ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lamtumire, legjende

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Lamtumire, legjende   Fri Jun 26, 2009 12:11 pm

Ka nderruar jete Michael Jackson. Ylli i popit eshte shtruar me urgjence ne spital pasi pesoi nje atak kardiak. Sipas CNN-it, mjeket qe mberriten me ambulance per t’i dhene ndihmen e pare ne shtepine e tij te Los Angeles, thane se ne ato momente, Jackson nuk merrte fryme.
Artisti i talentuar, figure dominuese e muzikes se viteve 80, eshte lene disi ne harrese pas skandaleve te abuzimit me te mitur, me abuzimet e vetizolimit prej shendetit te tij te brishte.

Operacionet plastike per ndryshimin e pamjes dhe sjellja e tij, shpeshhere gjeneruese debatesh te medha, e demtuan shume imazhin publik te Michael Jackson.

Megjithate, ai citohet si njeri prej njerezve me te famshem te botes dhe jeta e tij personale e shumemediatizuar, se bashku me karrieren e suksesshme, e kane shnderruar Jackson 51-vjecar per gati kater dekada ne pjese te kultures popullore.

Albeu.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lamtumire, legjende
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Arti dhe kultura :: Muzike-
Kërce tek: