ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Tradhtia dhe tradhtaret

Shko poshtë 
AutoriMesazh
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Tradhtia dhe tradhtaret Empty
MesazhTitulli: Tradhtia dhe tradhtaret   Tradhtia dhe tradhtaret Icon_minitimeThu Apr 23, 2009 1:21 am

Gjatë gjithë etapave në të cilat kaloi populli shqiptarë nuk munguan as tradhtaret , kështu që duke lëne në gjysmë punët e pa kryera dhe këtë e vërteton edhe lufta e fundit (1999) duke e tradhtuar dhe shkelur gjakun e “bashkë”luftëtareve dëshmoreve të kombit.
Pra edhe këtë luftë një pjesë gogja e madhe e atyre që sot thirren në emër të luftës e tradhtuan atë duke lenë në gjysmim atë dhe duke shkelur mbi gjakun e bijve dhe bijave më të mira të këtij kombi. Sot një pjesë e këtyre që thirren në emër të luftës i kemi në krye të “shtetit” të (pa)varur dhe “sovran” pra në poste shumë të rëndësishme që mund të kenë ndikim për zgjedhjen e çështjes sonë kombëtare shqiptare.
Dhe tash kam një pyetje për ju lexues te këtij shkrimi ;
A është e drejt të quhet kjo tradhti?
Unë them PO e drejt, ndërsa mendimi i juaj mund të jetë i kundërt. Them e drejt për shkak të asaj se në çfarë janë betuar këta njerëz që thirren ne emër të luftës , në betimin ushtarak;
“Si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, betohem se do të luftoj për çlirimin e tokave të pushtuara të Shqipërisë dhe bashkimin e tyre, do të jem përherë besnik, luftëtar i denjë i lirisë, vigjilent, guximtar dhe i disiplinuar, i gatshëm që në çdo kohë, pa kursyer as jetën, të luftoj për t'i mbrojtur interesat e shenjta të Atdheut. Nëse shkel këtë betim, le të ndëshkohem me ligjet më të ashpra të luftës dhe nëse tradhtoj, qoftë i humbur gjaku im. Betohem!”
Nëse ata që thirren në emër të luftës dhe e kanë dhënë këtë betim atëherë ata (politikanet që sot janë në pozitë dhe disa në opozitë) e kanë shkelur atë më këtë kuptojmë se kanë shkelur mbi gjakun e “bashkë”luftëtareve të tyre siç thonë vet ata .
Tradhtia çdo herë është ndëshkuar më ligje të ashpra në të gjithë Botën deri me vdekje ndërsa të ne ndodh e kundërta Çlirimtaret dënohen dhe mbahen në burgje ndërsa tradhtaret i bëjnë ligjet për ti dënuar Çlirimtaret ,nëse kjo që ka ndodhur dhe vazhdon të ndodh në Kosovë tash 9 vite, atëherë lirshëm themi se kjo është përbuzje e vlerave dhe sakrificës të shenjta të disa pjestarve të UÇK-së dhe popullit shqiptar në përgjithësi. Le të ndëshkohet tradhtia me ligjet më të ashpra të luftës sonë të shenjt të UÇK-së .

Rroft populli shqiptar ,rroftë Shqipëria e Bashkuar.
Lavdi të gjithë dëshmoreve të kombit .

Shkruar: Ferat Koca

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Tradhtia dhe tradhtaret Empty
MesazhTitulli: Re: Tradhtia dhe tradhtaret   Tradhtia dhe tradhtaret Icon_minitimeSat Apr 25, 2009 11:11 pm

Gjate tere historise ka pasur armiq te ndryshem mes tyre edhe tradhtare te ndryshem qe tradhtuan popullin shqipetare ne momentet me te veshtira. Ata qe tradhtuan popullin shqiptare kane qene te shumet por edhe ne qe i dime disa qe jane ende pra politikanet e qe ja majne shume nalt vetes kishe kane luftu po ata u benen edhe ma te zi ata shkelen betimin e dhene kur hyne ne UCK tradhtuan popullin se do ti bashkonin trojet shqiptare dhe nuk do te lejonin as nje pellembe toke te humbe. Por kush e kishte mendjen per te dhene jeten per liri e bashkim te trojeve jane edhe vete deshmoret te cilet dhane betimin e tyre por nuk e shkelen sepse u sakrifikuan per kete toke dhe lane amanet bashke-luftetareve te tjere ta vazhdonin luften per liri e vetevendosje kombetare por perkundrazi ndodhi i kunderta ata bashke-luftetare qe jane ne pozita te larta te shtetit pra ne qeveri as nuk deshirojne te degjojne per shoket e tyre te rene per liri... Kjo eshte tradhtia me e madhe qe iu be popullit tone...

ILLYRIAN

_________________
Tradhtia dhe tradhtaret 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Njomza

Njomza

Numri i postimeve : 33
Reputacioni : -3
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Tradhtia dhe tradhtaret Empty
MesazhTitulli: Re: Tradhtia dhe tradhtaret   Tradhtia dhe tradhtaret Icon_minitimeSun Apr 26, 2009 10:35 pm

Une them qe tradhtar ka pase ne kohrat me te hershme e ne keto kohra nuk besoj qe ka ndonje tradhtar, u pa se kush ishte tradhtar ishin shume e shume tradhtetare si : Esat Pash Toptani e shume krere te ndryshem te politikes shqiptare, elita politike e kohrave te sotme nuk besoj qe ka tradhetar perkundrazi tradhtaret jane ata qe i quajne qeveritaret tradhetare...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Tradhtia dhe tradhtaret Empty
MesazhTitulli: Re: Tradhtia dhe tradhtaret   Tradhtia dhe tradhtaret Icon_minitimeMon Apr 27, 2009 12:23 pm

Pse nuk beson se qeveritaret jan tradhetar a ?
Je shum gabim per faktin se pikrisht ata qe tradhtuan gjakun e Adem Jasharit e sot jan ne qeveri jan tradhtar sepse tradhtuan betimin e dhen te UCk-se a mjofton ky fakt ..
Ata (Qeveria)qe nuk interesohen per familjet e deshmoreve invalid e luftes dhe veteranet e UCK-se a nuk jan tradhtar a ?
Ata qe nuk kujdesen per popullin e vet duke pasur ne mendjet e tyre vetem se si te pasurohen me djersen e popullit te varfer a nuk jan tradhtar a?
kryeminstri i Sllovenis e ka shitur xhipin e tij per shkak te krizes thot"kur populli im eshte ne kriz edhe un jam ne kriz dhe me vjen turp qe te shetis me xhip kur populli hjek per buk " , sa xhipa i ka qeveria jon 1400 jan jo 4 po 1400 jan e ku e ke popullijn . te gjithjan tradhetar ne qeveri e parti politike te mdha . keta jan tradhetar

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Tradhtia dhe tradhtaret Empty
MesazhTitulli: Re: Tradhtia dhe tradhtaret   Tradhtia dhe tradhtaret Icon_minitimeMon Apr 27, 2009 3:09 pm

Njomza shkruajti:
Une them qe tradhtar ka pase ne kohrat me te hershme e ne keto kohra nuk besoj qe ka ndonje tradhtar, u pa se kush ishte tradhtar ishin shume e shume tradhtetare si : Esat Pash Toptani e shume krere te ndryshem te politikes shqiptare, elita politike e kohrave te sotme nuk besoj qe ka tradhetar perkundrazi tradhtaret jane ata qe i quajne qeveritaret tradhetare...

Qeveritaret jane kokrra e tradhtarit ata shkelen betimin e dhene ne UCK ja shiten tokat serbise e ndan kosoven e tallen me ne ata te poshtrit dhe thone qe ne kemi luftuar por sa e sa familje kane humbur te dashurit e tyre ne luften e UCK-se e sa e sa familje po vuajne nga skamja e varferia se nuk kane buken e gojes per ti ushqyer familjaret keto jane te arrituarat e Thaqit a????
Ndoshta ti e ke mire sikurse Thaqi e te tjeret ne qeveri po populli po vdes po vdes nga uria e ju jeni rene ne gjumin e thelle e nuk doni tja dini per ta....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Tradhtia dhe tradhtaret Empty
MesazhTitulli: Re: Tradhtia dhe tradhtaret   Tradhtia dhe tradhtaret Icon_minitimeThu May 28, 2009 3:11 am

keto Qeveri qe ndrrohen pas nje luksi 4 vjeqar jan tradhetare me te mdha ne historin e kombit shqiptar sikurse te ishin djemt e Esat Pashes .
Njomza me mbete borq ne pergjigjejen ku une ti dhash disa argumente te qarta se pse quhen qeverit tradhetare nga ana ime e ti pasi qe nuk me nje mua aspak nuk mund te me quash tradhetar vetem pse une jepi faket per keto qeveri pa marr parasysh se ciles parti i perkasin (LDK-se PDK-se AAK-se AKR-se LDD etj..... etj qe nuk du ti permendi ) keto jan fakte njomza nuk jan fjal boshe fjal te thata

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Sponsored content
Tradhtia dhe tradhtaret Empty
MesazhTitulli: Re: Tradhtia dhe tradhtaret   Tradhtia dhe tradhtaret Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tradhtia dhe tradhtaret
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Politikë-
Kërce tek: