ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Betimi i UÇK-së

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Betimi i UÇK-së Empty
MesazhTitulli: Betimi i UÇK-së   Betimi i UÇK-së Icon_minitimeWed Feb 18, 2009 9:06 am

Nese dikush thotë së UÇK-ja nuk ka luftuar për bashkim me Shqipërinë dhë trojet shqiptare ateher ky është nje manipulim dhe shkelje e gjakut të dëshmoreve. Dëshmoret luftuan vetëm e vetëm për Çlirimin e tokave të pushtuara dhe Bashkimin e tyre ja edhe betimi ushtarak që kan dhënë pjestaret e UÇK-së "Si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, betohem se do të luftoj për çlirimin e tokave të pushtuara të Shqipërisë dhe bashkimin e tyre, do të jem përherë besnik, luftëtar i denjë i lirisë, vigjilent, guximtar dhe i disiplinuar, i gatshëm që në çdo kohë, pa kursyer as jetën, të luftoj për t'i mbrojtur interesat e shenjta të Atdheut. Nëse shkel këtë betim, le të ndëshkohem me ligjet më të ashpra të luftës dhe nëse tradhtoj, qoftë i humbur gjaku im. Betohem!"
A mund të thoni së ky nuk ka qen amaneti i dëshmoreve dhe se pavarsia e Kosovës ka qen ënderr e tyre, lirisht them se JO nuk ka qen qellimi i tyre dhe asnjëher nuk duhet menduar se kjo mjafton dhe së ky ishte qellimi i UÇK-së prandaj nuk duhet të ndalemi deri në realizimin e amanetit të dëshmoreve pra Çlirimin dhe Bashkimin e të gjitha trojeve shqiptare në një shtet të vetëm me emrin Shqipëri.
Dëshmoret nuk meritojn vetëm një lule apo një minut heshtje, dëshmoret meritojnë që amaneti i tyre të shkoj deri ne fund pra ata nuk duan lule e as lot mbi varrin e tyre ata dëshirojne që ti shohin trojet shqiptare të bashkuara dhe Shqipërinë si një shtet të fort ekonomikisht e ushtarakisht ,vetëm kjo do të mund ti lejoi që ata të pushojnë të qetë në varret e tyre dhe asgje tjeter nuk do ti bente më të lumtur se sa kjo,prandaj për hir të atyre qe sakrifikuan edhe jeten e tyre për këtë qellim për hir te familjeve të tyre dhe femijeve që rriten jetim pa më të dashurit e tyre të bashkohemi dhe ti tregojme botes se ne jemi nje popull dhe duam Bashkim, Bashkim më Shqipërinë kjo do të mund të sillte paqe dhe stabilitet në europë. Pse vetëm neve na ndalohet bashkimi më Shqipiprinë pse edhe në të mos jemi të barabarta si shumica e shteteve të cilat sot janë të bashkuara edhe ne të kërkojmë për tu bashkuar kur kemi një kombë një gjuhë të përbashkët kjo na hapë rrugë për të kërkuar bashkim më Shqiprinë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vizitor
Vizitor
Anonymous


Betimi i UÇK-së Empty
MesazhTitulli: Re: Betimi i UÇK-së   Betimi i UÇK-së Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 3:18 pm

UQK-ja na e sollii lirine qe po e gzojme tash e jo Amerika"UNMIK,EULEX"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Betimi i UÇK-së Empty
MesazhTitulli: Re: Betimi i UÇK-së   Betimi i UÇK-së Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 4:29 pm

Meteor shkruajti:
Nese dikush thotë së UÇK-ja nuk ka luftuar për bashkim me Shqipërinë dhë trojet shqiptare ateher ky është nje manipulim dhe shkelje e gjakut të dëshmoreve. Dëshmoret luftuan vetëm e vetëm për Çlirimin e tokave të pushtuara dhe Bashkimin e tyre ja edhe betimi ushtarak që kan dhënë pjestaret e UÇK-së "Si pjesëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, betohem se do të luftoj për çlirimin e tokave të pushtuara të Shqipërisë dhe bashkimin e tyre, do të jem përherë besnik, luftëtar i denjë i lirisë, vigjilent, guximtar dhe i disiplinuar, i gatshëm që në çdo kohë, pa kursyer as jetën, të luftoj për t'i mbrojtur interesat e shenjta të Atdheut. Nëse shkel këtë betim, le të ndëshkohem me ligjet më të ashpra të luftës dhe nëse tradhtoj, qoftë i humbur gjaku im. Betohem!"
A mund të thoni së ky nuk ka qen amaneti i dëshmoreve dhe se pavarsia e Kosovës ka qen ënderr e tyre, lirisht them se JO nuk ka qen qellimi i tyre dhe asnjëher nuk duhet menduar se kjo mjafton dhe së ky ishte qellimi i UÇK-së prandaj nuk duhet të ndalemi deri në realizimin e amanetit të dëshmoreve pra Çlirimin dhe Bashkimin e të gjitha trojeve shqiptare në një shtet të vetëm me emrin Shqipëri.
Dëshmoret nuk meritojn vetëm një lule apo një minut heshtje, dëshmoret meritojnë që amaneti i tyre të shkoj deri ne fund pra ata nuk duan lule e as lot mbi varrin e tyre ata dëshirojne që ti shohin trojet shqiptare të bashkuara dhe Shqipërinë si një shtet të fort ekonomikisht e ushtarakisht ,vetëm kjo do të mund ti lejoi që ata të pushojnë të qetë në varret e tyre dhe asgje tjeter nuk do ti bente më të lumtur se sa kjo,prandaj për hir të atyre qe sakrifikuan edhe jeten e tyre për këtë qellim për hir te familjeve të tyre dhe femijeve që rriten jetim pa më të dashurit e tyre të bashkohemi dhe ti tregojme botes se ne jemi nje popull dhe duam Bashkim, Bashkim më Shqipërinë kjo do të mund të sillte paqe dhe stabilitet në europë. Pse vetëm neve na ndalohet bashkimi më Shqipiprinë pse edhe në të mos jemi të barabarta si shumica e shteteve të cilat sot janë të bashkuara edhe ne të kërkojmë për tu bashkuar kur kemi një kombë një gjuhë të përbashkët kjo na hapë rrugë për të kërkuar bashkim më Shqiprinë.


Sot jemi ne keto dite dhe po gezojme lirine por nuk na sollen te huajt por deshmoret e UCK-se te cilet rane per ne dhe lane amanet bashkimin e trojeve shqiptare. Uck-ja kishte luftetare te zote te cilet luftuan per te dhe kombin shqiptare dhe u betuan se kurre nuk do ta tradhtonin kombin shqiptare ne cdo aspekt nder ta ishte edhe Hashim Thaqi me Ramush Haredinen te cilet u betuan para Uck-se se nuk do ta tradhtonin te por ja sot erdhi dita kur te dy na tradhtuan dhe po shkelin ne gjakun e deshmoreve te rene per liri. Ehh qfare hipokrita te flliqur jane keta u betuan se do ta bashkonin kombin shqiptar por ata ne te vertete po jane shkaktart kryesore te ndarjes se Kosoves, prandaj ju them qe te largohen sa me shpejt nga pushteti se se shpejti do te vije dita e "gjykimit" per ta..

_________________
Betimi i UÇK-së 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Betimi i UÇK-së Empty
MesazhTitulli: Re: Betimi i UÇK-së   Betimi i UÇK-së Icon_minitimeFri Feb 27, 2009 10:18 pm

deshmoret meritojne qe amaneti i tyre te shkoj deri ne fund deri ne realizimin e amanetit ter tyre qe ishte dhe eshte bashkimi i trojeve shqiptare .
Lavdi te gjithe te reneve per Shqiperin e Bashkuar
e paqim fatin e tyre
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Betimi i UÇK-së Empty
MesazhTitulli: Re: Betimi i UÇK-së   Betimi i UÇK-së Icon_minitimeSat Feb 28, 2009 1:28 pm

shqipetari shkruajti:
deshmoret meritojne qe amaneti i tyre te shkoj deri ne fund deri ne realizimin e amanetit ter tyre qe ishte dhe eshte bashkimi i trojeve shqiptare .
Lavdi te gjithe te reneve per Shqiperin e Bashkuar
e paqim fatin e tyre

Ta ngritim zerin deri ne kup te qielli per liri e pavaresi dhe deri ne bashkimin e plote te vendit.Pra, ta qojme deri ne fund amanetin e deshmoreve tane...
DREJT VETEVENDOSJES DHE BASHKIMIT KOMBETAR....

_________________
Betimi i UÇK-së Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
Sponsored content
Betimi i UÇK-së Empty
MesazhTitulli: Re: Betimi i UÇK-së   Betimi i UÇK-së Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Betimi i UÇK-së
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Shqiptaret-
Kërce tek: