ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tekste shqip

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Fri Mar 13, 2009 5:21 pm

Shkurte Fejza-Mora fjale

Mora fjal’
Mora fjal’ e mora vargun
Mora qarkun me i thurr kang’
Me i thurr kang bashk-legjendarit
T’i kendoj,
T’i kendoj Adem Jasharit
T’i kendoj
Tash sa vjet
Tash sa vjet s’e sheh Prefazin dhe Reshakun
Tash sa vjet
Tash sa vjet s’e sheh Drenicen,
Tash sa vjet dhe Mitrovicen, tash sa vjet

Cohu Adem
Cohu po te thone zogjte e malit dhe bilbilat
Cohu Adem
Po t’thone lulet trendafilat
Cohu Adem
Po t’thone kanget t’thone edhe trimat
Cohu Adem

Cohu shpejt
Cohu shpejt mos rri tek vari
Thote nanlokja cohu se mjaft
Ta flladiti ballin toka
Cohu se ty
Te kerkon e tan’ Kosova
Ty Adem

Mora fjal’
Mora fjale e mora vargun
Mora qarkun me i thurr kange
Me i thur kange bashk-legjendarit
T’i kendoj
T’i kendoj Adem Jasharit
T’i kendoj
E t’i them se gjaku i tij eshte vete liria
Qe ka ardh
Nder Kosove e n’brigjeve te Drinit kjo liri
Ia flladiti ballin trimit ia flladit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Fri Mar 13, 2009 5:21 pm

Shkurte Fejza-Kthimi i Skenderbeut

Pese-qind vjet priti
Kosova e ngrate
ti kthehej heroi
nga udha e gjate

Fjalen peng pat lene
dhe besen e burrit
"ne Kosove do tkthehem
diten e flamurit"

Ky Nentor lirie
e stolis atdheun
ne shesh te Prishtines
e sjell Skenderbeun

Me shpaten ne dore
e sjell me fitore
heroin e kombit
ne token Arbenore

Hej Kosove
fron i Zotit
perkrenarja e Kastriotit
je kunore e lavdise
zemra e Shqiptarise

Kuq e Zi Kosova
vjen ne kete Nentor
nga Kruja i erdhi
sikur nje shenjtor

Burri i Shqipnise
vet ejlli i Zotit
mbreti i kesaj toke
zogu i Kastriotit

Heroi i kombit
trimi Skenderbe
diten e flamurit
vjen prape ne atdhe

Toka e Kosoves
mbjelle me permendore
ja jep bekimin
e nanes Arbenore
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Fri Mar 13, 2009 5:24 pm

Të gjitha kohëve gjak u dhamë
në fushë të betejës e punë të rëndë
gjak dhamë për tokë e për qiell
gjak dhamë që të rrojmë më mirë
Të gjitha kohëve gjak u dhamë
që l i r i n ë ta kemi më tamam
me të drejta të njohura dhe ligje
Të gjitha kohëve gjak u dhamë
në Trojën e parë Trojën e vranë
në Trojën e dytë Trojën e ndanë
në Trojën e tretë turqit na ranë
të gjitha kohëve gjak u dhamë,në
fushë të betejës e punë të rëndë

*****
Nëse Serbisë i mbetet
vetëm një shkronjë në
Kosovë, ajo do kulloj
gjak edhe nën hije
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Fri Mar 13, 2009 5:25 pm

Ermal Fejzullahu

Heeeeeej

Djellë e hanë që n'dritë kët dhe
Nanë Kosovën ku kam le
Ku e rrita s'pari shtatin
Në kto troje derdha gjakun
Piva ujë te kësaj toke
Bashkë me lotë e nanës loke

Heeeeeej

Nana loke mu m'përkuni
E mi knoj nja dy këngë gjumi
Biri im e patsh uraten
Mi la pranë pushkën dhe shpatën
Mi përgdheli faqe, durë
Ma mloj kokën me FLAMUR
Me shqiponjën dy krenare
Me vnoj n'gjumë nëna shqiptare
E si mos vdeksh Birë për kët dhe
Sot ke vdek kurr ske me le

...


Heeeeeej

Rrita shtatin kullë prej guri
Sy e dritë mi dha FLAMURI
Se si vihet te lirija
T'gjitha rrug't mi msoj frangjija
Se si q'duhet derdhëm gjak
Kshtu më msoj babë gjyshi plak

Heeeeeej

Biri im mos t'dhimet jeta
Për kto troje, për kto shkrepa
Kqyrum Birë sa rrudha t'ballit
Ke me i msu krejt udh't e malit
Amanet naj paska thanë
Amanet plisin e bardhë
Kush tenton me t'shkel me kamë

oh ooo mos patsh pushk
oh ooo haje me dham o njo hej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Fri Mar 13, 2009 5:40 pm

Alban Skenderaj-Thirrje e Deshperuar

Ju kuptoj o njerez qe kurre s'ju kane pranuar
Ju pranoj o njerez qe kurre s'ju kane degjuar
Ju degjoj o njerez qe zerin ua kane harruar
Jo s'mund t'ju harroj gjithmone per ju kam per te kenduar

Ju degjoj, ju kuptoj
Ju pranoj, jo s'ju harroj
Ju qe buza, s'ju gezoj
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju s'e shtoi
Ju ka ndare , zemren ju ka vrare

Nje thirrje te deshperuar qe askush nuk e degjoi
Askush nuk e pranoi
Pa nisur perfundoi
Liber i pashkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi

Edhe ne jete (edhe ne jete)
te gjithe luajne per te fituar
Por veç per ju loja pa nisur ka perfunduar

Mos hidh nje hap(mos hidh nje hap)
ujku dhembet i ka zbuluar
Mos hidhni nje hap, toka rreth jush eshte e minuar

Ju degjoj, ju besoj
pasurin mbi varferin, jo se pranoj
Ju qe fati ju denoi
Dhe bota ne sofren e saj te pasur
Nje luge per ju se shtoi

Nje thirrje te deshperuar askush nuk e degjoi
Akush nuk e pranoi
Qe pa nisur perfundoi
Liber i pa shkruar qe askush nuk e shfletoi
I lene ne erresire ku pluhuri e mbuloi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Fri Mar 13, 2009 5:44 pm

Sela A.k.a Boszman - Deri N'vdekje

Refren:
Deri n'vdekje jetoj, me gjak te shqiptarit,
Trunin si dukat, e shpirtin e arit.
Deri nvdekje shqipe, kom besim t'plot,
Kurr ma t'fort, s'ka me pas n'ket bot.

1Verse:
Qa po shoh krejt keq, qa po shoh krejt njejt,
Hupen njerzt e mir, tash u myten tu rrejt.
Po folin e po folin, deri ndrit te sabahit,
Pyti prej nga vijn, nuk e din as vet prej kahit.
Jon krejt do njerz pa pun, pra mos ju vnoni veshin,
Skan qka thojn perveti, eh tjeter kon e keshin.
Po m'doken muhalife mu, sa her qe po gjuni fjal,
Un e kam qellimin tem, nuk ka kush qe mun e m'nal.
Hapi tash ti syt, qu se paska qel dita,
Sa probleme pata, po kurr nuk u merzita.
Kur Sela bon vizita, ju krejt ja boni venin,
Tungatjeta shqipe, qu lshoma tash mu renin.
Rrall kush fol qeshtu, qysh po fol goja jem,
Tan atyne tjerve qe, qekjo fjal ju dhem.
Deri n'vdekje jetoj, me gjak te shqiptarit,
Trunin si dukat, e shpirtin e arit.

2Verse:
Nese bohet fjal per shok, kam llafe me kolic,
1, 2, 3 boll, tjert jan krejt tepric.
Nuk po mundem mi marr vesh, athu cfar gjuhe po folin,
Marre qa po boni, marre me sha ju idolin.
E kam pa me sy t'mi, vet jam kon deshmitar,
Dy lidhje si keni hiq, hupni o klloshar.
Se boten e kam pa, krejt e kam analizu,
Jeta jon osht, per me experimentu.
Sot po boj dicka tfort, me pas cka me ngu rinia,
Neser nese vdes un, jetojn fjalt e mia.
Badihava nuk jetova dost, kom lon sheja pas,
Kurr nuk u pendova, per kto fjal qe po i flas.
Shum sene po perfolen, po kurgjo sosht e vertet,
Diten qe takohum, merr me veti pistolet.
Deri n'vdekje shqipe, kom besim t'plot,
Kurr ma t'fort, s'ka me pas n'ket bot.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gjimi

avatar

Numri i postimeve : 12
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 12/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Sat Mar 14, 2009 11:55 am

Meteor nese mund te ma shkruar tekstin e kenges dita e dekes nga exi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Sat Mar 14, 2009 12:13 pm

Gjimi shkruajti:
Meteor nese mund te ma shkruar tekstin e kenges dita e dekes nga exi

Ex-King-Dita e Dekes

Verse 1
Kur skom menu mi bo keq bash kerkujna
Veq kur t'je i mir, krejt thojn Hajt t'ja gjujna
Jeta jem osht enciklopedi vet'te
Kur t'bish n'2 guj, afrohen t'vetin Qa t'gjete
Qa ka me gjet, veq poshtrim ndaj vetes
Njeri i thjesht qe ja gjon renen t'vertetes
Qekaq un pata, qekaq un udhtova
Qekjo ke rruga jem qe un e kalova
Athu pse njerzimi, veten e rrejn
E afrohen t'vertetes veq kur ata flejn
Eh shumica n'dit t'sodit ta marin jeten per ni cent
Te un fizika vdes, shpirti knej o prezent
Kapitulli jem JO, kur ska mu mshel
Se deren ka deka moti e kom qel
Loti pi syni, spo ndahet kur
Po ndihna mir kur pom pshtjellin me flamur vlla

Chorus
Dita e dekes edhe te un ka me ardh
Pe pres me buzqeshje se po des faqebardh
Mija vjet mas dekes kan me permen emnin tem
Kurgjo skom bo qa ka me bo, qata hiq spom dhem

Verse 2
Shpesh jeta na godet e na rrzon sikur lodra
Veq ti mos kaj se jeta ka goditje edhe ma t'forta
Edhe kur t'lendojn, se bojn qe s'kuptojn
Do njerz do veprim, veq prej tute e shkatrojn
N'ket njerz njerzit i lidh interesi edhe frika
Nese o e sakt, Lamtumir prej Jete ikaa
Veq ka edhe njerz qe pernime t'dojn
Edhe n'kofshin pak, kur t'keqen s'ta menojn
Pom njek hija jem, e un jom midis territ
Hala tu shpresu per driten n'fund t'tunellit
Lshoma rrugen se hiq so ka m'han
Un du me ekspllodu, aj bon Katal jaran
Fjal blla blla ama sen hiq sen
Un jeten pe shoh ndryshe, qata po m'dhem
Qajo po m'gzon, qajo po m'rrzon
Dita e Dekes beso jeten ma kujton wlla

Chorus:
Dita e dekes edhe te un ka me ardh
Pe pres me buzqeshje se po des faqebardh
Mija vjet mas dekes kan me permen emnin tem
Kurgjo skom bo qa ka me bo, qata hiq spom dhem

Verse 3
Edhe sa njerz duhet me dek, qe me kuptu qe po desin
Edhe sa breza duhet mu shtu qe t'verteten ta qesin
Qito fjal qdo hap gjdo hap pom ndjekin pas
Zdi a pom kupton per Palestin po flas
A duhet mi zhduk veq pse jon musliman
A po thjesht bota thot: me kon si ato zban
Ta dh...boten, un pi qatyne jom
Qikjo o likura jem, shtek qe shkyna nuk kom
Kurr sjom kap per feje, me thon jom bur i mir
Veq pernime qekjo jet, osht teper shtirr
E hajt ti kallxom, qa ka faj foshnja n'djep
Ka me kalu koha njerzimit, ajo fej nuk e jep
Se Zoti i ndihmon, e tjerve mare na koft
Na ka qliru b, tash mir sidoqoft
Oj menja jem, tlutna rahat lem
Leje gojen net fol se dita dekes po vjen

Chorus
Dita e dekes edhe te un ka me ardh
Pe pres me buzqeshje se po des faqebardh
Mija vjet mas dekes kan me permen emnin tem
Kurgjo skom bo qa ka me bo, qata hiq spom dhem

Verse 4
Ta q politiken qe ket bot pe udh'heq
Nese krejt o keq, besa na mujm me ndreq
Edhe foshnjet si lojn me fjet normal
I vetmi ven me ushtri shlir osht FUNERAL
Pse zemrat tona krejt gurri jon bo
Pse lot kur spo nalet pse gzim mo nuk ka
Pse un si budall po bertas e qes heshtje
Nese ti nuk din zdomethon ski kureshtje
Nese ki at'her ngom qa po t'thom
Dita e Dekes po vjen e kerkush spe kujton
Athu masi t'des dikush ka me menu
Sa ekom dasht dielli tu lind, sa tu perendu
Sa ikom dasht un prind, sa kom luftu me jeten
Per pak paqe n'ket bot qysh e treta veten
Un pishmon nuk i bij se kur mo nuk des
Edhe mas dekes tem um mki knej, gjall gjithmon mbes .!!!

Chorus
Dita e dekes edhe te un ka me ardh
Pe pres me buzqeshje se po des faqebardh
Mija vjet mas dekes kan me permen emnin tem
Kurgjo skom bo qa ka me bo, qata hiq spom dhem
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vessa

avatar

Numri i postimeve : 25
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 10/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Sun Mar 15, 2009 2:54 pm

meteor nese munesh tekstin e kenges jeta pa ty nga b-geniusiii
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gjimi

avatar

Numri i postimeve : 12
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 12/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Sun Mar 15, 2009 2:57 pm

Meteor shkruajti:
Gjimi shkruajti:
Meteor nese mund te ma shkruar tekstin e kenges dita e dekes nga exi

Ex-King-Dita e Dekes

Verse 1
Kur skom menu mi bo keq bash kerkujna
Veq kur t'je i mir, krejt thojn Hajt t'ja gjujna
Jeta jem osht enciklopedi vet'te
Kur t'bish n'2 guj, afrohen t'vetin Qa t'gjete
Qa ka me gjet, veq poshtrim ndaj vetes
Njeri i thjesht qe ja gjon renen t'vertetes
Qekaq un pata, qekaq un udhtova
Qekjo ke rruga jem qe un e kalova
Athu pse njerzimi, veten e rrejn
E afrohen t'vertetes veq kur ata flejn
Eh shumica n'dit t'sodit ta marin jeten per ni cent
Te un fizika vdes, shpirti knej o prezent
Kapitulli jem JO, kur ska mu mshel
Se deren ka deka moti e kom qel
Loti pi syni, spo ndahet kur
Po ndihna mir kur pom pshtjellin me flamur vlla

Chorus
Dita e dekes edhe te un ka me ardh
Pe pres me buzqeshje se po des faqebardh
Mija vjet mas dekes kan me permen emnin tem
Kurgjo skom bo qa ka me bo, qata hiq spom dhem

Verse 2
Shpesh jeta na godet e na rrzon sikur lodra
Veq ti mos kaj se jeta ka goditje edhe ma t'forta
Edhe kur t'lendojn, se bojn qe s'kuptojn
Do njerz do veprim, veq prej tute e shkatrojn
N'ket njerz njerzit i lidh interesi edhe frika
Nese o e sakt, Lamtumir prej Jete ikaa
Veq ka edhe njerz qe pernime t'dojn
Edhe n'kofshin pak, kur t'keqen s'ta menojn
Pom njek hija jem, e un jom midis territ
Hala tu shpresu per driten n'fund t'tunellit
Lshoma rrugen se hiq so ka m'han
Un du me ekspllodu, aj bon Katal jaran
Fjal blla blla ama sen hiq sen
Un jeten pe shoh ndryshe, qata po m'dhem
Qajo po m'gzon, qajo po m'rrzon
Dita e Dekes beso jeten ma kujton wlla

Chorus:
Dita e dekes edhe te un ka me ardh
Pe pres me buzqeshje se po des faqebardh
Mija vjet mas dekes kan me permen emnin tem
Kurgjo skom bo qa ka me bo, qata hiq spom dhem

Verse 3
Edhe sa njerz duhet me dek, qe me kuptu qe po desin
Edhe sa breza duhet mu shtu qe t'verteten ta qesin
Qito fjal qdo hap gjdo hap pom ndjekin pas
Zdi a pom kupton per Palestin po flas
A duhet mi zhduk veq pse jon musliman
A po thjesht bota thot: me kon si ato zban
Ta dh...boten, un pi qatyne jom
Qikjo o likura jem, shtek qe shkyna nuk kom
Kurr sjom kap per feje, me thon jom bur i mir
Veq pernime qekjo jet, osht teper shtirr
E hajt ti kallxom, qa ka faj foshnja n'djep
Ka me kalu koha njerzimit, ajo fej nuk e jep
Se Zoti i ndihmon, e tjerve mare na koft
Na ka qliru b, tash mir sidoqoft
Oj menja jem, tlutna rahat lem
Leje gojen net fol se dita dekes po vjen

Chorus
Dita e dekes edhe te un ka me ardh
Pe pres me buzqeshje se po des faqebardh
Mija vjet mas dekes kan me permen emnin tem
Kurgjo skom bo qa ka me bo, qata hiq spom dhem

Verse 4
Ta q politiken qe ket bot pe udh'heq
Nese krejt o keq, besa na mujm me ndreq
Edhe foshnjet si lojn me fjet normal
I vetmi ven me ushtri shlir osht FUNERAL
Pse zemrat tona krejt gurri jon bo
Pse lot kur spo nalet pse gzim mo nuk ka
Pse un si budall po bertas e qes heshtje
Nese ti nuk din zdomethon ski kureshtje
Nese ki at'her ngom qa po t'thom
Dita e Dekes po vjen e kerkush spe kujton
Athu masi t'des dikush ka me menu
Sa ekom dasht dielli tu lind, sa tu perendu
Sa ikom dasht un prind, sa kom luftu me jeten
Per pak paqe n'ket bot qysh e treta veten
Un pishmon nuk i bij se kur mo nuk des
Edhe mas dekes tem um mki knej, gjall gjithmon mbes .!!!

Chorus
Dita e dekes edhe te un ka me ardh
Pe pres me buzqeshje se po des faqebardh
Mija vjet mas dekes kan me permen emnin tem
Kurgjo skom bo qa ka me bo, qata hiq spom dhem

ej flm njeri Cool
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Sun Mar 15, 2009 4:33 pm

Vessa shkruajti:
meteor nese munesh tekstin e kenges jeta pa ty nga b-geniusiii

B-genius-Jeta pa ty

Ref:
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim,
dhimbja per ty nuk paska sherim,
me ty i kalova gjith t'mirat e jetes,
endrrat per ty nuk paskan mbarim,
ende e shoh un at shikim.
kur ty t'kujtoj i besoj veq t'vertetes.

Kam diqka n'zemer
po s'po muj jasht me qit,
kam shumqka per me thon
po qysh mi thon s'jom tu dit,
e kom ni dhimbje t'madhe
qe mu osht tum shkatrru,
zemra mu ka djeg
per dikon qe shum e du,
ti ke shku ne boten tjeter
e m'la nket bot vetem,
tash rri tu menu per ty
e smuj me pranu t'verteten,
nuk muj me pranu
qe tash ti s'je mo me mu,
se kom prit qe kaq shpejt
prej meje ki mu largu.
e kujtoj at dit kur ti e ndrrove
diten e mallkum
kur ti nga kjo bot shkove,
kur ti jet ke ndrru
po edhe jeta jem ka ndryshu,
s'po muj mo pa ty
spo muj mo kshtu me jetu,
pse m'mallkoj mu ZOTI
shpeshher e pys vetveten,
po s'po muj me kuptu
s'po muj me gjet t'verteten,
e tash ti je n'parajs
e un jam n'ket bot,
tu e priten diten
mu taku me ty n'at bot.

Ref:
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim,
dhimbja per ty nuk paska sherim,
me ty i kalova gjith t'mirat e jetes.
Endrrat per ty nuk paskan mbarim,
ende e shoh un at shikim,
kur ty t'kujtoj i besoj veq t'vertetes.

E tash jeta pa ty
nuk paska kuptim,
dhimbja per ty
nuk paska sherim,
me ty i kalova
gjith t'mirat e jetes,
e kujtoj at koh
pjesen ma t'lumtur t'jetes,
jom kon ma i lumtri n'bot
e ket sen nuk e kom dit,
ajo lumturi perfundoj
ma shpejt se qe kom prit,
um denoj zoti
e jeta mu bo ferr,
s'ka mo drit per mu
tash per mu osht terr,
shum her kom gabu
e a t'kom deshpru ty,
se kum bo me qellim
po jom kon shum i ri,
se kum kuptu jeten
po ma n'fund e kuptova,
ty n'zemer t'lendova
e di qe shum n'jet gabova,
e tash po t'kerkoj falje
se e di qe me degjon,
e i kom ra pishmon
po tash osht shum von,
zemra jem per ty po kallet
e ti po me mungon,
djali jot ty nuk t'harron
ka t'shkoj n'zemer t'kom.

Ref:
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim,
dhimbja per ty nuk paska sherim,
me ty i kalova gjith t'mirat e jetes,
endrrat per ty nuk paskan mbarim,
ende e shoh un at shikim,
kur ty t'kujtoj i besoj veq t'vertetes.

Shum her m'ke ardh n'onderr
e m'thojshe qe je gjall,
qe dy vjet zemra jem
veq n'onderr mun mu q'mall,
ftyra um buzqesh
kur ti te une vjen,
po kjo osht veq ni onderr
e kjo mu shum pom dhem,
e kur um del gjumi
um rrjedhin lot ne sy,
kur e shoh realitetin
qe pran meje nuk t'kom ty,
me kujtime po jetoj
e kit jet un pe vazhdoj,
nuk di per qka jetoj
nuk di n'ket bot un qka kerkoj,
kurkush nuk um kupton
nuk e din mrena qka kom,
nuk ma sheh kerkush ket dhimbje
qe mu jeten ma shkatrron,
e tash aj qe pom ngon
po menon qe um kupton,
po mu m'kupton veq aj
qe ket sen e perjeton,
kto fjal qe pi shkruj
pi shkruj prej zemres tem,
pe laj fleten me lot
tu shkru per jeten tem,
tu shkru per diqka
qe kurr mo smuj me perjetu,
po prap me zemer t'djegt
po duhet jeten me vazhdu

Ref:
E tash jeta pa ty nuk paska kuptim,
dhimbja per ty nuk paska sherim,
me ty i kalova gjith t'mirat e jetes,
endrrat per ty nuk paskan mbarim,
ende e shoh un at shikim,
kur ty t'kujtoj i besoj veq t'vertetes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
avatar

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   Sat Apr 04, 2009 11:38 pm

Gezim Nika - O sa mire qe jam shqipetar


O sa mire qe jam shqiptare,
o sa mire qe jam shqiptare oheejj

Falemderit nana ime
ne kete vend krenare me rrite
falemderit toke e bardh
ku jam lind e rrit shqipetare
falemderit nana ime
ne kete vend krenare me rrite
falemderit toke e bardh
ku jam lind e rrit shqipetare

Refreni:
Ne shqipni e boten mbare
o sa mire qe jam shqipetare
o sa mire qe jam shqipetare
ne shqipni e boten mbare
o sa mire qe jam shqipetare
o sa mire qe jam shqipetare

Tungjatjeta fushe e male
per ju rreh zemra shqiptare
tungjatjeta shqiptari
ti je dielli i syve te mi
tungjatjeta fushe e male
per ju rreh zemra shqiptare
tungjatjeta shqiptari
ti je dielli i syve te mi

Refreni:
Ne shqipni e boten mbare
o sa mire qe jam shqipetare
o sa mire qe jam shqipetare
ne shqipni e boten mbare
o sa mire qe jam shqipetare
o sa mire qe jam shqipetare

O sa mire qe jam shqipetare
O sa mire qe jam shqipetare
O sa mire qe jam shqipetare oheejj

Refreni:
Ne shqipni e boten mbare
o sa mire qe jam shqipetare
o sa mire qe jam shqipetare
ne shqipni e boten mbare
o sa mire qe jam shqipetare
o sa mire qe jam shqipetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Tekste shqip   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Tekste shqip
Mbrapsht në krye 
Faqja 2 e 2Shko tek faqja : Previous  1, 2

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Arti dhe kultura :: Muzike-
Kërce tek: