ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Hymni i Kosovës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 8:09 pm

Himni i Kosovės

Aty ku flet kosovarēe nėna
Ku nuk shndrit kurrė dielli as hėna
Aty ku nuk tė ndahet kurrė gazepi
Ku zot i vėrtet ėshtė minoriteti

Aty ku udhėheqin
Llapi e Drenica
Aty ku flamuri
I ka 6 zvezdica

Aty ku dikujt
I bėn ve dhe knusi
Vendi me flamur
Si Miki Mausi

Aty ku meshkujt
Martohen ndėr vete
ku falen traktorė
pėr minoritete

Aty ku tė vdekurit
i thonė rroftė Rugova
\'shtet\' multietnik
Me emrin Kosova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 11:08 pm

ja kjo eshte domethenja e hymnit te Kosoves
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeFri Feb 27, 2009 9:00 am

shqipetari shkruajti:
ja kjo eshte domethenja e hymnit te Kosoves

Po pra ja domethenia e vertet e hymnit te Kosoves.
Pasi qe na ndan me trojet etnike shqipetare,na nderruan flamurin e hymnin kurse tash deshirojne ta zhdukin krejtesisht identitetin shqiptar.
Por beteja vazhdon..Nuk dorezohemi lehte.

Rrofte Shqiperia e Bashkuar
Rrofte flamuri dhe hymni kombetar
O SA MIRE ME QENE SHQIPTAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeFri Feb 27, 2009 2:53 pm

Bravo shqiptari me te vertete me pelqeu ai himn qe i pershtatet gjendjes politiko-ekonomike ne Kosove. Hymni jone eshte ai kombetar dhe askush nuk mundet te na humbe identitetin e Shqiptarit dhe une kurren e kurres nuk perfaqesohem nga ai hymn dhe flamur sepse na tregon mbraptesine qe kemi.
RROFTE FLAMURI KOMBETAR
POSHT FLAMURI I MAGJUPEVE

_________________
Hymni i Kosovës 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeFri Feb 27, 2009 9:51 pm

eshte obligim i yni qe ti demantojm gjerat qe nuk jan tonat (shqiptareve)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeSun Apr 12, 2009 12:06 am

Himn i mrekullueshem vertete i pershtatet gjendjes aktuale te Kosoves falminderit shume....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeSun Apr 12, 2009 5:30 pm

kjo eshte domethenja e tij kur dihet se vlera e tij eshte vetem 10 mij euro eshte menduar ne kafenet e Prishtines

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeMon Apr 13, 2009 11:41 am

shqipetari shkruajti:
kjo eshte domethenja e tij kur dihet se vlera e tij eshte vetem 10 mij euro eshte menduar ne kafenet e Prishtines

Jo jo cka je ka fole,10 mij euro jane shume per kete himn(se di a mund edhe ti theme edhe keshtu,sepse me shume duket si nje vije muzikore ne raste vdekje).
Per veten time kete 'himn' e kame degjuar per here te pare dhe te fundit qysh para 2 jave dhe me te vertet jame tmerruar,eshte absurde se si eshte lejuar perdorimi i ketij 'himni'.
Per mua ky vlen si nje hiq,dhe do vazhdoje deri ne vdekje te qendroje rezistente perballe cdo te papriture,dhe hymni kombetare do me jape force qe te vazhdoje edhe metej amanetin e deshmoreve,rrugen drejte bashkimit kombetar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeTue Apr 14, 2009 1:33 pm

Ne asnje shtet te botes me sa di une himni nuk eshte meloni por ka edhe tekst brenda...cdo shtet e ka himnin me tekst por ne e kemi me vije melodike siq the edhe ti Meteor ne rast vdekjesh....Si mund te lejohet se...

_________________
Hymni i Kosovës 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeTue Apr 14, 2009 4:09 pm

Ki himne eshte i gabeleve


Kjo eshte SHQIPERIA
https://www.youtube.com/watch?v=8O9sd-7_MO4&feature=related

Gezim Nika - Shqiperi o Nana Ime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rock

Rock

Numri i postimeve : 16
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeTue Apr 14, 2009 8:26 pm

Mig16 shkruajti:
Ki himne eshte i gabeleve


Kjo eshte SHQIPERIA
https://www.youtube.com/watch?v=8O9sd-7_MO4&feature=related

Gezim Nika - Shqiperi o Nana Ime

Remix e kan ba hymnin ku ke pa as te magjupt sun gjen qasi... Vije melodike siq tha edhe Sandokani dhe Meteori....

Pajtohem me Mig16 himn i GABELVE.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Rock

Rock

Numri i postimeve : 16
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeTue Apr 14, 2009 8:28 pm

Eshte vije melodike keshtu qe le tia shtoje edhe at tekstin atje lart i pershtatet taman...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeThu Apr 16, 2009 1:57 pm

Sandokan shkruajti:
Ne asnje shtet te botes me sa di une himni nuk eshte meloni por ka edhe tekst brenda...cdo shtet e ka himnin me tekst por ne e kemi me vije melodike siq the edhe ti Meteor ne rast vdekjesh....Si mund te lejohet se...


Pajtohem me Sandokanin

Me nityhd Jeta
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ThePatriot

ThePatriot

Numri i postimeve : 21
Reputacioni : 2
Data e regjistrimit : 15/05/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeSun May 17, 2009 4:22 am

Qiit seen e kom shkruu vett :S prejj barkutt t'plastt qe na ndrrun Flamurin-Himnin .... munii me vlersu veet .Kosova osht Shqypni
kem ni Himn kem Flamurin Kuq e zi .

Me flamurin me shqipojn
shum deshmor jeten kan dhon.

Jan varros me flamur permi
pikrisht me at Kuq e Zi .

Si s'ju vjen turp me njollos
me ngjyr t'kaltert me ngjyros!!

Me ja vnu do yje permbi
si me qen loje per femi.

Me mlu shqiponjen dykrenare
qe luftoj ne kto male.

Me mlu gjakun e deshmorit
aj do ngritet prap prej vorrit .

Ko mu ngrit me pushk ne dor
me permbush amanetin si deshmor.

Amanetin qe ju harruat
flamur e himn na ndrruat.

Adem Jashri me ushtaret e tij
do ju ndjek si n'gjueti .

Ne emer t'popullit do denoheni
edhe nese do pendoheni .

Se tradhti t'madhe ju bot
do t'denohni edhe n'tjetren botë.

M.Selaci - ThePatriot
15.06.2008 Vushtrri
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeSun May 17, 2009 12:08 pm

ThePatriot
Nga ana ime profesionale si ekspert i leterise dhe politikes qe jame,vleresoje kete poezine me larte kushtuar nje padrejtesie qe na eshte bere,supozoje qe keto vargje qe ke shkruar ka edhe shume shume tjere qe mendoje te njejten gje.
Me te vertet ky flamur dhe hymn jane pa bazedhe pa kurrfar vizioni.
Djemte e Shqiperise rane heroikisht per ti mbrojtur ngjyrat e flamurit kuq e zi,kurse udheheqsit tane sot pa kurrfar ndergjegjje zevendesuan shqiponjen e lavdishme dy krenare me nje cope pelhure magjuplleke.
Kjo eshte tradheti qe iu behet edhe me tej popullit te pafajshem,shpresoje se nje dite do vetedijsohemi per kete gjendje trishtuese.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeSun May 17, 2009 3:02 pm

ThePatriot te faleminderit per kete poezi qe ja ke kushtuar humnit ton kombetar dhe deshmoreve te Shqiperis Natyrale te lumte

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeThu May 28, 2009 3:44 am

per antaret e rinje po e perkujtoj edhe nje her domethenjen e hymnit muzikes greke bullgare


Himni i Kosovės

Aty ku flet kosovarēe nėna
Ku nuk shndrit kurrė dielli as hėna
Aty ku nuk tė ndahet kurrė gazepi
Ku zot i vėrtet ėshtė minoriteti

Aty ku udhėheqin
Llapi e Drenica
Aty ku flamuri
I ka 6 zvezdica

Aty ku dikujt
I bėn ve dhe knusi
Vendi me flamur
Si Miki Mausi

Aty ku meshkujt
Martohen ndėr vete
ku falen traktorė
pėr minoritete

Aty ku tė vdekurit
i thonė rroftė Rugova
\'shtet\' multietnik
Me emrin Kosova

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Shpata

Shpata

Numri i postimeve : 79
Mosha : 106
Vendi : Chelsea
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 18/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeMon Jun 01, 2009 4:19 pm

himn shume palidhje.mundi i deshmoreve shkoj huq
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeMon Jun 01, 2009 5:53 pm

Shpata shkruajti:
himn shume palidhje.mundi i deshmoreve shkoj huq

Shpata
Hymn palidhje po por dua te theme se mundi i deshmoreve nuk ka shkuar huq jo.
Ata do mbeten perhere prijes te bashkimit te treojeve shqipetare.
Gjaku dhe amaneti i tyre nje dit do te mbylle erresiren shekullore.
Edhe pse disa te pandergjegjshem tradhetuan shoket e luftes e shiten identitetin per nje kolltuk te ndyre herdo kurdo te gjitha do ju kthehen.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeTue Jun 02, 2009 7:17 pm

plotsisht pajtohem me ty Meteor sakrifica dhe gjaku i deshmorove kurr nuk do te shkoj huq sepse ishin pikrisht deshmoret ata qe e prunen Kosoven deri ketu ku eshte sot , eshte merit e te gjithe deshmorve te kombit shqiptar edhe hapja e Kalimashit ku ne nje far forme shqiptaret po bashkohen e tash i mbetet vetem politikes lavire qe te bashkohet dhe shqiptaret mund te bahskohen , amaneti i deshmorve ishte dhe eshte bashkimi dhe Clirimi i te gjitha trojeve te Shqiperis Natyrale

Lavdi te gjithe deshmorve te Kombit
Posht politika shoveniste e dirigjuar nga Beogradi

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
HasanPrishtinaNumri i postimeve : 22
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 26/05/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeThu Jun 04, 2009 3:11 pm

ky eshte hymni i gabelve nuke di vetem nje gje se si FSK-lkmlkkjja e kendon kete hymn mos ndoshta fishkellojn fifififi hahahaa ky eshte hymni i serbis melodi e ceces e draganes dhe jo hymn i shqiptarve
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeSat Jun 27, 2009 8:15 pm

sigurisht valla me fishkellima apo veq me gjeste vallzojne hahaha kjo eshte katastrofe

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitimeSun Jun 28, 2009 12:42 am

Me zi se katastrofa eshte himn i gabeleve...lol

_________________
Hymni i Kosovës 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Sponsored content
Hymni i Kosovës Empty
MesazhTitulli: Re: Hymni i Kosovës   Hymni i Kosovës Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Hymni i Kosovës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Shqiptaret-
Kërce tek: