ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 TIFOZAT KUQ E ZI

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

TIFOZAT KUQ E ZI Empty
MesazhTitulli: TIFOZAT KUQ E ZI   TIFOZAT KUQ E ZI Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 8:16 pm

TIFOZAT KUQ E ZI Big-sabit

[tr]KombëtarjaEkipi Nd Gol Pk
1. Danimarka 3 6:2 7
2. Hungaria 4 4:2 7
3. Shqipëria 5 3:2 6
4. Portugalia 4 6:3 5
5. Suedia 3 2:1 5
6. Malta 5 0:11 1
[/tr]

_________________
TIFOZAT KUQ E ZI 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

TIFOZAT KUQ E ZI Empty
MesazhTitulli: Re: TIFOZAT KUQ E ZI   TIFOZAT KUQ E ZI Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 8:18 pm

Tifozat Kuq e Zi" janë grup i tifozëve më të flaktë të Kombëtares shqiptare në futboll dhe të të gjithë sportistëve shqiptarë në përgjithësi. Në këtë grup janë shkrirë të gjithë ata tifozë të cilët e kanë përkrahur Shqipërine tash e sa vjet në ndeshjet e saja në vend dhe në mbarë Europën. Pos në Shkodër dhe Tiranë, Kombëtaren kuq e zi e kemi shoqëruar edhe në Cardiff, Leverkusen, Belfast, Newcastle, Dublin, Genève dhe në shumë stadiume tjera anë e mbanë Evropës.

Qëllimi ynë është t'i mbledhim rreth vetes të gjithë sportdashësit shqiptarë në misionin fisnik të përkrahjes së Kombëtares dhe dhënies së kontributit në sukseset e saj. Duam ta zgjerojmë rrjetin tonë në mbarë botën dhe t'i organizojmë tifozët shqiptarë. T'i këndojmë Shqipërisë sonë me një zë, të jemi lojtari i 12-të i Kombëtares dhe të jemi dita ditës më të organizuar dhe më të koordinuar. Derisa çunat t'i zhvillojnë betejat e tyre në fushë dhe të luftojnë për flamurin kuq e zi, ne do ta zhvillojmë luftën tonë, njësoj të rëndësishme, atë të prezentimit dinjitoz të vendit tonë kudo që të shkojmë.

Prandaj ju thërrasim që me ndihmën tuaj, me ndihmën e gjithkujt që e quan veten tifoz shqiptar, gjithkujt që e nderon fanellën kuq e zi, t'i ndihmojmë Kombëtares të na e zbardhë fytyrën dhe të na gëzojë me fitore të reja!

_________________
TIFOZAT KUQ E ZI 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

TIFOZAT KUQ E ZI Empty
MesazhTitulli: Re: TIFOZAT KUQ E ZI   TIFOZAT KUQ E ZI Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 9:10 pm

TIFOZAT KUQ E ZI DSC00815
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

TIFOZAT KUQ E ZI Empty
MesazhTitulli: Re: TIFOZAT KUQ E ZI   TIFOZAT KUQ E ZI Icon_minitimeThu Feb 19, 2009 9:11 pm

TIFOZAT KUQ E ZI Arjani%20(1)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

TIFOZAT KUQ E ZI Empty
MesazhTitulli: Re: TIFOZAT KUQ E ZI   TIFOZAT KUQ E ZI Icon_minitimeFri Feb 20, 2009 3:25 pm

Kënga -Për Kombëtaren-Shqipri.....Shqipri....Shqipri

Jemi bashk kur
Qiellin erresojme
Si shkaba te zeze fluturojme
Per kombetaren jeten e japim
Shkojme kudo se ndalim hapin
Nga Lugina,Kosove,Malsi nga Ilirida e Cameri
Ja po nisen me deshir te zotit
Kuq e Zinjet e Kastriotit

Shqiperi ti me jep nder me jep emrin shqipetar
nuk ka fe as ska kufi qe perqan kete shqiptari)2

Gjak i kuq ne vena te zeza
Per Shqiperin po jepet besa
nga Preveza deri ne Tivar
Jam krenar qe jam shqipetar

Shqiperi ti me jep nder me jep emrin shqipetar
nuk ka fe as ska kufi qe perqan kete shqiptari)2

Ooooo ooo Oooo ooo Oooo ooo Oooo ooo
la lala la lala la lala la lala la lala la lala la lala la lala

Shqiperi ti me jep nder me jep emrin shqipetar
nuk ka fe as ska kufi qe perqan kete shqiptari)2


Edituar për herë të fundit nga Meteor në Thu Mar 19, 2009 11:15 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

TIFOZAT KUQ E ZI Empty
MesazhTitulli: Re: TIFOZAT KUQ E ZI   TIFOZAT KUQ E ZI Icon_minitimeSat Feb 21, 2009 12:37 amKenge e sapo promovuar e Tifozave Kuq e zi

_________________
TIFOZAT KUQ E ZI 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ThePatriot

ThePatriot

Numri i postimeve : 21
Reputacioni : 2
Data e regjistrimit : 15/05/2009

TIFOZAT KUQ E ZI Empty
MesazhTitulli: Re: TIFOZAT KUQ E ZI   TIFOZAT KUQ E ZI Icon_minitimeFri May 15, 2009 1:23 am

Ketu flitet vetem per TKz a edhe per DARDANET te cilet jane shum te zeshem ne perkrahjen e kombetares shqiptare .

Mos te harrojme se Dardanet jane poashtu Tifoz te kombetares Shqipetare te cilet perbehen nga tifogrupet e Kosoves dhe Ilirides pra kur lun kombtarja te gjithe se bashku Forca,Plisat,Torcida,Ballistet,Shfercerat,Intelektualet etj etj bashkohen me nje emer te vetem DARDAN dhe qellim te vetem Perkrahja e kombetares Shqiptare.

Ajde me t'mira .
Shpresoj ne rezultate sa ma pozitive per Kombtaren ne te ardhmen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
TIFOZAT KUQ E ZI Empty
MesazhTitulli: Re: TIFOZAT KUQ E ZI   TIFOZAT KUQ E ZI Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
TIFOZAT KUQ E ZI
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Sport :: Sport-
Kërce tek: