ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Taken...!!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ILLYRIAN
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2042
Mosha : 28
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

MesazhTitulli: Taken...!!!   Sun Feb 22, 2009 1:17 am

Filmi ka ne qender te stories nje band shqiptare, dhe ka arritur majat e shikueshmeris ne Amerik.

Thrilleri “Taken” rrezon nga froni komedine Mall Cop
02/02/2009 13:35
Thrilleri me protagonist Liam Neeson, “Taken”, i dha fund mbreterimit te komedise “Paul Blart: Mall Cop” ne kinemate amerikane.

Thrilleri me perfshirjen e CIA-s, qe tregon historine e nje polici ne kerkim te nje bande rrembyesish, arketoi 24.6 milione dollare gjate fundjaves. Mes filmave te tjere te rinj qe paten sukses ishte “The Uninvited”, qe u rendit i treti. “Slumdog Millionaire”, kandidat per Oskar, gjendet ne vendin e gjashte.

Lista e pese filmave me te ndjekur ne SHBA

1 Taken - $24.6m
2 Paul Blart: Mall Cop - $14m
3 The Uninvited - $10.5m
4 Hotel For Dogs - $8.7m
5 Gran Torino - $8.6m

Arketimet per muajin janar ishin 20 perqind me te larta krahasuar me muajin e pare te 2008-es, ndersa numri i shikuesve u rrit me 16 perqind.

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Meteor
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

MesazhTitulli: Re: Taken...!!!   Fri Feb 27, 2009 11:08 pm

Kete filem e kam pare dy here dhe me ka pelqyer,por me ka lene pershtypje shume te madhe ai personazhi kryesore qe ka luajtur nje role te mrekullueshem


Edituar për herë të fundit nga Meteor në Sun Mar 22, 2009 1:24 am, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 2042
Mosha : 28
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

MesazhTitulli: Re: Taken...!!!   Fri Feb 27, 2009 11:27 pm

Eshte shume i mire vlen per ta shikuar !!!

_________________
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Flaka
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 370
Mosha : 28
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

MesazhTitulli: Re: Taken...!!!   Sat Feb 28, 2009 1:36 pm

Eshte film me tvertete shum i mir...

_________________The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Taken...!!!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Taken...!!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Arti dhe kultura :: Kinematografi-
Kërce tek: