ForumPortali*Regjistrohuidentifikimi

Share
 

 Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Meteor
V.I.P
V.I.P
Meteor

Numri i postimeve : 1386
Mosha : 32
Vendi : Në ferr...!!
Reputacioni : 22
Data e regjistrimit : 15/02/2009

Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!! Empty
MesazhTitulli: Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!!   Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!! Icon_minitimeSun May 10, 2009 10:44 am

Ne sa kohe qe kemi syte ne balle shihet se serbet ne Kosove jane si ne bashçe te babes.
Elita e qeverisjes se gabuar politke,toleranca,decentralizimi dhe shume faktore tjere joelokuent kane arritur kulmin e tyre deri tek provokimet e perditeshme te cilat jane bere shume te padurueshme per shqipetaret e pjses veriore te Mitrovices.
Nuk eshte e rastesishme se serbet e ksaj ane jane bere sikur qente kur zgjidhen nga zinxhiri.
Qeveria e Kosoves ne bashkpunim me nderkombetaret i kane ofruar serbeve te Kosoves nje propozim i cili me nje fjale quhet:Decaetralizim(Ndarje).
Ky eshte propozimi me i gabuar,propozimi me i padrejte qe iu behet shqipetareve.
Me ane te zbatimit te decentralizimit,strukturat paralele serbe do shtrihen edhe me shume ne territorin tone ne kete menyre do krijohet nje mini-shtet serb,brenda Kosoves.
Tolerimi i strukturave paralele eshte inkurajim i tyre.
Njerezit e strukturave paralele në Kosove paguhen 50% me shume sesa koleget e tyre ne Serbi, gje qe eshte tipike per admnistratoret koloniale.
Me te vertete eshte per tu cuditur qe duan te na coptojne,por eshte dyfish cudi kur po vetecoptohemi.
Supozoje se populli eshte duke u vetedijesuar per gjendjen aktuale,dhe te ndermar dicka per mbylljen e kesaj erresire,nderkohe qe qeveria do fleje deri ne kohen e fushates para zgjedhore.
Por ne tjetren ane nuk po theme qe s'munde te bejme asgje, por me shume shanca do te kishim sikur ndalja e ketije zjarrit te ishte iniciative shteterore.
Por ne vende se te marin masa keta i tolerojne edhe me shume,e me kete tolerim eshte sikur te mundohesh ta shuash zjarrin me benzine.

Made By:Meteor
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Melodi

Melodi

Numri i postimeve : 46
Mosha : 30
Vendi : Bota e ëndërrave
Reputacioni : 1
Data e regjistrimit : 01/03/2009

Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!! Empty
MesazhTitulli: Re: Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!!   Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!! Icon_minitimeSun May 10, 2009 10:57 am

Pajtohem plotesishte me ty Meteor.
Ne asnje vend sovran te Botes,madje as ne Serbi,nuk do lejohej kjo qe po ndodhe ne Kosove.
Realitet i hidhur eshte por me duket se Mitrovica shkoi,te paketa jane shancat per ta rikthyer por sidoqofte do mundohemi.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
shqipetari
Moderator
Moderator
shqipetari

Numri i postimeve : 376
Mosha : 30
Vendi : Shqiperi Natyrale
Reputacioni : 56
Data e regjistrimit : 25/02/2009

Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!! Empty
MesazhTitulli: Re: Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!!   Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!! Icon_minitimeSun May 10, 2009 3:19 pm

Nuk mund qe te perzihem une ne shtepin e juaj nese nuk me lejoni ju , prandaj ketu po i lejojn qeveritaret tane qe po shiten para te huajve dhe kete gje populli duhet ta ndaloj me apo pa dhune ne njeren form prandaj te jemi te bashkaur ne idealin tone kombetar per ta bere Shqiperin Natyrale duke i kundershtuar qdo perpjekje per perqarjen e Shqiptarve dhe ndarjen (Decentralizimin) qe i eshte pregaditur Shqiptarve te Kosoves duke mos i pyetur fare ata (popullin) mbi 30 % te teritorit te Kosoves ju dhan Serbise ! si ju dhan Serbis mbi 30% mund te thot dikush nga ju ?

Ju dhan mbi 30 % ne negociatat Prishtin-Beograd ne negociatat e Vienes ne marrveshjen e Ahtisaarit pra Pakon e tij si dhe tash me planin 6 pikesh qe ka filluar te zbatohet pjes pjese , ne planin 6 pikesh mbi 40 zona te veqanta pra teritore rreth kishav dhe manastireve duke ju dhen qindra hektar toke nje manastiri , ta marrim shembull manastirin e Deqanit ku ju dhan mbi 800 hektar tok ketij manastiri me 40 popa ku 1/3 e ujsjellsit per deqan i shkon manastirit. me decentralizim Eksteritorialitet dhe rikolonizim te Kosoves kjo rrjedh nga pako e Ahtisaarit

_________________
"Ne vend te kolltukut me turpne Stamboll, preferova kryengritje
me nder ne malet e Kosoves" Hasan Prishtina
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.vetevendosje.org
Sponsored content
Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!! Empty
MesazhTitulli: Re: Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!!   Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!! Icon_minitime

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Serbë në Kosovë,si në Bashçe të Babës..!!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
Shqipëria Natyrale :: Shqiptaret :: Politikë-
Kërce tek: