ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mendimet tuaja per politikanet e Kosoves dhe ata te Shqiperise!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Mendimet tuaja per politikanet e Kosoves dhe ata te Shqiperise!   Thu Feb 19, 2009 11:40 pm

Derisa filloj te shkruaj ne kete teme,politikuajt tane kan rene ne gjume te thell dhe po presin fushaten zgjedhore se ateher iu konvenon te zgjohen.
Mendimi im per politikanat e Kosoves gjithashtu edhe per ata Shqiperise eshte i njejti,qellimi i tyre i vetem: marrja e ndonje posti te mire,luks deri ne fyte,rrogat e mira pa punuar por vetem duke fjetur,shtimi i privilegjeve,manipulimi i popullit,ngritja e varferise dhe papunesis,dorezgjatja per armikun...etj etj
Te gjithe tani me jemi lodhur me rrenat dhe premtimet e kota te tyre,jemi lodhur me njerez qe mendojne vetem per veten e tyre kurse populli as qe permendet ndokun,jemi lodhur me njerez qe i sherbjen armikut dhe te huajve e jo shqipetareve,jemi lodhur me njerez te pacipte qe vetem dalin para kamerave dhe fillojne te shpifin,dhe ajo qe nuk mund te durojme me eshte se jemi lodhur me njerez qe e shkelen dhe perbuzen gjakun e deshmoreve,me njerez qe mendojne te krijojoje kombendertim dhe jo shtetformim,jemii lodhur me idete e tyre per shdukjen e idealit kombetar dhe mos lejimin e bashkimit te gjitha trojeve shqipetare.
Per mendimin tim e vetmja rruge per te dalur nga ky terr qe te verberon dhe ne fund te rruges te shohim drite eshte te ndjekim rrugen e drejte te Albin Kurtit dhe Levizjes VETEVENDOSJE!
Rrugen drejt vetevendosjes dhe bashkimit kombetar.
Sepse ne qoftese bashkohemi te gjithe ne nje shtet te vetem e te pavarur dhe ku mund te vendosim vete(jo te vedosin tjeret per ne,si po bejne tash)do te kete nje shkalle te madhe te zhvillimit te ekonomise,zhvillimi ekonomik do te ngise numrin e punesimit,dhe do te zvogeloj numrin e varferise.
Pra te bashkuar nuk ka kush qe na ndale...!!
Duhet te jemi te vete organizuar ne gjitha trojet shqipetare,sepse nga udheheqesit tane s'kemi cfare presim.
Albin Kurti dhe Levizja VETEVENDOSJE! Shpresa e fundit per shqipetaret...!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Mendimet tuaja per politikanet e Kosoves dhe ata te Shqiperise!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Politikë-
Kërce tek: