rruges dhe atehër kur u rrezikua atedheu misione si keto te pas luftes nuk i duhen Kosovës ,popullit shqipetar të Kosovës i duhet Bashkimi Kombëtarë bashkimi më Shqiperinë dhë trojet tjera shqipetarë kjo është e vetmja zgjidhje kjo do të mund të sillte në Ballkan paqen dhe stabilitetin ne Europë përndryshe nuk do të ketë asnjëher paqe ne Europë e sidomos ne Ballkan , prandaj të qojmë amanetin e të pareve tanë deri në fund deri në çlirimin dhe bashkimin e trojeve shqiptare .

Nga :Ferat Koca
Mitrovicë

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
 
ICO-ja mision kshillë-dhenës apo vendim-marrës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Politikë-
Kërce tek: