ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd)

Shko poshtë 
AutoriMesazh
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Empty
MesazhTitulli: Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd)   Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Icon_minitimeMon May 11, 2009 5:50 pm

Sot punimet e shtepive ne lagjen Kroi i vitakut ne Mitroivce kan vazhduar pa kurfar incidentesh si pasoj e mosmarrveshjeve te serbeve ndermjet veti ata i nderpren protestat e tyre ne Mitrovice duke vazhduar keshtu ne Artan (ish Novoberd) ku edh ei lenduan mbi 20 polic te Policisë se Kosovës .

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Empty
MesazhTitulli: Re: Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd)   Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Icon_minitimeTue May 12, 2009 12:16 am

Serbet po protestojne masi kerkush nuk pi ndal pse mos me protestu kur kerkush si ndal?!
A ne anen tjeter me protestu na shqipetaret, shkojne dalin kordona te policise e rrethojne kejt. Te githe policet dalin te armatost kunder popullit te vet i cili eshte me duar ne xhepa.
Si me 10 shkurt te 2007 Mon Balajn dhe Arben Xheladinin te cilet vetem e vetem pse protestuan per vetevendosje i vrane, dhe per kete policet romune u dekoruan duke i kthyer ne atdheun e tyre, ndersa arrestuan aktivist te Levizjes Vetevendosje.

_________________
Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Empty
MesazhTitulli: Re: Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd)   Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Icon_minitimeTue May 12, 2009 1:24 am

Serbet u ndaluan ne Mitrovice per te shkaktuar deme tjeter kund, mbas 2 jave rresht protestimesh te nje pas njeshme ata vazhduan ne Artane ku plagosen apo lenduan 20 pjestare te SHPK-se dhe prap askush i arrestuar, serbia tere keto provokime po i bene kunder popullit shqiptar dhe nuk jane as te parat e as te fundit keto provokime te nje pas njeshme te drejtuara nga strukturat paralele te serbise.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Empty
MesazhTitulli: Re: Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd)   Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Icon_minitimeTue May 12, 2009 8:10 pm

ne mesin e organizatoreve te ketyre protestave verehen edhe pjestar te policise se kosoves me kombesi serbe qe e drejtojn masen protestuese

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Empty
MesazhTitulli: Re: Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd)   Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Icon_minitimeWed May 13, 2009 6:24 pm

shqipetari shkruajti:
ne mesin e organizatoreve te ketyre protestave verehen edhe pjestar te policise se kosoves me kombesi serbe qe e drejtojn masen protestuese

Sidomos ata marrin nje page te majme nga qeveria e Kosoves prandaj jane qu peshe e protestojne dhe shume mire ja bajne qeverise se "Thaqit" se ai ju jep rrroge pse mos me dal ne protesta kjo nuk mund te tolerohet asesi..~!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Empty
MesazhTitulli: Re: Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd)   Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd) Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ndalen serbet ne Mitrovice vazhdojne ne Artanë (Novoberd)
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Politikë-
Kërce tek: