ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Shqiptar apo Kosovar?!

Shko poshtë 
Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next
AutoriMesazh
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 8:13 pm

Shkruan : Ferat Koca


Shqiptar apo Kosovar

Më shekuj të tërë , për shqiptaret e Kosovës ishin vitet e tmerrit dhe të errësirës , ishin vitet me të vështira . Por nuk ishin vetëm ato vite pra duke filluar që nga Lufta e parë Botërore e gjerë më sot ,por vitet e tmerrit për shqiptaret filluan që nga marrëveshja e Rambujes dhe bisedimet e Vjenës (Negociatat Prishtinë-Beograd) më këtë themi se deri tash askush nuk ka mundur që identitetin tonë kombëtar shqiptar të na ndërroj askush,tash disa individ të etur për pushtet dëshirojnë që të dalin sa me të mençur para ndërkombëtar se kinse ne tash do ta ndërrojmë identitetin tonë kombëtar shqiptar dhe do ta zëvendësojmë më atë “Kosovarë” gjë që nuk besoj se do të ketë efekt të shumica e popullit shqiptare të Kosovës .
Kemi lindur shqiptar e të vdesim Kosovarë nuk besoj se kjo ka ndodhur ndonjëherë te popujt e tjerë në Botë dhe nuk besoj se do ta lejonin të ndodhte kjo, por tek ne çdo gjë mund të bëhet se Kosova është vendi i eksperimenteve ,e për këtë arsye lejohet edhe kjo nga politika ditore e dirigjuar nga shovinistet-serbo çetnik dhe veglat e tyre që janë ne pozitat e larta neper institucionet “shtetërore” të (pa)varura dhe “sovrane”pra ne poste shumë të rëndësishme që mund të kenë ndikim par zgjidhjen e çështjes sonë kombëtare. Ministria e punëve të brendshme me në krye Zenun Pajazitin para disa ditësh neper qytetet e Kosovës kanë shpërnda afishe shumë poshtëruese me mbishkrim “TASH KAM IDENTITET ,deri tash kemi jetuar me identitete të huaja”a mos vallë kjo do të thotë se identitetin shqiptar e kemi të huaj apo është shitur ministri siç e kanë zakon politikanet tanë që të shiten vetëm për ti ruajtur kolltukët e tyre dhe të dalin sa me të mirë para ndërkombëtareve .
Dhe kjo do të thotë se kemi lindur shqiptar dhe do të vdesim “kosovarë”, kot e keni se identiteti shqiptarë rron .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Feb 25, 2009 9:36 pm

shqipetari te pergezoj per temen,dhe per kete shkrimin qe na ke sjellur eshte mjaft i qelluar.
Edhe pse Qeveria tani me e kontrolluar plotesisht nga nderkombetaret synojne krijimin e komb berjes e jo te shtetformimit.
Se pari na ndan edhe me shume me trojet e tjera shqipetare,pastaj na nderruan flamur e hymn kurse tash deshirojne ta shuajne identitetin kombetare ne Kosove.
Por ne shqipetare kemi lindur dhe shqipetar do vdesim ashtu si na ka hije.
O sa mire me qene SHQIPTAR...!!

Me respekte
Meteor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 12:40 am

Shqiptari urime per temen, per mua nocioni "Kosovar" nuk ka lidhje fare me kombin shiptare dhe nuk mund te krijohet nje komb per brenda kombit, ne jemi shiptare dhe do te jemi shqiptare, keta politikan po mundohen te na perqajne edhe identitetin shqiptar boll na perqan e na ndan tokat tona tash kinse e kemi shpalluar "pavareine" per mua dhe per cdo shqiptar eshte pavaresi ne leter, si mund te jete nje pavaresi ku eshte e varur nga Eulexi dhe indirekt nga Serbia dhe e copetuar per brenda me lloj projektesh si Decentralizimi e Ekstraterritorialiteti. Shume mire tregon flamuri i Magjupeve me 6 ylla si kurse serbia i meshoi me decentralizim Kosoves po ashtu me shtrirjen e tij edhe UNMIKU tash Eulexi dhe qeveria e Kosoves dhe nga pasojat sikurse ne filmat vizatimore i dalin ata yllat ne shenje tronditje..Si po mund te besojme ne kete (pa)varesi e lere me Identitet te ri . Jemi shqiptare dhe do te mbetemi shqiptare dhe njashtu edhe brezat me radhe.....
TI SHQIPERI ME JEP NDER ME JEP EMRIN SHQIPTARE..

_________________
Shqiptar apo Kosovar?! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
ildaNumri i postimeve : 39
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeThu Feb 26, 2009 1:47 pm

Normalisht qe per mua svlen ndonje ndryshim nese perdor termin SHQIPTAR apo KOSOVAR dmth jane thjesht sinonime te njera tjetres ...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shpata

Shpata

Numri i postimeve : 79
Mosha : 106
Vendi : Chelsea
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 18/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeThu Mar 12, 2009 4:31 pm

shqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Melodi

Melodi

Numri i postimeve : 46
Mosha : 30
Vendi : Bota e ëndërrave
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 01/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeThu Mar 12, 2009 7:04 pm

une jam kosovare por emrin e kame shqipetare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Gjimi

Gjimi

Numri i postimeve : 12
Reputacioni : 0
Data e regjistrimit : 12/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeThu Mar 12, 2009 7:25 pm

.......nga Preveza deri ne Tivar jam krenar qe jam Shqiptar........
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeThu Apr 02, 2009 9:25 pm

Une jam SHQIPTARE... 100% SHQIPTARE....

O SA MIRE ME QENE SHQIPTAR.........................

_________________
Shqiptar apo Kosovar?! Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
The Commandante
Admin
Admin
The Commandante

Numri i postimeve : 99
Mosha : 108
Reputacioni : 15
Data e regjistrimit : 17/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeFri Apr 03, 2009 3:04 pm

E pergezoj per kete teme Shqipetarin..
Sipas mendimit tim,Bashkimi Kombetar e ka vetem nje emer,Shqiperi,kurse vendasit e saj Shqipetar.

_________________
Pasuria është gjysma e të gjitha fatëkeqësive ne botë,e mungesa e saj gjysma tjeter.

Shqiptar apo Kosovar?! Proudt10
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeFri Apr 03, 2009 3:09 pm

SHQIPTAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeFri Apr 03, 2009 4:32 pm

SHqiptar
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeFri Apr 03, 2009 6:23 pm

Nje komb, nje gjuhe, nje histori ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 12:15 am

vetem shqiptar

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 2:14 pm

shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar SHQIPTAR
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 2:23 pm

Gjithsesi Shqiptar

_________________
Shqiptar apo Kosovar?! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 3:10 pm

Pra siq u pa edhe ne kete forum te gjithe jane kundra nocionit kosovar.. Sepse nocioni kosovar po na humb identitetin e te qenurit shqipetar.. Per kete popull per kete komb rane shume deshmore ata nuk rane qe te kete ndarje ne mes te shqiptareve ata rane per nje Shqiperi te bashkuar e te lire siq i ka hije nje vendi te bashkuar.. Sepse ne nuk po mundemi te ecim perpara sa po jemi te ndare kurse me bashkimin kombetar do te ecnim shume me perpara..

Me respekt
Albanian Warrior
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 5:37 pm

Albanian Warrior shkruajti:
Pra siq u pa edhe ne kete forum te gjithe jane kundra nocionit kosovar.. Sepse nocioni kosovar po na humb identitetin e te qenurit shqipetar.. Per kete popull per kete komb rane shume deshmore ata nuk rane qe te kete ndarje ne mes te shqiptareve ata rane per nje Shqiperi te bashkuar e te lire siq i ka hije nje vendi te bashkuar.. Sepse ne nuk po mundemi te ecim perpara sa po jemi te ndare kurse me bashkimin kombetar do te ecnim shume me perpara..

Me respekt
Albanian Warrior

Ke te drejte Albanian Warrior, pra ne ssiq jemi duke shkuar ne rruge te gabuar ne edhe mund ta humbim identitetin tone kombetar e shqiptar.....

ME shume Respekte nga FLAKA

_________________
Shqiptar apo Kosovar?! Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
Njomza

Njomza

Numri i postimeve : 33
Reputacioni : -3
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 6:06 pm

Njejte eshte si shqiptar si kosovare, per ne te Kosoves kosovar ndersa per ata te Shqiperise shqiptare.. Ben keshtu??
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 6:53 pm

Njomza shkruajti:
Njejte eshte si shqiptar si kosovare, per ne te Kosoves kosovar ndersa per ata te Shqiperise shqiptare.. Ben keshtu??

NJomza, nuk eshte njejte si Shqiptar si Kosovar sepse me nocionin Kosovar po na humb ndjenjen e te qenurit shqiptar ku me shekuj kemi luftuar per idenditetin shqiptar dhe ne fund ta njollosim..
Nese thuani Kosovar e Shqiptare jane te ndryshem atehere ju thuani se keta nuk mund te jetojne mes vete sepse jane te ndryshem...
Per ne Kosove duhet thene shqiptare njejte sikur ne Shqiperi.....

Albanian Warrior
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeWed Apr 08, 2009 9:29 pm

ashtu eshte se ka shum dallim nese themi kosovar ateher heqim dor nga historia dhe e kaluara jone sepse deri ne 99 ne shqiptar jemi llogaritur ne te gjith boten ndersa sot kosovar ky eshte shkombetarizim , keshtu duke i then vetit kosovar heqim dor nga e drejta jon per tu bashkuar me Shqiperin sepse nuk jemi shqiptar por kosovar prandaj ne jemi shqiptar qe te gjith nga jugu ne veri qe e gjitha eshte Shqiperi (shqiptar)

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Albanian Warrior
Antar i ri
Antar i ri
Albanian Warrior

Numri i postimeve : 121
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 8
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 5:56 pm

Po pra smund ta ndryshojme historine deri tani kemi qene shqiptare me histori tash kinse mu be kosovar pa histori.. Nje shtet pa histori nuk mund te ece perpara kjo eshte per Kosoven qe po mundohen te na zhdukin historine qindra vjeqare te luftes per qlirim.... Dhe njashtu po harrohen deshmoret e kombit...
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Jeta
Antar i ri
Antar i ri
Jeta

Numri i postimeve : 107
Reputacioni : -1
Data e regjistrimit : 19/03/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 7:17 pm

O qysh jena kan gjith SHQIPTAR shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar shqiptar

Me kan Kosovar veq kishem rrejt si Hashim Thaqi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Mig16
Antar i ri
Antar i ri


Numri i postimeve : 158
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 03/04/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 8:02 pm

closed shqiptar
SHqiptare
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Flaka
Moderator
Moderator
Flaka

Numri i postimeve : 370
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA...!
Reputacioni : 11
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 8:33 pm

***SHQIPTAR***
O SA MIR ME QENE SHQIPTAR...!

_________________
Shqiptar apo Kosovar?! Albani11


The revolution is not an apple that falls when it is ripe.
You have to make it fall.

CHE GUEVARA
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.kosova.albanianforum.net
ILLYRIAN
Admin
Admin
ILLYRIAN

Numri i postimeve : 2043
Mosha : 29
Vendi : UNITED STATES OF ALBANIA
Reputacioni : 35
Data e regjistrimit : 13/02/2009

Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitimeSat Apr 11, 2009 11:07 pm

Vetem e vetem shqiptare per mua nocioni Kosovare ka marre fund qysh moti dhe po te permendet neve shqiptareve na duket fyese ky emer...
SHQIPTAR DHE VETEM SHQIPTARE

_________________
Shqiptar apo Kosovar?! 8b4d6xq0rr0hw5
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.shqiperianatyrale.tk
Sponsored content
Shqiptar apo Kosovar?! Empty
MesazhTitulli: Re: Shqiptar apo Kosovar?!   Shqiptar apo Kosovar?! Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Shqiptar apo Kosovar?!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 3Shko tek faqja : 1, 2, 3  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Shqiptaret-
Kërce tek: