ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 30 vegla te Google

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: 30 vegla te Google   Mon Jun 01, 2009 2:34 pm

Kurdo Google vendos zyrtarisht për të marrë përsipër të botës, ne do të jetë tashmë i njohur mirë me grupe të tyre të pambarim online mjetet dhe kërkesat e përgjithshme dhe thjeshtimi huq për jetën tonë. Nëse, për disa arsye, jeni ende i pavetëdijshëm se si ndërmarrje Google është revolutionizing rrugën edhe jo-techies mbledhin informata dhe të luajë në Web, lexoni më poshtë për 30 e më të mirë të Google aplikacionet që ju duhet të provoni. 1. Android: Google's plan për transformimin e popullit mënyrë përdorin telefonat celularë nis me Android, "e parë të vërtetë të hapur dhe gjithëpërfshirëse platformë për pajisje të lëvizshme," sipas Google Blog. Google ka punuar me të Hapur Celular Aleancës për zhvillimin e burimit të hapur telefonike, zhvilluesve dhe individuale janë të inkurajuara për të krijuar Apps e tyre për një shans për të fituar një pjesë të $ 10 milionë çmimin parave. 2. Google Scholar: Në vend të schlepping tuaj hulumtimit të materialeve të bibliotekës lokale kolegj, përpiquni të përdorni Google Scholar, online një motor kërkimi që lejon qasje në të gjitha llojet e revistave shkencore, kritikat, abstracts dhe më shumë. Jo regjistrohu nevojshme. 3. Google Search në Kinë Celular: Google Operative sistemin blog njofton se Kina celular është në botë më e madhe e operatori celular, dhe se ajo ka lidhur me Google "dhe mobile për të siguruar shërbimet e kërkimit të internetit në Kinë ... që do ta bënte më të lehtë se kurrë më parë për të gjeni relevante mbi përmbajtjen e telefonisë celulare. " Këto Apps janë dizajnuar për të rritur i Google-it në praninë ndërkombëtare të teknologjisë qark. 4. Google Answers: Kjo ka qenë rreth app për një kohë, por është ende i ulët fluturues në radar për jo-techies. Ndërsa shumica e njerëzve përdorin vetëm rregullt Google motor kërkimi për të gjetur përgjigjet në pyetjet e tyre, këtë shërbim përdoruesit e lidh me një profesionist i cili do t'u përgjigjet pyetjeve më të saktë (shpresojmë) se sa një kërkim të përgjithshëm. The downside është se përdoruesit duhet të regjistrohen një llogari dhe të paguajnë një kuotë të pjesëmarrjes në shpenzime. 5. Google OneBox: Profesionistë në botën e biznesit në një mendje për të fituar të OneBox "qasje në informatat nga biznesi aplikime të tilla si kontaktoni database, kalendar, CRM ose Bi sistemit." 6. Writely: Google për të konkuruar me Microsoft Office Suite përfshin Writely, falas me bazë Web zgjidhje për Word. CNET Reviews që mban Writely është një zëvendësues i arsyeshëm, për aq sa ju "kanë Internet qasje të qëndrueshme dhe nuk kanë nevojë për një ton e formatimit redaktimi dhe tipare." 7. SketchUp: 3D Kjo skemë është e lirë për jastëk themelore abonim, por sipas CNET Reviews, "profesionistët do të dëshirojnë që 500 $ version" për më shumë komplekse harton. Sketchup gjithashtu lejon përdoruesve online ndajnë vizatimet e tyre me të tjerët dhe me vjen i qartë, konciz për të ndihmuar tutorials newbies gjej e sistemit. 8. Google Desktop 4: Manage your të gjitha mjetet dhe Apps me Google Desktop, duke përfshirë Google mjete të tjera dhe ndonjë fotografi keni në kompjuterin tuaj. Shfrytëzojnë të iGoogle sidebar faqe dhe për të dhënë një desktop tuaj personale design. 9. Picasa Web Albums: Kjo photo menaxher tipare të reja dhe të përmirësuara funksioneve, duke përfshirë aftësinë për të publikuar albume online (ose të mbani ato private). 10. Për Gmail IMAP: Gmail IMAP për Gmail lejon mbajtësit të ketë qasje në llogarinë e tyre nëpërmjet mesazheve Outlook dhe Apple Mail edhe kur jeni offline, nga "creat [sa] një lidhje midis mail klientëve." 11. Përbashkët Address Book: Kjo adresë e vlefshme është një libër app për kompanitë më të mëdha se të presë shumë të ndryshme me e-mail adresa në të njëjtën domain. Në vend që të mbështeten në një listë kontakte personale, përdoruesit me të njëjtin emër domain mund të gjeni adresat e-mail-i vetëm nga shtypja në emrat e njëri-tjetrit: adresat pastaj automatikisht do pop up, edhe në qoftë se ata nuk janë të regjistruar në listën e kontakteve tuaja specifike. 12. New Google Talk: përdoruesit e Gmail-it kanë qenë në gjendje të gëzojë llafe falas chat sistemit Google Talk tyre nëpërmjet e-mail llogarive. Tani, megjithatë, Google Talk mund të nisur jashtë Gmail nëpër Web për të bërë fotografi transferet, PC-to-PC thirrje dhe zë më shumë. 13. Kalendari Publik Galeria: Nëse ju doni të reklamuar kompaninë tuaj për veprimtari të posaçme dhe të bëjë vetëm ose le miq, familjare dhe konsumatorët e di kur ju do të jetë jashtë qytetit, të publikoj kalendarin tuaj të Google Kalendari beta. Featured kalendarët përfshijnë presidenciale propozuarit 'fushatë ngjarjet, Orbitz udhëtimit dhe të bëjë më shumë. 14. New Google Docs: app Ky projekt ndėrthur online bashkëpunim me mjetet themelore të një zyrë suite si Microsoft Windows. Shfaq spreadsheets, word përpunimit dhe aftësitë Slideshow prezantime, Google Docs është tërësisht falas. 15. Gmail mobile për aplikimin BlackBerry ®️ smartphones: Sipas zyrtar Google Apps Website, Gmail është tani në sinkronizoj me BlackBerry smartphones. E-mail load më shpejt, dhe e-postat e dërguara nga tuaj BlackBerry shfaqen në tuaj Sent kuti postare në kompjuterin tuaj too. 16. Google Apps Kryeministri botimit: Biznes pronarët do të dëshironi të provoni të Google Apps Kryeministri i botimit të tyre për të ngritur Google Kalendari, Page krijues, tiparet e sigurisë, kompani të tjera fillojnë dhe faqet Apps mbi një sistem konsistent kompanisë. 17. Mail Migracionit Tools: Google Blog Operimit të Sistemit njofton se në fillim të këtij viti, "Google Apps shtoi opsionin për të migrojnë nga mesazhet tuaj email llogarive ekzistuese [ne llogarine tuaj Gmail] nëse ju e përdorni biznesit ose në edicionin e arsimit." App Kjo është e dobishme për përdoruesit e Gmail-it të ri të cilët dëshirojnë të përpilojnë tyre e-mail-it në një llogari të klientit pa pasur nevojë për të ruajtur mesazhe individuale. 18. Domain Regjistrimit: Me këtë app, sistemi mund të administratorëve të ngritur e tyre website, i pritur nga një nga partnerët e Google, për vetëm $ 10 në vit. Sipas Google Apps site, "fusha të reja vijnë plotësisht konfiguruar me e plotë të Google array aplikimet për organizatën tuaj: personalizuar Gmail, Google Calendar, instant mesazhimit, online redaktimi dokument, dhe më shumë." 19. Google Reader: Stop gërryes kohën tuaj duke vizituar individuale blogjet dhe faqet e lajmeve të merrni tuaj politik, dhe moti i biznesit updates. Google Reader "vazhdimisht kontrolle lajme faqet tuaja të preferuara dhe bloge të reja për përmbajtjen" dhe sjell atë për të drejtën tuaj faqe. Përdorues lehtë mund të ndajnë me miqtë favorite histori, familjes dhe të punësuarit. 20. AdWords Editor: reklamuesit ndoshta janë tashmë app me këtë, e cila i ndihmon ata drejtojnë fushatat ad banners dhe duke rritur mundësitë e redaktimit, edhe kur ata janë jashtë linje. 21. Google Mobilizer: nuk do të jetë i madh nëse të gjitha faqet e internetit të juaj të preferuar ishin shfaqur bukur dhe mjeshtërisht në celularin tuaj? Google Mobilizer bën që të jetë e mundur, nga "Mak [jnë] çdo faqe Web mobile-miqësore." 22. Click-to-Call: Google reklamuesit e tyre i ka dhënë një grimë një nxitje të re me këtë funksion. Kur Google përdoruesit shohin një shpallje në një nga faqet e Google-it, ata mund të klikoni në ikonën e telefonit ose thërrisni Lidhje e lirë për të filluar një telefonatë. Google do të kërkoj për numrin e telefonit të individit, dhe një herë në atë lloj që ju, ju do të merrni një thirrje (e cila nuk do të ju kushtojë një cent) nga advertiser. 23. Page Krijuesi: Që nga 2007, Page Krijuesi është ende në zhvillim, por ne jemi duke shpresuar se lehtë Web faqe app ndihmë do të jetë një hit. Sipas Wikipedia, karakteristikat e mjetit 100 megabytes magazinimi, 41 Web templates, unik nën-domain emra dhe më shumë. Check back for updates! 24. Ingranazhet: Kjo app "software beta është ofruar për të mundësuar nga Google Jashtë linje qasje në shërbimet që zakonisht punojnë vetëm on-line" duke shtuar një browser extension. Google ingranazhet gjithashtu duket të jetë në fillim fazat, prandaj, le të shpresojmë se më shumë Apps funksionet dhe së shpejti do të shtohen. 25. Ride Finder: Need një taksi ose ecejakeve aeroport? Nëse jeni në një nga këto qytete SHBA, ju mund të klikoni mbi Google hartë për të gjetur një listë e shërbimeve në zonën tuaj: Atlanta, Austin, Baltimore, Chicago, Dallas, LA, New York, Phoenix, Portland, San Francisko , St Louis dhe Washington, DC 26. Transit: app Kjo ju lejon "të krijojë tuaj tranzit udhëtim, i kompletuar me itineraries dhe harta." Aktualisht, udhëtim planifikimit ndihmë është në dispozicion për disa SHBA, kanadeze, japoneze dhe evropiane tranzit sistemeve. 27. Book Search: Përderisa asgjë nuk mund të krahasohet me të për të bërë kaçurrela një libër të vërtetë, ato janë virtuale ndonjëherë më praktik, veçanërisht në qoftë se ju doni të humbim kohë në punë. Përdorni Google Book Search qasje të gjithë tekstet e letërsisë, non-fiction referencë libra dhe më shumë. 28. Google Financave: Customize your Google faqe Financave për të përfshirë normat, raportet e përparimit, dhe përditësime për Listat e stoqeve dhe trendet ju watch më afër. 29. Google Search Jeta: Ky mjet i ri i Google është në thelb një bazë për Google Kinë për të konkurruar me motorë kërkimi lokale. 30. Arkivi Kërko: Forget fshirje e pluhurit off vjetër dhe microfiche mikrofilm nga të bibliotekës për të zbuluar arkivuar fotot dhe gazeta. Google Search Arkivi i shkon prapa 200 vjet dhe "mund të krijohet automatikisht afateve të cilat tregojnë rezultatet e zgjedhura nga periudhat përkatëse kohore" shtoj për kërkimin tuaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 376
Mosha : 29
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

MesazhTitulli: Re: 30 vegla te Google   Tue Jun 02, 2009 7:18 pm

Faleminderit meteor per informimin rreth internetit

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
 
30 vegla te Google
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shkence & Teknologji :: Shkence & Teknologji-
Kërce tek: