ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shqiperia ne Eurovision

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ThePatriot

avatar

Numri i postimeve : 21
Reputacioni : 2
Data e regjistrimit : 15/05/2009

MesazhTitulli: Shqiperia ne Eurovision   Fri May 15, 2009 12:58 am

Shqiperia eshte kualifikuar ne finale te Eurovision song contest i cili mbahet sivjet ne Rusi.Shpresojm qe kengetarja e bukur dhe e re Shqiptare Kejsi Tola ta fitoj kete gare the ta siell eurovisionin ne Shqiperi ne vitin 2010 .
Ketu keni videon e paraqitjes se saj ne gjysem finale te ketij evenimenti muzikor :

https://www.youtube.com/watch?v=QskXltC0E5I

Shikim te kendshem.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne Eurovision   Fri May 15, 2009 1:00 am

faleminderit ishalla po e fitojm sivjet kete gare dhe ndoshta don zoti ta sjellim ne shqiperi eurovizionin

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne Eurovision   Fri May 15, 2009 1:44 pm

Me te vertet interpertimi i Kejsi Tola ishte shume mire.
Por edhe pse meritojme fitoren,ate nuk do ta marrim sivjete.
Nuk dua te behem pesimist por eurovisioni po mbahet ne Rusi dhe ska shanca qe te na japin vendin e pare.
Edhe eurovizioni ne nje far menyre eshte politizuar,vitin e kaluar shumica e shteteve votuan per shtetet e tyre fqinje apo ndonje shtet qe kane mardhenie me te mira.
Sidoqofte i urojme fitore dhe suksese te metejme kengetares se re shqiptare.

Meteor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The Commandante
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne Eurovision   Fri May 15, 2009 4:01 pm

Prap se prap ne duhet te shpresojme por nuk kemi gjasa sepse me te vertete ngjarjet e medha boterore po marrin kahje politike dhe secili shtet po voton per shtetin fqinje e jo per kengen me te mire.
Shpresojme qe te ze ndonje vend shqiperia ne eurovision.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ThePatriot

avatar

Numri i postimeve : 21
Reputacioni : 2
Data e regjistrimit : 15/05/2009

MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne Eurovision   Sun May 17, 2009 3:27 am

Shqipëria ka përfunduar në pozitën e 17.
Po te pyetesha un nuk do merja ma pjese fare n'ket gare muzikore , me te vertet shum e politizume nuk po thom qe Pse se kemi mar vendin e par por ne top 10'tshe bile u dasht me hy.

Nejse nejse qishtut kur s'je i fort .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shqiperia ne Eurovision   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiperia ne Eurovision
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Arti dhe kultura :: Muzike-
Kërce tek: