ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Empty
MesazhTitulli: Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës   Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Icon_minitimeWed May 06, 2009 5:54 pm

Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës, me shum se 10 dit vazhdon te jet kjo gjendje ne oret e mbremjes te dites se marte pra mbrem strukturat paralele serbe nuk i lan banoret shqiptar ne veri as gjumin qe ta bejn gjum nga bresherit e armeve te tyre dhe nga ngacmimet e vazhdueshme te tyre ndaj shqiptarve nuk kan te ndalur , dikush duhet ti ndal e kete nuk po e bejne institucionet e Kosoves .

Krisma armesh ne veri nuk kan te ndalur tash e 10 dit pa nderprer banoret e lagjeve Kroi i vitakut Suhodollit lagjeja e Doktorve nuk mund as punojn te qet as gjumin ta bejn gjum dhe as nuk mund ti dergojne femijet e tyre ne shkolla ku jan institucionet qe e quajn veten institucione qe nuk e ndalin kete situate tash e 10 vite qe mbreteron ne veriun e Kosoves (Shqiperisë) qysh nga perfundimi i luftes Çlirimtare ne 1999 banoret e veriut sulmohen vazhdimisht nga strukturat paralele serbe ne enklavat serbe ne Kosove kur dihet se ato struktura po i legalizojne me Decentralizim dhe eksteritorialitet pra me kompetenca shtes .Ne populli kerkojme qe keto procese si Decentralizimi dhe Eksteritorialiteti te ndalen menjeher u themi STOP ketyre legalizimeve te strukturave paralele qe veprojne ne teritorin e Shqiperise Natyrale (Kosove).

I keni rregulluar jetet e juaja (politikan) dhe nuk ju intereson per popullin e shumvuajtur qe tash e 10 vite po qendron stoik duke mbrojtur pragun e shtepis se vet .

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës   Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Icon_minitimeWed May 06, 2009 7:20 pm

Ne keto caste me sillen nder mende vetem tre thenie nga tre qytetare te Kosoves.


Puna e ketyre strukturave paralele dhe decentralizimit eshte sikur te mundohesh ta shuash zjarrin me benzine.

Banoret e pjeses veriore te Mitrovices e shohine pavaresine vetem nepermjete TV.

Mbrohuni duke sulmuar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës   Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Icon_minitimeWed May 06, 2009 8:00 pm

eh ore meteor kisha dashur qe te gjith popullin ti fus nen lekuren e banoreve ne veri te Mitrovices vetem per 5 minuta se si e perjetojne ata "shtetin" e "pa"varur

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës   Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Icon_minitimeThu May 07, 2009 11:13 pm

O e shihni edhe vete serbet dita e dites vetem po grumbullohen e po protestojne kunder nesh e ne mbetemi me "gishta ne goje" duke shikuar Eulexin ka i gjuan me gaz lotsjelles, e verteta eshte se nuk po i gjuan serbet me gaz por vetem anash sa te largohen e po thote se i kemi shuar protestat dhe nuk ka me rreziqe por si te shkojne mbas jo me larg se nje ore gjendja kthehet si me pare. E po te mbahet nje proteste nga shqiptaret menjhere mobilizohen e dalin me pushke e kallasha per me i ndalu shqiptaret e ndersa serbet vetem me gaz lot sjelles..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës   Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Icon_minitimeFri May 08, 2009 10:21 am

Albanian Warrior ashtu eshte valla se na e dimi mire ne demonstratat e 10 shkurtit 2007 i vran 2 demoinstrues edhe pse nuk ishin te armatosur e lere me nese do ishin te armatosur paramendoni se qka ju kish ndodh

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës   Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Icon_minitimeSat May 09, 2009 2:01 pm

Prap se prap serbet nuk do e lene me kaq ata edhe pak ndalen sa me thane qe jane ndale e kur te shkojne Eulexi e Unmiku nga Mitrovica atehere ata kane per te ushtruar perseri dhune mbi shqiptaret e pa mbrojtur atje... Si dhe keto protesta nuk ndalen si ndalen protestat e shqiptareve por vetem me gaz llotsjelles ndersa serbet edhe ata ishin te armatosur me arme e askush nuk u arrestua e kur te bejne protesta shqiptaret mbi 50 te arrestuar mund te jene...

_________________
Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës   Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Icon_minitimeSat May 09, 2009 7:12 pm

edhe kjo bile se paku 50 te arrestuar se ka edhe te vrar e plagosur

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Sponsored content
Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Empty
MesazhTitulli: Re: Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës   Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Vazhdon të jetë gjëndje e tensionuar ne veri të Mitrovicës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Politikë-
Kërce tek: