ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Thënie filozofike

Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeSun Mar 15, 2009 5:05 pm

Jeta eshte teater,ne jemi aktore.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shpata

Shpata

Numri i postimeve : 79
Mosha : 106
Vendi : Chelsea
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 18/02/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeMon Mar 16, 2009 8:38 pm

Meteor shkruajti:
Jeta eshte teater,ne jemi aktore.

jeta eshte holywod dhe ne jemi anxhelina xholi Laughing Laughing Laughing
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ildaNumri i postimeve : 39
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed Mar 18, 2009 6:05 pm

Meteor shkruajti:
Me fatin nuk behen biseda paraprake, eshte mbreti rast ai qe te ben dhe fatkeq dhe fatlum-Victor Hygo

goxha domethenese kjo thenia...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeFri Mar 20, 2009 10:12 pm

Shpata shkruajti:
Meteor shkruajti:
Jeta eshte teater,ne jemi aktore.

jeta eshte holywod dhe ne jemi anxhelina xholi Laughing Laughing Laughing


hehe sje nermal tongue
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shpata

Shpata

Numri i postimeve : 79
Mosha : 106
Vendi : Chelsea
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 18/02/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeSat Mar 21, 2009 1:38 pm

Jeta shkruajti:

hehe sje nermal tongue

hehehhe jo valla sjom nermal se me kane ashtu kisha punu si minator Very Happy
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rock

Rock

Numri i postimeve : 16
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeTue Apr 07, 2009 10:00 pm

-Trajtoji te tjeret sic do deshiroje te te trajtonin ty-
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 4:32 pm

Duaje atedhene si shqiponja folene..
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeSun Apr 19, 2009 2:19 pm

Ndoshta mund te jeme dembel,por jo budalla.

Fakulltetin do ta mbarosh,po nuk do dishe as te shkruash.

(Keto dy thenie jane te miat,nuk lejohet kopjimi pa te drejten autoriale Very Happy .)
By:Meteor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeSun Apr 19, 2009 6:47 pm

Njeriu gjithnje gjendet mes tri gjerave
-sproves e cila vjen
-te mires e cila kalon
-dhe vdekjes e cila i merr te gjitha

Ne kete egzistoj vetem tri dite dje,sot edhe neser
e djeshmja ka kalur e nesermja nuk dihet a vjen
ateher vlersoje diten e sotme
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeMon Apr 20, 2009 12:15 am

Sa me shume i shoh njerzit aq me shume i dua kafshet.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Thënie filozofike - Faqe 16 Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:20 pm

Cinizmi eshte arti i te parit te gjerave ashtu sic jane, jo ashtu sic duhet te ishin.

Oscar Wilde.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:21 pm

Fali gjithmone armiqte e tu. Asgje tjeter nuk do t'i zemeronte me shume.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:21 pm

Per Armiq plumb ne lule te ballit per miqe sofren shtruar plote
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:22 pm

Per me shemb nje kala duhet te njofesh artin luftarak
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:25 pm

Ata qe gjuajne drere, zgjojne tigra.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:26 pm

Nuk done fjale sherbimi ndaj atdheut kerkon vepra, fjalet i mer era veprat ngelen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:27 pm

"Oh, sa e varfer është ajo mendje, qe nuk ka asnjë shkëndije humori!"
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:27 pm

Njerzit e rendomte mendojne me mendime te gatshme , madje edhe ndjejne me ndjenja te gatshme !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:28 pm

Budalla nuk eshte ai qe nuk di,por ai qe kujton se i di te gjitha
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:28 pm

Besoni njeriut qe punon e vepron drejte dhe jo atij, qe tere jeten vetem flet per te drejten edukaten dhe me fjalen e tjetrit, eshte injorance ajo .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:29 pm

Une nuk urrej njeriun por veset e tij. qe flet si injorant me fjalen e tjetrit (Albert Einstein)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:29 pm

Njeriu i përsosur është ai i cili çka bën në sy të botës mund të bëjë në vetmi dhe çka bën në vetmi mund të bëjë në sy të botës
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:30 pm

Ne fund te fundit eshte me mire te te urrejne per ate qe je, se sa te te duan per ate qe mendojne se ti je
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:31 pm

Edhe toka me e mire nese nuk punohet prodhon therrat me te egra!
Anaksagora
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitimeWed May 27, 2009 6:31 pm

Cdo send ne natyre eshte i mrekullueshem dhe cdo mrekulli eshte e natyrshme!

Imam Gazaliu
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
Thënie filozofike - Faqe 16 Empty
MesazhTitulli: Re: Thënie filozofike   Thënie filozofike - Faqe 16 Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thënie filozofike
Mbrapsht në krye 
Faqja 16 e 17Shko tek faqja : Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Arti dhe kultura :: Letersi-
Kërce tek: